Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum te tradeaza trupul


Eryka

Recommended Posts

Vrei sa spui minciuni si sa nu fii prins sau vrei sa o intelegi mai bine atunci cand face anumite gesturi? Iata o lista pentru decriptare: Ochii mici Inconstient, atunci cand minti sau ascunzi ceva, pupilele ti se contracta. Plimbatul privirii: Subconstient, atunci cand minti, iti feresti privirea de cea a interlocutorului. Ochii stralucitori: Pupilele se dilata inconstient atunci cand spui ceva ce iti face placere si permite reflectarea unui fascicul de lumina mai mare. Sinceritatea: Un gest fizic care iti spune ca persoana care iti vorbeste e deschisa si sincera este acela ca nu isi tine mainile ori picioarele incrucisate. Muscatul buzei, limbii ori trecutul ei peste dinti: E semn ca persoana respectiva se abtine sa iti spuna ceva si chiar e posibil sa minta. Fiori in stomac: Semn fizic ca nu te simti bine in compania acelei persoane ori ca esti nesigur pe tine. Barbia ridicata, umerii lasati: E un gest pe care partenerul il face de obicei in clipa in care te simte suparat ori stresat. Intimitatea: Cand cineva isi doreste sa aiba "de-a face cu tine"... va sta la o distanta mai mica de 45 de cm. Respingi o persoana, atunci cand incerci sa tii distanta intre voi la mai mult de 50 cm. Prietenii apropiati: Sunt cei carora le permiti sa se apropie de tine la o distanta mai mica de 30 de cm. Nodul din gat: E manifestarea fizica a unui disconfort psihic la care esti expus. Atinsul "de unu' singur": Ne atingem de obicei atunci cand suntem stresati, cel mai comun loc fiind bratul. "Pielea de gaina": O "patesti" atunci cand iti este frig sau atunci cand nu iti place compania unei anumite persoane ori conversatia sau tonul vocii. De cele mai multe ori, femeile sunt cele care "sufera" de acest lucru, in clipa in care sunt atinse de o persoana neplacuta lor. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (13 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Foarte interesant Eryka, limbajul corpului este o chestiune care ma intereseaza in mod deosebit. Am citi o carte care se cheama Limbajul trupului, scrisa de Allan Pease. Am fost surprisa sa verific constatarile citite facand exercitii de observare a celor din jurul meu. O recomand calduros tuturor celor interesati. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre "body language" s-au scris zeci de carti si s-a ajuns pina la urma la concluzia ca regulile nu pot fi aplicate la toti oamenii, pentru ca nu toti se manifesta la fel. Ar fi bine sa fie asa usor sa stii cind minte cineva... Altii spun ca cel care minte se uita fix in ochii tai tocmai pentru a nu se da de gol, deci o privire fixa ar arata de asemenea ca acea persoana minte. Mai intelegeti ceva daca puteti...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, valabilitatea celor scrise depinde mult de experienta de viata, de varsta si mediul cultural in care a trait “cel studiat”. A compara aceste detalii pt. un alb crestin catolic de ex. cu un negru crescut in Harlem sau cu un japonez poate duce la concluzii dintre cele mai interesante… DARAEL [alcool] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...