Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mama la 18 ani... cum o putem ajuta


Freia

Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns
alexandruL, tu nu stii ca bogatul nu crede celui flamind? daca nu poti ajuta un om aflat in suferinta, pasteraza ti umorul sarcastic pentru tine insuti... nu cred ca intereseaza pe cineva modul tau de a "ajuta"... dar daca te oferi, nu cred ca are cineva ceva impotriva sa le scrii chiar tu acestor persoane...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim pentru ajutor acordat. As putea sa va dau adresa mea de acasa daca vreti sa-i mai trimiteti ceva si eu le dau mai departe. Ma sfatuiesc si cu raluca si revin cu un mesaj. danza azi dau telefon sa vad cand pleaca sa le ia colegul meu de la constanta lucrusoarele. toate cele bune, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista organizatii care o ajuta sa creasca si sa isi si pastreze copilul alaturi de ea. Ca juranlist am intalnit multe centre, dar cel mai mult mi-a placut centrul organizatiei World Vision Romania. Iti dau mai jos datele necesare si adresa de web daca te intereseaza. http://www.worldvision.ro Proiect - "Centrul pentru mama si copilul :" Scurt istoric: Proiectul a inceput in noiembrie 1999 ca o solutie preventiva pentru abandonul copilului sau institutionalizarii. Problemele economice, sociale, lipsa de informare/educare reprezinta factorii care imping mamele in situatii extreme, de criza. Obiective: Oferirea de adapost pentru 10 mame pe durata a sase luni ; Instruirea mamelor pentru educarea copiilor intr-un mediu corespunzator; Incurajarea abilitatilor mamelor pentru a le sustine sa-si gaseasca locuri de munca; Refacerea relatiilor cu familiile naturale pentru reintegrarea mamelor; Activitati: Reintegrarea a 18 mame in program Reintegrarea a 10 mame in famillile naturale; Cele mai multe mame sunt sub 18 ani, motiv pentru care au nevoie de atentie, ajutor, educatie, incurajare, orientare sociala; Cursuri de recalificare profesionala: dactilografie, croitorie, dezvoltare personala, dezvoltarea copilului; Mediatizarea proiectului in TV, radio, presa; Consiliere pentru alte 3 zone din tara unde lucreaza WVR cu proiecte similare; Personal angajat: 1 coordonator 1 asistent social 1 psiholog 1 trainer 3 asistenti de caz Beneficiari: 18 mame inregistrate in program; 10 mame reintegrate in familiile naturale; Localizare: Bucuresti, Centrul de Plasament Sf. Ecaterina Parteneri: Departamente pentru Protectia Copilului Maternitate Biserici Finantare: World Vision Statele Unite Persoane de contact: Simona Costea, Coordonator Proiect email: simona_costea@wvi.org Ne puteti contacta la: Str. Rotasului nr. 7, sector 1, cod 0112167 Telefon: 021 222 91 01 Fax: 021 224 29 72 Pe internet: E-mail: rom_office@wvi.org E-mail: rom_webmaster@wvi.org Dumnezeu sa va ajute! lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...