Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

Buna fetelor! Cum am promis va raspund la intrebari. Pe 22 la ora 15.55 s-a nascut bebelusul meu, operatia am mai durat inca vreo 30 min. m avut anestezia generala, mi-au administrat-o repede in doua secunde nu mai eram, si dintr-o data am simtit ca ma trezeste cineva, si imi spune amanunte despre bebe, pun si eu intrebari mi se raspunde. Apoi direct m-au adus la reanimare, si am stat acolo pana a doua zi(la 10). Noaptea am dormit, am si vorbit(cu mama, am platit 100000 ptr insotitor, a stat cu mine toata noaptea).Mi-am revenit repede. Cel mai greu a fost sa ma riic prima data din pat, a fost cea mai neplacuta experienta. Cat m-a costat doar sa ma asez in pat, ameteala puternica, urechile infundate, durere la operatie si altele. De trei ori m-am asezat in pat, la a patra oara am putut sa ma ridic in picoare si am facut doi pasi. Si doar dupa asta m-au dus in salon. Din cate am vazut pe toata lumea ii externau peste 3 zile, dupa ce ai primul scaun.Pe bebe l-au „externat” dupa 2 zile, dar a trebuit sa mai stea din cauza mea. Acum incep sa ma simt mai bine. Dupa primul scaun am dobandit hemoroizi, si ei ma chinuie cel mai tare acum, daca nu ii aveam, puteam sa zic ca –s perfect sanatoasa. De bani ce sa zic, trebuia sa dau la toata lumea, unele chiar veneau special cu vreun motiv doar sa le dai ceva. De exemplu, venea asistenta ca sa faca toaleta, adica sa te spele jos, trebuia sa merg(sa ma tarasc) pana la ei sa ma urc pe „cal” si ea doar ma dadea cu apa si ma stergea cu vata. Ptr asta trebuia sa-i las cel putin 20000. Lucrul asta mi-l faceam singura ducandu-ma la toaleta de fiecare data. Am fost de doau ori si dupa nu m-am mai dus. Va spun sincer sunt multe acolo tare nesimtite. Dar am si dat de niste doamne tare ca lumea, care intr-adevar isi faceau treaba fara sa se gandeasca la ce vor primi, si lor chiar ca imi doream sa le dau ceva. Asta tot ce-mi aduc aminte acum. Felicitari ptr proaspetele mamici!!![bis] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...