Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

Buna fetelor!!! Tot nerabdatoare???? Multumim sotului lui Ven!!!! Julia merci mult ptr incurajeri!!! Esti o fericita ca o tii pe bebita ta in brate!!! Bine ai venit Nana[bis], desi ai scris pe celalalt subiect!!!!Sa ne spui data probabila a nasterii si ce vei avea, daca stii, ca sa te trec in listuta noastra!!! Si pe mine ma mananca burtica de nu mai pot, in jurul buricului. Chiar mi s-au spart capilarele, asa de tare s-a intins. Dar asta e, ma dau cu crema tot timpul, dar mereu e uscata!! Si bebe al meu nu se misca mult, isi mai intinde piciorusele, si cam atat.Nu il inteleg, daca nu are loc acolo, de ce mai sta???[:D] [pup] alina[gravi]-39 sapt si 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragelor, nici un semn, nu m-am mai dilatat, colul doar s-a mai scurtat, dar nici o miscare, la contractii ma refer. Daca pana joia viitoare nu nasc, mi-a spus ca-mi face programare sa ma induca. Nu ma vor lasa decat o zi-doua peste termen. Julia, dupa ce ca vroia sa iasa mai repede, uite-l ca acuma ii place acolo. Asa-i cum mi-ai prezis! Sa-ti traiasca bebita, cum te descurci cu ea? Sanatate fetelor cu probleme si bun venit celor noi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha burtoaselor voi dormiti cand lumea are activitate:))) Am contractii!!! Ma bucur da' sa stiti ca e naspa de naspa[bang] Au inceput niste dureri pe la 2.30, nici nu stiam sa le iau sau nu in serios ca la cate dureri si senzatii am avut in ultima perioada m-am cam zapacit[alcool]. Dar vad eu ca pe la 3.30 se repetau asa la 12 min, acum cam la 7min Tot ma intrebam eu cum or fi frate contractiile astea?!, ei bine cand vin nu prea ai sanse sa le confuzi[bang]. Dar merge treaba, adica nu mori, dupa cate vedeti pot scrie[:D]. Ma tot incurajez si zic ca tre sa suport, ca nu-i asa vin si mai puternice! Am o singura mare grija sa nu cumva sa fie vreo alarma falsa, ca mooooor! Adica sa ma duc la spital sa-mi zica aia ca nu stiu ce, ca inca nu e timpul!!! Dar zic eu ca daca durerile astea tot au fost regulate de vreo 3 ore nu poate sa fie alarma falsa.Si apoi mai sunt si in prelungiri si am gasit si urme de sange, dopul s-a dus ..Ce mai! Apa inca nu mi s-a spart dar inca mai am timp! Ce bine ca s-a nimerit la ora asta, toata lumea o sa fie la munca si cu cafeaua luata nu asa buimaca trezita din somn cum mi-era mie frica. Cristina am luat add ta mail, poate ca sotul sau o amica iti trimite un mail si-ti zice vesti de mine(numele sendarului o sa fie AP sau alberto patrone si ceva cu un hotel, are vreo2 add nu stiu cu care va scrie). Nu stiu cum sa fac sa treaca timpul, vreau sa plec pe la 7 la spital. AaaH asa ca si chestie sa va zic si voua, cand citeam la alte fete ca inainte de a pleca la spital s-au machiat chiar daca e cam inutil, imi ziceam ca eu o sa fiu mai cerebrala si nu o s-o fac. Da' de unde! Am avut un asa instinct in mine sa ma fac frumusica de nu am putut rezista! Nu stiu de ce! Pupic:)ma doare cam taaare nu mai pot scrie..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nastere usoara Vikinga, iti tinem pumnii !!! Sa ne tii la curent ! Ven, luni asteptam sa ne scrii personal, adica sa iesi din spital pina atunci. Sint sigura ca o sa fie totul OK. Felicitari Julia, ma bucur ca ai avut o nastere usoara, m-ai cam pus pe ginduri in legatura cu cezariana mea. dar pina la urma nu depinde de mine. Ce-o fi o fi ... Azi am fost la dr. BB e in regula, nu da semne de suferinta desi eu am Rh negativ [:(], dar se pare ca nu am facut anticorpi [:)]. Are 2646 g la 34 sapt. E marisor, nu ? Si e deja cu capul in jos (de vreo 5 sapt). In legatura cu mincarimile de burtica pe care le aveti unele din voi : daca persista, n-ar fi rau sa mergeti la un control. Prietena mea a facut un prurit de sarcina, adica o mincarime care se manifesta la unele gravide in ultimul trimestru, dar nu e grav, trece dupa nastere. Dermatologul i-a dat o crema ca sa-i mai calmeze senzatiile. In rest e OK. Va pup pe toate, Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mai scriu si eu putin, vad ca deja v-ati pus pe treaba si copilasii si-au luat locul langa mamici [mamica]. Data nasterii s-a schimbat la mine [:D] am ajuns pe la 26 Noiembrie, dar cine stie cand va vrea Dumnezeu sa vina fetitica mea [hippi] Ce pot sa spun legat de prenatale, nu am luat decat pana in luna a 4-a si acum o saptamana m-a biruit gandul ca tre sa incep din nou sa iau(ma dor foarte tare oasele de jos si ma gandeam ca am o lipsa de Ca)... Asaaaa.. deci am inceput din nou cu Prenatalele lui peshte si am dat intr-o constipatie de zile mari... Acum kiar ca arat ca [consti] incercand in zadar de 2 zile sa mai fac ceva loc in burtica mea pentru saraca fetita.... In rest, ma bucur sa aud ca in sfarsit ajungem si noi la termen, ma emotioneaza fetele care au nascut, felicitari pentru bebelusi si pentru mamicile lor [flo].. Mai dam de veste cand nastem...[pup] Adriana si [copil] Olguta din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta Vikinga!!!![:D] S nu te intorci fara bebicul pe forum , ca nu te mai primim!!!!![:D][:D] In rest fetelor cum mai merge???? Si eu azi merg la doc, sa vedem ce mai facem. Desi sunt cam pesimista in legatura cu ce-mi va spune, adica ma va trimite acasa sa mai astept, si iarasi imi va spune ca am colul inca inchis dar foarte scurtat.............................[bang] De s-ar deschide odata..... Toata lumea imi spune sa stau in casa, ca nu cumva sa-mi scap bebelu, de parca il tin in sacosa nu in burta. Cum ies pe strada, cum incepe:vei avea un baietel?Mama da ce ti-a scazut burtica!!Vai, trebuie sa nasti deja?Mai ai foarte putin,nu?bla bla bla...........[alcool] Ma duc sa ma culc, poate trece timpul mai repede......[:D] alina[gravi]-39 sapt si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va rog sa imi tineti pumnii, pt. ca luni ma internez si va incerca sa imi induca nasterea, daca nu va trebui sa fac o mare cezariana.[haibat] Normal ca am emotii si nu imi doresc decat sa vad fetita ca este sanatoasa ca restul s-or rezolva ele cumva. nu cred ca mai apuca sa va scriu pana ma intorc deci curaj celor ce urmeaza sa nasca si sanatate si putere proaspetelor mamici![grup] [grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a trimis dr acasa....[q] Cica am contractii foarte frumoase (auzi tu la el...[bang])Dar se repeta doar la 8 minute. Si tre sa mai astept. Cica daca-s la prima nastere poate sa dureze o gramada. Pot sa nasc azi la noapte sau maine...Cica sa ma duc la spital daca se rupe apa sau daca am contractii la 4min. Si vad ca nu se micsoreaza deloc ditanta intre ele....tot la 8 min. Cica nu are ce sa-mi faca, ca daca ar interveni cu anestezie ar fi prea devreme si poate sa opreasca contractiile. Cica mai asteptam ca numurim[:(]de parca ar simti el ce simt eu... Oricum nu ca as fi avut dubii sa cer sau nu epidurala, dar acum dupa feelingul asta [bang] si cum se zice ca vine si mai si....Pai nci nu ma gandesc sa suport fara. Uite ca sunt fete mai norocoase care nasc pe repede dar sunt si situatii mai altfel...Ma gandesc ca am avut eu "norocul" asta si pt ca bb e cam mare. Pupic la fete:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...