Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celulita,boala fara leac?


pengunica

Recommended Posts

Stiu ca de aceasta,,boala ,,sufera mai toata lumea dar as vrea sa stiu cum o combateti voi,ce ,,leacuri ,,folositi?Eu in afara de creme nu fac nimic sa o combat ca sunt prea lenesa dar poate imi aratati voi o metoda eficienta si cu putin efort..Cer prea mult?M-am dezvatat de a merge pe jos de a face miscare....toata ziulica cu fundul in masina ...uite asa la varsta mea[acusi 25 ]celulita draga de ea e in floare...nu ca as fi prea grasa ca la 1,68 ai mei am 55 de kg dar ....nu mai scap de madam de vreo 2 ani indiferent de crema folosita.[pup]tuturor suratelor de suferinta si nu numai!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
aiurea! eu merg la sala de 2 ori pe saptamina, ba mai mult merg pe jos casa serviciu, serviciu casa, cam in jur de 10 km PE JOS... si credeti ma ca am aceeasi problema!!!!! ce ar trebui sa mai fac? sa nu mi pronuntati cuvintul "dieta" ca o faceti de pomana.. nici nu bag in mine de sparg dar nici nu ma pot abtine... eu spun ac maninc precum un om normal, nu o miss...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Mama mea este cosmeticiana si trucul pe care-l foloseste este masajul (petrisaj, ca la cozonac) si crema de oxigen 4% (compania Karin Herzog, se gaseste doar in saloane). Si bine-nteles sport cit se poate, si nu mincare grasa. Iar in ce priveste ereditatea, inca nu am gasit solutia de a "scapa" de ea... A. Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor celor care au raspuns la subiect ...La mine nu e ereditara dar ...totusi s-a instalat mi-am cumparat acum o crema de la Shiseido,,body creator,,,sper sa fie buna la ceva iar masajul am sa-l incerc oricum primesc masaj la domiciliu de doua ori pe sapt asa ca o sa o pun pe madam sa insiste pe fese si picioare!Pupici tuturor suratelor[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scapat un pic de celulita facand sport (fitness si inot), renuntand la mancaruri grase, prajeli, sosuri, margarina, unt, masandu-mi trupul cu o crema mentolata de la Nivea (e din Japonia, nu stiu ce denumire ar avea in Rom, aici e de culoare albstra recipientul), ma frecam cu prosop de corp de fiecare data cand faceam dusul cald/rece. Pacat ca am renuntat pentru un timp.[bang][bang][bang] O zi placuta! [pup] [:)] Eli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sport, sport si iar sport. Situatia s-a imbunatatit simtitor in perioada in care aveam grija ce mananc (nu regim!) si faceam mult mult sport. E adevarat insa ca in perioada respectiva foloseam cu sfintenie si creme anticelulitice. Ulterior insa, cum am abandonat bunele obiceiuri....[bang] Ceea ce se pare insa ca ajuta - nu vindeca - ar fi masajul. Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...