Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Malformatie a inimii-help!!


Ana71

Recommended Posts

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc mult! Sunteti extraordinare! Am vorbit acum cu parintii, tatal tocmai s-a intors de la sp. Militar si operatia (adica introducerea cateterului)nu se poate face pana luni . El a vorbit chiar cu dna dr. care face acest gen de operatie si dansa a spus ca o sa-i faca operatia luni. Acum mai incercam poate totusi o sa se poata face aceasta chestie in week-end. Cand se introduce acest cateter copilul trebuie sa fie stabil si afebril. Acum este bine (si ma gandesc ca este pacat sa nu se faca azi sau maine), dar nu se stie pentru cat timp.... Abia dupa ce introduce cateterul se poate face operatia (in cateva zile) si atunci o sa vedem cum o sa facem cu elicopterul (pentru transport la Timisoara). Multumesc mult pentru oferta voastra generoasa, dar sa speram ca o sa putem obtine un transport gratuit. Sa dea Domnul sa supravietuiasca pana atunci! Multumesc, in numele parintilor, pentru ca sunteti alaturi de ei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact acum am scris un mesaj cu ceea mi s-a intamplat de aceea nu o sa mai repet, era vorba tot de un bebelus cu o boala de inima, dar nu aceeasi boala. Eu am avut exact aceeasi problema cu bebelusul meu, dar mai mult de 72 ore nu a rezistat[bang][bang][bang], am ajuns la Timisoara la clinica dr. Socoteanu dar dansul nu a mai apucat sa-l vada. Noi am ajuns cu avionul cu foarte mare greutate, cu Smurd-ul nu am putut ajunge deoarece era foarte scump, in jur de 7.000 USD, am gasit in final un avion mai iefitin dar a mai sponsorizat si o firma, nu stiu sigur cat a costat, ca eu nu am participat, mi-au fost administrate medicamente dupa care am fost ametita si am dormit cam o saptamana. Bine ati facut ca ati botezat bebelusul si noi am apucat sa-l botezam in spital. Va urez sa aveti noroc si imi doresc din tot sufletul sa reuseasca acest bebelus, sunt alaturi de voi ca eu inteleg perfect ce este in sufletul acestor parinti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Eleni
Ana, o mica sugestie daca imi permiti: daca bebenu e botezat, botezati-l! O sa vedeti ca o sa faca minuni acest botez! Mult curaj si sanatate pentru micut! Cu drag Elena & Maria Bucuria
L-am botezat aseara (eu sunt nasa). Il cheama Andrei Cristian. Am sunat la Budimex si ei nu fac acest gen de operatie (cateterism cardiac). Dr. Oancea este in concediu pana miercuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu va spun ca in Bucuresti nu cred ca o sa gasiti pe cineva care opereaza bebelusi asa mici. Noua ni s-a recomandat Dr. Socoteanu ca fiind singurul medic care opereaza si bebelusi nascuti de o zi, dar trebuie sa ajungeti acolo urgent. Sunati-l cat mai repede, din cate stiu eu doctorul sta in Bucuresti si s-ar putea sa vina in Bucuresti. Incercati sa-l sunati, va rog.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai aflat ceva, zilele acelea a fost langa bebelusul nostru un doctor extraordinar, care a stat zi si noapte langa bebelus, a fost cu el la Timisoara, il cheama Dragos Predescu si este la spitatlul Marie Currie nu mai stim nr. de telefon, dar incercati sa-l gasiti este foarte bun si stie foarte multe despre aceasta boala. Eu trebuie sa plec de la servici, deoarece acolo sunt si sper din tot sufletul sa aud ca s-a ati reusit. Va [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dgc
Am mai aflat ceva, zilele acelea a fost langa bebelusul nostru un doctor extraordinar, care a stat zi si noapte langa bebelus, a fost cu el la Timisoara, il cheama Dragos Predescu si este la spitatlul Marie Currie nu mai stim nr. de telefon, dar incercati sa-l gasiti este foarte bun si stie foarte multe despre aceasta boala. Eu trebuie sa plec de la servici, deoarece acolo sunt si sper din tot sufletul sa aud ca s-a ati reusit. Va [pup]
Daca-i acelasi doctor cu cel de care mi-a spus persoana care mi-a dat coordonatele dr. Platon cred ca pot face rost de numarul de telefon. Ana! Sun dupa dr. predescu? Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...