Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Malformatie a inimii-help!!


Ana71

Recommended Posts

DGC .. imi pare extrem de rau pentru necazul prin care ai trecut! Si ma apuca disperarea ca viatza unui om, mai ales viata unui bebe poate depinde de bani. Nu gasesc cuvinte ... Dumnezeu cu tine! Trebuie sa-ti revii. Stiu ca nu este consolare dar.. prietena mea si-a pierdut copilul acum 3 ani. Tu mai ai sansa sa faci un bebe. Ea nu are si nici nu mai poate sa faca ( histerectomie ). Nici sot nu are ( e divortzata ). Nu stiu ce sa spun, Dumnezeu cu tine! Ana sper sa le explici parintilor sa nu se cramponeze de ideea de transport gratuit. Important este angajamentul de plata. Banii se vor gasi intr-un fel sau altul. Hai sa vedem un calcul meschin: 7000 Euro cost transport. 5800 de membri pe dc. Presupunem ca numai 20% sunt activi, adica 1160. Daca contribuim im mod egal.. inseamna 6.034 euro / cap de membru. Adica viatza lui Andrei poate depinde de 241.360 lei. Adica 6 pachete de tigari ( ale mele )! Fetele.. ce spunetzi? Dumnezeu cu voi! Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by aquariusrpro ........ Ana sper sa le explici parintilor sa nu se cramponeze de ideea de transport gratuit. Important este angajamentul de plata. Banii se vor gasi intr-un fel sau altul. Hai sa vedem un calcul meschin: 7000 Euro cost transport. 5800 de membri pe dc. Presupunem ca numai 20% sunt activi, adica 1160. Daca contribuim im mod egal.. inseamna 6.034 euro / cap de membru. Adica viatza lui Andrei poate depinde de 241.360 lei. Adica 6 pachete de tigari ( ale mele )! Fetele.. ce spunetzi? Dumnezeu cu voi! Roxana&Ruxandra
Roxana eu sunt de acord. Ana, te rog da fii alaturi de parinti si din partea nostra. Eventual printeaza incurajarile fetelor si da-le parintilor. Fii alaturi de ei si ajuta-i sa ramna puternici , sa nu se descurajeze. Parte financiara se va rezolva. Sanatate multa. Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din tot sufletul pentru mesajele, solidaritatea si marele sprijin pe care ni l-ati acordat. Nici nu va dati seama ce inseamna pentru noi acest lucru. Momentele prin care trecem cred ca depasesc limitele suportabilitatii si chiar acum cand scriu imi vine sa plang si sa ma intreb de ce oare se intampla asa. Ma abtin cu greu sa nu-l intristez pe Alex, baietelul meu mai mare, care mereu ma intreaba unde este Andrei. Eu am venit acasa, fiindca nu mai puteam rezista prin frig. Ieri a dat bunul Dumnezeu si cu minunatii oameni de la firma Pfiser am reusit si l-am dus la Fundeni unde i s-a montat cateterul si i s-a lasat acea artera prin care se hranea intrauterin deschisa. Interventia a durat doua ore si a fost facuta de dr. Platon, care a zis ca baietelul s-a comportat foarte bine. Acum sotul meu este acolo sa vorbeasca despre operatie. Am vorbit si cu dr. Socoteanu pe mobil si a fost foarte disponibil sa-l opereze. Sa vedem ce spun doctorii de la Fundeni, despre cat poate rezista fara operatie. Inca odata va multumesc din suflet pentru ajutor si daca va fi nevoie pentru transport la Timisoara poate vom apela la bunavointa voastra. Nu pot scrie mai mult caci sufletul meu este parjolit de durere si cand scriu despre Andrei am in fata ochilor incubatorul in care sta si se lupta cu boala. Ieri am stat cu el si l-am mangaiat pe cap; scumpul avea parul plin de nodulete si mi-l inchipuiam in baita acasa plangand. Este greu sa va spun prin ce trecem. Ieri inainte de a pleca cu salvarea i-am sotului sa mergem sa-l vedem si imi spune ca nu poate sa se uite la el fiindca il termina imaginea lui de ingeras neajutorat. Va multumesc din suflet si speram ca Dumnezeu il va ajuta pe scumpul si curajosul Andrei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lucia, Suntem cu tot sufletul langa voi, ne rugam ca Dumnezeu sa fie langa micul Andrei, sa-l intareasca, sa le dea pricepere si intelepciune medicilor care se ocupa de el,iar voua pace si putere. Si noi suntem gata sa participam la partea materiala. Cu dragoste Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa-l puteti opera cu succes pe micut. Ma doare sufletul cand aud cazuri din astea, in care micutii nevinovati sufera. Suntem alaturi de parintii indurerati si ingrijorati si daca vom putea ajuta cu ceva, cu siguranta o vom face. Asteptam vesti bune, va tinem pumnii, Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 7 luni) si Ramona (1 an jumate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...