Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

Salutare fetelor, felicitari proaspetelor mamici, fericitelor! Sa va traiasca grasuneii sa fie mancaciosi si sanatosi si voi sa va refaceti cat mai repede![bis][cool] Al nostru e cam puturosel mancal-ar mama pe el, am intrat in saptamana 39 si el tot nu da semne ca ar vrea sa iasa! Sambata intru in 40 si ma duc iar la control sa vedem ce zice dom doctor, dar eu tare as vrea sa ma declanseze ca tare greu mai e. Te pomenesti ca o fi un bursucel puturosel de 4,5 kg ca al Alinei? Si il simt fetelor jos jos de tot, am senzatia ca poate sa iasa oricand asa mare presiune este pe osul pubian. Noaptea numai spitale, doctori si nasteri visez, ziua ma gandesc la ce o sa ii cumparam cum sa ii asortam patutul cu masuta de infasat samd. Apropo Carmena m-am uitat si eu pe site-ul care ai zis tu, sunt ft dragute dar masuta de infasat nu are si de facut baie cum am vazut ca e cea de la Careffour, dar patutul parca ma tenteaza si pe mine; bineinteles dupa ce se naste bebe, il comand pe net si cica in 2 zile maxim iti vine la usa, nu e super? Umflatzel, 39 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Tocmai am citit msg meu postat de ieri, si e tare incoerent, sper ca m-am facut inteleasa. Noi facem bine. Eu dupa cezariana ma simt binisor. Inca ma doare operatia, merg incet, mi-e greu sa ma aplec. Il ador pe sotul meu, nu ma lasa sa fac absolut nimic, se invarte tot timpul in jurul meu si al lui bebe. Vreau sa va spun ca am timp ptr de toate, bebe mananca, doarme. In rest stau si nu fac nimic, chiar ma plictisesc. Asa ca fetelor stati linistite ma ocup eu in continuare de listuta, puteti chiar sa o revizuiti. Am plecat sa ma culc, ca vreau sa ma refac cat de curand. Daca aveti vreo intrebare puteti sa ma intrebati, ca voi fi mai mereu prezenta pe aici. Va pupic. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinka, felicitari, sa-ti traiasca grasunul si sa fiti fericiti cu totii! Dormi mult si bine, acuma cat doarme si ala micu, ca nu se stie daca va avea colici sau nu. Daca nu va avea, norocul vostru, sunt copii care in primele luni nu fac altceva decat sa doarma si sa pape. Lasa-te ajutata cat mai mult! Refacere usoara si pupici! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Alina, eu as avea ceva intrebari...ti-am zis ca ma intereseaza ca aproape sigur si eu nasc cu cezariana(bebe in pozitie pelviana). M-am uitat pe paginile anterioare...tu te-ai internat in 22 si in 25 ai venit deja acasa.Practic ai stat 3 zile in spital. Asa de putin le tin pe cele cu cezariana?Sau ai tras niste sfori sa vii mai repede(si eu vreau sa plec repede din spital, riscul de tot felul de infectii e mai mare acolo, oricat de absurd ar suna). Ce as mai vrea sa stiu e ce fel de anestezie ai avut, cat de repede ai putut sa te ridici si ce ai avut voie sa mananci.A, si la cine a trebuit sa cotizezi. Ma rog, am eu multe intrebari, dar cu bebe mic acasa ma indoiesc ca poti sa raspunzi. Sunt convinsa ca mai sunt si alte fete care vor sa afle detalii(Ven cu siguranta :)) asa ca daca poti sa ne spui, eu cel putin iti multumesc din toata inima. In rest, iti doresc sa fie bebe mancacios si somnorici..si fara colici...Sa te odihnesti si tu cat poti si sa-ti revii repede.A, si felicitari pentru sot...[:)]. Multumesc, [pup],Dana. http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Umflatzel, daca vrei, iti poti comanda masa de infasat cu cadita sub ea(tot la chic bebe, eventual poti sa-i suni). Eu nu am unde sa o asez, asa ca am preferat varianta cu masa de infasat asezata pe pat.(la o margine a patutului). Stau si ma gandesc insa, cat de utila imi va fi, cred ca doar 2-3 luni, dar de, ce nu facem de dragul puiutilor nostrii! Alina, daca spui ca ai timp sa te ocupi de listuta, mai trebuie modificata data nasterii bb-ului lui Mitzi - 20 noiembrie, nu 21, Pagurshimag a nascut baietel pe 17 noimebrie, Zeeva a nascut, are fetita, dar nu avem amanunte si binenteles...tu. Cam atatatica. Cand nu mai poti, si daca o sa mai pot eu, ca ma simt ca un elefant in rostogolire, o sa o tin si eu. Ma bucur ca bb e cuminte. Sa fie tot asa! Cu lapticul dupa cezariana, cum stai? Va pupicim. Carmena [gravi]si bb [bibe]sapt 36
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 21 noiembrie 2003, ora 23.50 a venit pe lume Letitia Elena, o fetita frumoasa de 3,8kg si 52cm. Sunt o mamica fericita. Am venit luni acasa, dar nu am avut timp prea mult sa intru sa va dau vestea cea mare. Nasterea a fost destul de usoara, am fost ajutata si sustinuta mult de medic, astfel incat am nascut in 4 ore. Cu episiotomie. Acum e mai greu de stat jos, dar trece si asta. Fetita e cumintica, ne trezeste noaptea pt. papa, dar adoarmne repede la sanul mamei. Va pup pe toate si curaj. Nu e chiar atat de rau. Si cand te uiti ce minune ai in brate, uiti de toate durerile. Manuela si Letitia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! Felicitari Zeeva, Alina si Manuela !!! [flo][flo][flo] Sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi si mincaciosi, iar voi sa va refaceti cit mai repede !!! Al meu puiutz misca destul de mult, mai ales seara (sper ca n-o sa fie vreo "pasare de noapte" [:)], cum zicea o prietena). Acum, inafara de faptul ca il simt, il mai si vad cum face valuri. Stau asa ca proasta cu burtica descoperita, ma uit cum misca si ma minunez. Parca ar fi secvente din Alien si ma astept din clipa in clipa sa iasa prin burtica ... De dormit, deocamdata dorm destul de bine si nu am probleme cu arsurile la stomac. Doar mersul des la baie ma exaspereaza. Va pup pe toate Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...