Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mama la 18 ani... cum o putem ajuta


Freia

Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Freia, Sa stii ca si eu am fot intr-un centru mternl si nu fost rau deloc,ba chir forte bine insa m-am cstorit si totul e ok. am un baietel de 9 luni, si m o grmda de hainite cre nu-i mai sunt bune. Vreau sa le donez acelui bb,sunt in stare forte buna si oricum nu mai am nevoie pt ca nu mai vrem copii.Te rog sa-mi scrii si sa-mi zici cum sa procedez. Pupici Dana&bb Andy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sunt colega ce a anuntat-o pe freia de acest caz si vreau sa va multumesc tutror pentru ajutor. Sambata am fost la ei acasa si le-am dus hainute si diverse alte chestii adunate de pe la mamici si nu stiuau cum sa imi mai multumeasca. Bebe mic este un baietel pe nume Octavian nascut in data de 29.10.2003. I-am facut si poze dar nu stiu unde sa le postez. Cat ma stat la ei efectiv am inghetat de frig si ganditi-va ca asa sta si bebelusul, saracul de el. Doarme pe un pat improvizat din 2 scaune unite! Norocul mamei lui (pe care o cheama Ioana) este ca are un bebe tare cuminte care doarme si mananca fara sa planga vreodata. Si mai are noroc ca il alapteaza din belsug. La ce o fi in sufletul ei nu stiu cum de are atata lapte! Vreau sa va spun ca nu i-a facut niciodata baita din cauza frigului ci doar l-a spalat asa cu o carpa umeda. Si ceea ce mi s-a mai parut revoltator este faptul ca medicul ei de familie nu vrea sa vina acasa la bebe pentru ca ea, stand acum la matusa ei, s-a mutat in alt sector. Asa ca pe bebe nu l-a vazut pana acum nici un doctor. Si sa se duca cu el cu tramvaiul pana la policlinica chiar nu cred ca este o solutie. Dar joi eu merg sa imi vaccinez bebelusa si am sa o rog pe doctorita mea sa mearga cu noi pana la bebe Octavian. Oricum, va multumesc pentru sprijin si o sa va tin la curent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu niste hainute, nu cine stie ce ca mare majoritate le-am dat, si sunt si multe din ele roz sau rosii, dar daca te intereseaza spune-mi cum si unde sa le trimit. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freia, am trimis carutul, marsupiul si inca ceva lucrusoare. Sunt deja la CT. Mai multe ti-am scris pe PM. [pup] lui Octavian si capsunicii tale P.S. draga Georgiana, am primit un sms de la Alex, care imi scrie ca a dus lucrurile acolo unde mi-ai spus cu biletelul de rigoare. [pup] Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz Album:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Danut+la+2+ani&mid=1214&cid=2250 http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...