Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mama la 18 ani... cum o putem ajuta


Freia

Recommended Posts

Din pacate, nu foarte bine. Va povesteam inainte de sarbatori ca Ioana intentiona sa se duca acasa la parintii ei cu bebelsusul in ziua de Craciun sperand ca o vor primi si astfel ar putea relua relatiile. De fapt, nu tatal ei se opune ca ea sa locuiasca acolo, ci mama ei. Si ca dovada, fetelor, daca va vine sa credeti, mama ei nici macar nu a vrut sa ii deschida usa. Ioana se dusese cu bagaje dupa ea si a rugat-o sa o lase sa stea macar cateva zile, pana trec sarbatorile ca sa simta si ea altfel Craciunul si ca sa il tina pe bebe la cald macar o saptamana. Dar mama ei nu a primit-o cu nici un chip. Asa ca s-a intors la matusa ei unde are parte de tot ajutorul si toata dragostea, dar ... atat. Acum o saptamana asteptau sa le taie curentul caci nu au cu ce plati facturile. Este ingrozitor! Chiar astazi ii povesteam mamei mele ce va spun eu acum si mi-a trecut prin cap sa o chem pe Ioana sa stea la mine cu bebelusul pana or face rost de bani sa se mai puna cat de cat la punct. Partea proasta este ca Ioana merge in fiecare zi la scoala si nu stiu cum m-as descurca cu 2 bebei si cu un copil mai maricel. Poate am sa gasesc totusi o solutie. Oricum vreau sa multumesc inca o data in numele Ioanei si al lui Octavian pentru tot ajutorul primit! Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Astazi este ziua de nastere a Ioanei, mamica lui Octavian. O sa ii transmit La Multi Ani si din parea voastra caci sunt sigura ca sunteti cu gandul alaturi de ea. As vrea sa va mai adresez o rugaminte: matusa Ioanei care o gazduieste si pe ea si pe copil nu are servici, dupa cum v-am mai spus. Dar din cate am auzit ar fi foarte priceputa in ale finantelor iar acum si-ar dori foarte mult un job sau o colaborare. Din pacate varsta (53 ani) o cam impiedica sa ajunga la interviuri. Ultimul job a fost la Connex unde a lucrat ca "Tax advisor team coordinator". Din cate mi-a spus s-ar pricepe foarte bine la proiecte de afaceri, proiecte pentru finantari, analiza - diagnostic a firmelor. Daca auziti ceva prin locurile unde lucrati va rog frumos sa-mi dati un PM. Multumesc mult, Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freya, Da-mi de veste unde pot sa aduc niste bani si ceva "consumabile" pentru bb de care ar mai fi nevoie. Am citit abia acum subiectul , insa s-a incrincenat carnea pe mine de indignare. Cum este posibil, ca tu, mama, sa-i spui fiicei tale sa-si arunce copilul. Sunt sigura ca nimic din ceea ce primeste de la noi nu-i poate inlocui Ioanei dorul de mama, dar macar sa aducem putin soare in viata ei. Te rog, trimite-mi un PM ca sa stiu cum luam legatura. Anamaria, mama de Andrei Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as mai incerca sa trimit alti bani, dar oare platesc curentul cu ei, ca sunt sigura ca au multe alte nevoi? As vrea sa fie pentru curentul electric. Acum nu stiu cat de mare e factura lor.Ai ceva detalii Raluca? As incerca sa fac efortul de a le trimite lunar, in masura posibilitatilor mele, destul, destul de reduse. Octavian a fost vaccinat? La multi ani Ioanei si sa aiba incredere in Dumnezeu, sigur o ajuta! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, cineva de pe forum a facut un gest deosebit de frumos si s-a oferit sa le achite doamnelor si curentul si gazele; chiar aseara am vorbit cu Ioana si spunea ca au 7 grade in casa ... ingrozitor bebe Octavian a facut de curand vaccinul de 2 luni si nu a avut nici o problema; din fericire Ioana are in continuare lapte asa ca bebe mananca exclusiv san (foarte putn completare cand este Ioana la scoala si nu ajunge lapticul lasat de ea) sper sa pot ajunge pe la ei cat de curand ca sa le duc ceea ce a lasat Mos Craciun pe la mine pentru ei si ca sa le mai fac niste poze dragalase sa le pun pe albumul pe care i l-a facut Freia despre botez nu stiu inca ce sa va zic, ele nu s-au hotarat la o data anume, mai ales ca Ioana tot mai spera sa se impace cu mama ei ca sa poata fi si ea alaturi de pui la biserica; nu stiu cum sa va zic, dar Ioana are foarte multa rabdare cu mama ei, eu nu as putea fi asa in locul ei. promit sa va tin la curent si sper ca atunci cand il vom boteza pe Octavian sa fiti si voi alaturi de mine! pupam mamele si bebelusii, Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fete dragi, astazi m-a sunat Ioana si mi-a spus ca il botezam pe bebe Octavian! Nu mai puteam de bucurie si am si inceput sa face planuri cu sotul meu. Zilele astea ne intalnim si cu Ioana ca sa stabilim data si alte detalii. De abia astept. sunt foarte emotionata mai ales ca nu am mai botezat pana acum un bebe, decat atunci cand eram micuta (cred ca aveam vreo 15 anisori) dar nu am tinut legatura cu bebe pentru ca era undeva la tara unde a lucrat cu mult timp in urma mama mea. O sa va anunt data exacta si daca puteti veni va asteptam cu mare drag. Noroc ca acum 3 luni am botezat-o pe Ioana a noastra ca altfel habar nu aveam ce trebuie facut. Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...