Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Malformatie a inimii-help!!


Ana71

Recommended Posts

Nu disperati, va rog frumos, am trecut si eu prin clipele astea si va inteleg foarte bine! Credeti in Dumnezeu si trebuiesa vie minumea! Treaba e totul este din vina medicilor caci se misca ingrozitor de greu, eu la vremea aia am apelat la d-nul prof Pop de Popa (sotul meu avea 30 de ani), dar am auzit si de d-nul Socoteanu, ca ar fi un medic extraordinar! Nu inteleg de ce dureaza atat treaba cu elicopterul, trebuie sa existe si asa ceva, repede! Nu pot sa cred, nu pot sa cred am si eu un copil si stiu ce inseamna! Daca vreti o persoana de incredere la Fundeni, care poate va recomanda pe cineva acolo chiar in spital, pot sa va recomand pe d-na doctor Sichitiu, este si buna profesional si OM! In legatura cu partea financiara sunt dispusa sa ajut, astept doar datele! mari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Luciaaaa, Cautati un elicopter sau avion, vorbiti in Municipal sa inchiriati elicopterul lor sau la SMURD, indiferent cat costa! Trebuie sa existe o solutie. Toate fetele pe-aici au spus sa nu va bazati pe sistemul de stat. Dupa asta merita sa dati in judecata statul roman pentru ca nu a pus la dispozitie transport gratuit si merita sa tarati statul pana la Strasbourg si inapoi! Mama lor de nemernici.... Iertare fetele.. dar ma apuca nebunia! In orice moment, oricare dintre noi poate ajunge intr-o situatie similara! Daca Socoteanu spune ca ar avea o sansa la un miliard.. merita sa luptati pentru ea. Ati vorbit la SMURD?! Era clar din start ca la Bucuresti nu se fac operatii complexe pe cord la copii. De cati ani aud eu mai bine tot ce este legat de copii.. toate operatiile complexe pe cord se fac la Cluj sau Timisoara. Doamne ajuta! Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia , draga mea , Suntem cu tot sufletul alaturi de voi si de micutul Andrei, ne rugam pentru voi. Iti spun si eu acelasi lucru ca si aquariusrpro, daca Socoteanu spune ca exista o sansa, luptati pentru ea , Dumnezeu sa va ajute si sa va aline durerea. Cu drag Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne .... nu am mai intrat un pic pe site si uite ce se intampla. Imi pare nespus de rau. O sa incerc si eu sa ajut cat pot. Am trimis un email unui prieten care lucreaza la o foarte importanta firma. Astept sa vad daca se ofera ei sa plateasca elicopterul. Lucia, in acelasi timp i-am dat si numarul de telefon al sotului tau. Doamne ajuta si sa speram! Ce se mai intampla?? lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi parintii lui Andrei (Lucia2 si sotul ei) au intrat ei insisi pe forum si v-au tinut la curent cu toata situatia asta dramatica, eu ca initiatoare a acestui subiect (sunt prietena cu ei si nasa copilului) as vrea sa va multumesc pentru toate gandurile bune, pentru generozitatea voastra si pentru faptul ca sunteti alaturi de ei. As vrea sa-i multumesc din tot sufletul Biancai (Lyada - numele cu care este inregistrata) care ne-a pus in legatura cu sora ei Sabina, de la firma Pfizer si care a facut pentru niste oameni necunoscuti niste lucruri extraordinare. Ea a reusit sa-i aranjeze copilului, vineri seara, operatia de introducere a cateterului la Fundeni (medicul care face asa ceva a fost chemat de acasa pentru acest lucru), a discutat pentru transport (cu salvare special echipata sau cu elicopter, in functie de parerea medicilor) pentru transport la Timisoara, a discutat la Spitalul Militar pentru operatie (la dr. Goleanu, care ca si dr. Socoteanu, din Timisoara, a mai efectuat aceste operatii pentru diagnosticul de "transpozitie de vase mari" care ii este pus si lui Andrei). A fost si este in continuare un enorm sprijin pentru parinti, care de cate ori ajungeau intr-un impas, nu stiau in ce parte s-o ia, spuneau "s-o sunam pe Sabina sa vedem ce ne sfatuieste". Multumesc!!!!!! Ei nu au optat pentru elicopter pentru ca ieri au discutat cu medicii de la Fundeni, care cunosc foarte bine cazul si acestia le-au spus ca ei nu cred ca ar rezista unui drum cu elicopterul (chiar cu un elicopter foarte bine utilat). Salvarea iarasi implica enorm de multe riscuri. Deci sfatul lor a fost sa-l opereze la spit. Militar la dr. Goleanu.Ieri tatal copilului a fost cu toate analizele, cu raportul cateterului (care este pus pe un CD) si cu o caseta video pe care este inregistrata operatia de introducere a cateterului la spitalul Militar si, pe baza lor a discutat cu dr. Tintoiu (seful clinicii de Cardiologie de acolo). Din pacate acesta i-a spus ca din punct de vedere clinic nu are nici o sansa, dar astazi va discuta si cu dr. Goleanu si dr. Pinte (expert in introducerea cateterului) si o sa-i comunice punctul lor final de vedere.Aseara cand am vorbit cu Lucia, urmau sa faca copii dupa toate materialele astea si sa le trimita prin priori post la dr. Socoteanu din Timisoara. Erau hotarati ca, daca acesta ar spune ca este o sansa cat de mica cu operatia, sa riste transportul si sa ajunga acolo (desi asa cum va spuneam sansele sa reziste la transport sunt extrem de mici). Astazi, tatal a fost iarasi la spit. Militar a discutat cu cei 3 medici de acolo si acestia i-au spus ca acum nu-i pot face operatia pentru ca are leucocitele mari(infectie) si nu este stabil. Totusi, daca starea copilului se imbunatateste cat de cat, atunci vor risca cu operatia (desi in continuare sunt reticenti cu sansele de reusita). Andrei acum este in continuare la spitalul Fundeni, stare lui nu este foarte buna (leucocite mari si, in plus trebuie intubat foarte des). Deci totul depinde de cum va rezista si cum va evolua el. Parintii asteapta si parerea dr. Socoteanu si ma rog sa le dea Dumnezeu inspiratia sa ia cea mai buna decizie pentru copilul lor. Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maica Domnului sa va ia sub acoperamntul ei dragii mei si sa ii dea putere lui Andrei!!!! Nu pot spune ca trec momentan prin aceleasi stari, dar ma pregatesc pentru asa ceva pentru ca se pare ca puiutului meu din burtica i-a fost descoperita o malformatie complexa la inima inca de pe acum ( sunt saptamana 28 de sarcina) si ni s-a cerut sa facem avort terapeutic. Am gandit exact la fel, daca exista o sansa la un miliard mergem mai departe, daca nu vom considera ca Dumnezeu l-a iubit mult mai mult decat noi pe micut. Dumnezeu face minuni - deja micutului i s-a mai acordat o sansa cand i s-a putut instala cateterul - nu va lasati infranti!!!! Doamne ajuta!!!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, mamica si taticul lui Andrei, de cate ori am mai scris la acest mesaj, nu-mi pot stapani plansul. Dragilor, de ce nu incercati sa-l aduceti pe profesorul Socoteanu aici, in Bucuresti, sa-l opereze la unul din spitalele de aici? Spuneti-i ca-i platiti toate cheltuielile ( aici va vom ajuta noi ), faceti orice, daca el este ultima sansa a lui Andrei, ca sa-l aduceti aici. Atunci nu va mai fi supus nici socului transportului si poate va avea mai multe sanse. Ma rog pentru voi si mai ales pentru sufletelul lui Andrei. Da Doamne sa fie bine!!! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...