Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

Felicitari Vikinga si Mitzi!!!!! [bis] [cheers] Ce sa zic de mine, sunt inca [gravi][grasa]!!!![bang] Dar asta e! Ma hranesc zilnic cu rabdarea. De fapt tocmai azi pe 21 noiembrie se implinesc(dupa ciclu) 40 de saptamani ai mei, asa ca nu ma plang inca tare. Va pup!!!!! alina[gravi]-40 sapatamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari Mitzi! Sa-ti creasca baiatul mare, sanatos, frumos si destept. Asteptam detalii referitoare la nastere. [flo][flo][flo]. Vikinga,bine ca a trecut totul cu bine. Inca o data felicitari!!![flo][flo][flo]. Tulip, Doamne ajuta sa treaca usor si bine. Ai grija cu apa, sa nu ramai fara...Iti tin pumnii. Alina, nici macar un semn micutz? Ceva contractii, apa? Mai am o saptamana si intru in concediu, ar fi cazul...Colegii ma intrebau daca am de gand sa merg direct la spital de la servici?[:)] In rest, bebe agitos si puternic. Inca se misca tare si se impinge prin burtica de numa, nu prea mai loveste ca nu ai are loc... Azi e vineri.Vine week-end-ul!!!!! [pup],Dana. http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Mitzi, sa=ti traiasca puiutul sa fie sanatos si frumos! Curajoasa Vikinga, bravo tie! Mai ca ma mai gandesc in privinta nasterii naturale, citind de tine si de Julia...Vom vedea. Alinkav, saracuta, ai ramas pe ultima suta de metrii! Nu te nelinisti, ca vine puiutul, doar ca e mai puturos, ii place la mami in burtica(de fapt, unde oare este mai bine?). Doamne ajuta sa ai parte de nastere usoara si de bb sanatos si frumos!Si sa ne anunti cand s-a intamplat evenimentul. Umflatzel, eu auzisem ceva de 1.5 mil la anestezist, dar cred ca mai da si fiecare cat are, ca daca te iei dupa medici, te baga in faliment - si acum e o perioada destul de critica cu cheltuielile, nu, nastere, bb, si pe deasupra Sarbatori care se apropie! Eu am o problema ca bb al meu s-a mutat sus, sub coaste si se pare ca nu are de gand sa coboare prea curand. Si mie chiar imi trebuie sa nasc putin mai devreme, sau macar la termen(24-28 dec) ca daca nu, intru pe legea noua a guvernantilor privind CIC care chiar ca nu ma coafeaza deloc! Ma gandeam sa vorbesc cu doctora, eventual sa-mi induca nasterea sau poate cezariana, voi ce spuneti? Daca imi spune ca nu e politica spitalului...sa vezi ce nervi ma vor apuca! Pe de alta parte ma gandesc sa nu-i dauneze lui bb daca vreau eu sa-l scot mai repede...ca pana la urma el este cel mai important, banii tot noi ii facem! Tulip, nastere usoara si bb sanatos si frumos! Nu uita sa ne spui cum a fost! Va mai astept la sporovait. Va pupicim. Carmena[gravi] si bb [bibe]35 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmena, tu vrei sa intri direct in concediu de crestere a copilului? Ar fi singura metoda sa nu intri sub incidenta noii ordonante.(bineinteles cu conditia sa nasti anul acesta). Dar eu am auzit ca idiotii astia te obliga sa iti iei minim 46(parca) de zile de postnatal ceea ce inseamna ca intri in concediu de crestere a copilului tot anul viitor. Te-ai interesat cumva de asta si stii altceva? Daca da, spune-mi si mie te rog. Pe timpul concediului postnatal luam 85% din media ultimelor 6(10?) luni, doar in concediu de crestere a copilului ni s-au limitat fondurile la 6 mil si ceva. [pup],Dana. http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor care au nascut [flo] In special Vikinga...mi-a placut povestea ta si curajul [B)] Eu am nascut prima oara un baietel de 4300 kg si am ramas cu o impresie de la nastere de [neand]... Plus epiziotomie, plus transfuzie de sange.. deci esti norocoasa [:)] Eu sunt inca [:D] in 39 de saptamani..nici o veste cum ca ar vrea sa iasa.. doar niste dureri groaznice de oase in zona pelviana [sm] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI FETELOR CARE ATI NASCUT SI SA VA TRAIASCA BB SANATOSI SI FRUMOSI !!!! [flo][flo][flo] Carmena, si eu sint in situatia ta cu indemnizatia de crestere a copilului, adica trebuie sa nasc anul asta neaparat, am acelasi termen ca si tine. M-am interesat si stiu ca se poate intra in CIC din ziua urmatoare nasterii. Cele 42 zile post natale sint obligatorii, cum spunea Dana, dar ordonanta respectiva se aplica incepind cu 1 februarie, deci noi scapam de ea. Daca sapati pe la forumul de legislative, va lamuriti. Eu am intrat de joi in concediu, deocamdata de odihna, ca mai aveam dreptul pe anul asta, apoi din decembrie imi iau pre-natal. Deja ma simt mai bine, nu mi se mai umfla deloc picioarele si miinile. Va pup pe toate si sa auzim numai de nasteri usoare ! Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...