Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

,,datoria,, de mama, vazuta din afara...


Silan

Recommended Posts

Nu demult m-am confruntat cu o mare dilema.Anume?Ce ati alege?.. sa rameneti in tara, langa bb sau sa plecati la munca in strainatate. Ce inseamna datorie? Sa ramai langa el, dar sa nu ai poti oferi nimic (ma refer la partea materiala) sau sa pleci in strainatate pentru a lucra si a putea trimite bani in tara pt a nu-i lipsi nimic...O prietena m-a facut ,,mama denaturata,, dar probabil ca ea nu s-a intrebat niciodata ,,ce mananca puiul meu maine?,, In conditiile in care am doua slujbe care imi ocupa cca.14 - 15 ore pe zi, iar salariile, cumulate sunt in jur de...100 Euro/luna. Iar cheltuielile (intretinere, curent, telefon, caldura, bb etc) sunt in jur de 120 Euro.. Eu nu ma pun la socoteala.. nici macar nu mai exist..Care este datoria mea? Sa raman si sa fiu vazuta ca ,,mama martira,, sau sa plec si sa fiu considerata ,,mama denaturata,,?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Silvan, Tu esti cea care stie cum e cel mai bine pentru tine si puiul tau . Si nimeni nu are dreptul sa te faca mama denaturata atunci cand singura ta preocupare este sa faci tot ce poti ca bb-ului tau sa-i mearga cat mai bine. Oare "prietena" ta stie cat de greu este pentru o mama sa plece departe de copilul ei, dar ca sunt momente cand trebuie sa faca acest lucru pentru binele copilului. Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabriel
Atata timp cand nimeni nu te ajuta, de ce sa asculti o parere sau sfat de la cineva care nu face nimic.Este foarte usor sa stai deoparte si sa dai din gura! Gabriel - tatic de 2 ani! [cheers][copil] http://www.familia-mea.go.ro/
Subscriu! Mergi inainte si schimba-ti atat viata ta, cat si a copilului! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia imprumuta pe termen lung niste bani de la "prietena" ta, ca-ti trebuie musai ca sa-ti pui centrala si termopane ca-i frig la bb! Sa vezi cum te trimite la munca in Spania! Gandeste-te si fa cum e mai bine pentru voi. In nici un caz nu te gandi ca esti mama denaturata pentru ca vrei sa oferi un viitor mai bun copilului tau. Bafta, Trisha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...