Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Malformatie a inimii-help!!


Ana71

Recommended Posts

Dumnezeu sa-i ajute micutului luptator. Ma rog din tot sufletul sa fie bine si parintilor multa putere si incredere. La partea materiala sigur ca vom contribui si noi. Fetele din SUA sau Canada, care ar fi cea mai buna modalitate de a trimite bani? Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Lucia, sitem alaturi de tine, de voi! Deschideti un cont si va vom ajuta sa treceti peste partea financiara, trebuie sa se termine cu bine totul! Asteptam noutati! Adela, nici eu nu stiu cum sa facem cu banii, dar cred ca daca ei deschid un cont la o banca putem sa depunem banii direct in cont! Va tinem pumnii si Dumnezeu sa va ajute!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate lui Andrei, si ma bucucr enorm ca macar prima parte s-a rezolvat cu bine. Dumnezeu sa fie cu voi si sa va ocroteasca! Si repet, daca e nevoie de strangerea unor fonduri, puteti conta si pe mine. Va pupam cu drag, [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva legaturi cu vreo fundatie.. o chestie din asta in care sa aiba incredere ? Asa ar fi modul ideal de strangere a banilor. Daca nu, parintii sa deschida un cont. Aviz admin si moderatori: sper sa nu fac vreo prostie cu toata discutia referitoare la ajutorul financiar. Dar.. de ce nu face dc o fundatie la care sa contribuie fiecare cat poate si sa fie specializata pentru interventii pentru bebei. Sunt multe fundatii.. dar una specializata pentru O SANSA nedata de sistemul nostru sanitar. Vorbesc de sponsorizarea actiunilor "pe viatza si pe moarte" adica acele momente in care, daca nu ai ce-ti trebuie, nu mai poti repara nimic. Nu vreau sa par nedreapta fata de celelate probleme dar... Avand in vedere rrepartizarea in teritoriu a membrilor dc.. se pot face si verificari .... Brrr.. deja fabulez! Daca Doamne fereste s-ar intampla ceva cu copilul meu .. nu stiu de unde as scoate 7-10.000 de euro asa peste noapte dar stiu ca pe "aia" de la casa de asigurari i-as minti si le-as spune ca platesc intr-o saptamana. Sa ma ierte Dumnezeu, dar asa as face! Apoi as gasi eu o solutie. Iertati-ma, dar asa gandesc acum! Poate sunt subiectiva pentru ca in luna a 9-a am trecut printr-un soc de genul "inima copilului este un pic cam mare..." si m-am perpelit de nu mai stiam de mine. Sanatate si Dumnezeu cu Andrei Cristian si cu noi toti. Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpe mamici, o familie disperata va multumeste din suflet ca sunteti alaturi de ea si ca va ganditi sa ajutati cu ce puteti. Andrei este un luptator si rezista, a fost si hranit. Doctorii au spus azi dimineata ca este destul de stabil sa suporte interventia chirurgicala dar transportul la Timisoara trebuie facut cu elicopterul deoarece ar fi prea obositor cu salvarea. El trebuie pregatit pentru drum; intubat, sedat pentru a dormi si a sta linistit tot timpul. Aici ne-am impotmolit de-a binelea fiindca stim cu totii in ce tara ne aflam; cum facem rost de elicopter? De unde ? Am apelat tot la firma Pfizer dar nu stim inca un rezultat; asteptam sa vedem ce se poate face. Daca este cineva care poate da relatii cum se poate obtine acest elicopter asteptam sa ne contactati. Va pot da si nr. de telefon mobil al sotului care se zbate sa faca rost 0745.068.151. In legatura cu donatiile pe care doriti sa le faceti, deocamdata nu stim concret cat costa transportul, dar cand aflam va vom pune la curent si vom gasi calea de a putea beneficia de ajutorul vostru de nepretuit. Gandul ca sunteti alaturi de noi de face mai tari si ne da sperante mari. Va multumim din suflet si sper ca bunul Dumnezeu sa rasplateasca bunatatea voastra si sa-l ajute pe Andrei sa se faca bine sa vina acasa langa fratiorul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...