Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Malformatie a inimii-help!!


Ana71

Recommended Posts

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Lucia si taticul lui Andrei, mult curaj si rabdare sa mergeti pana la capat! sa va dea Dumnezeu multa putere si mult succes copilasului la operatie. Suntem alaturi de voi [pup] Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz Album:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Danut+la+2+ani&mid=1214&cid=2250 http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta!!! Eu zic ca totul trebuie incercat pana la capat, pentru ca altfel nu veti fi impacati! Noi cel putin asa am facut! am facut tot ce a depins de noi! am mers la Timisoara cu salvarea chiar daca nimeni nu ne dadea nici o sansa sa ajungem acolo!!!! Va rog sa nu cedati unora care se ascund dupa deget si chiar se joca cu viata omului!!! Prof Socoteanu a operat cu succes cazuri ca ale baietelului vostru si aceste cazuri exista, sunt reale, si traiesc!!! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vestile despre Andrei, din pacate, nu sunt foarte bune. Este in continuare la Fundeni, are in continuare infectie (leucocite mari). Dimineata, cand tatal lui a fost acolo spuneau ca ei cred ca i-a aparut si o infectie la stomac pentru ca nu-l pot hrani (lapticul care este introdus printr-un tubusor - nu mai are reflexul suptului -direct in stomac, se intoarce inapoi). Dar, mai grav se pare ca a dezvoltat si o infectie la cap (fontanela este bombata). Medicii au zis ca nu e meningita, dar este o infectie.Asa ca acum ii dau un antibiotic puternic. Dr. Goleanu (de la spit. Militar), care o sa faca operatia, a spus ca o sa treaca astazi sa-l vada. Ideea este ca nu-l pot opera daca are infectia asta (si leucocitele sunt atat de mari). Este foarte bine ingrijit acolo, i se fac analize periodic si, daca starea lui se va imbunatati putin o sa-i faca operatia. Toti doctorii au spus ca doar de Dumnezeu depinde starea micutului. Si parintii sunt constienti ca doctorii fac tot ce este omeneste posibil pentru a-l salva. Multumesc inca o data pentru toate gandurile voastre bune si rugati-va si voi, la bunul Dumnezeu,pentru o minune. Probabil ca, daca se vor simti in stare, o sa intre si parintii lui pe forum pentru a va tine la curent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ana71
Vestile despre Andrei, din pacate, nu sunt foarte bune. Este in continuare la Fundeni, are in continuare infectie (leucocite mari). Dimineata, cand tatal lui a fost acolo spuneau ca ei cred ca i-a aparut si o infectie la stomac pentru ca nu-l pot hrani (lapticul care este introdus printr-un tubusor - nu mai are reflexul suptului -direct in stomac, se intoarce inapoi). Dar, mai grav se pare ca a dezvoltat si o infectie la cap (fontanela este bombata). Medicii au zis ca nu e meningita, dar este o infectie.Asa ca acum ii dau un antibiotic puternic. Dr. Goleanu (de la spit. Militar), care o sa faca operatia, a spus ca o sa treaca astazi sa-l vada. Ideea este ca nu-l pot opera daca are infectia asta (si leucocitele sunt atat de mari). Este foarte bine ingrijit acolo, i se fac analize periodic si, daca starea lui se va imbunatati putin o sa-i faca operatia. Toti doctorii au spus ca doar de Dumnezeu depinde starea micutului. Si parintii sunt constienti ca doctorii fac tot ce este omeneste posibil pentru a-l salva. Multumesc inca o data pentru toate gandurile voastre bune si rugati-va si voi, la bunul Dumnezeu,pentru o minune. Probabil ca, daca se vor simti in stare, o sa intre si parintii lui pe forum pentru a va tine la curent.
Dar prof. Socoteanu ce a spus cind a primit analizele baietelului ? Amalia si Vladi (3 ani si jumatate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A murit.....Duminica seara in jurul orei 20.00. La rugamintea Luciei, va dau eu aceasta veste atat de trista. Cred ca ei nu se simt in stare sa intre pe forum acum. Sanatatea lui se inrautatise sambata foarte tare, facuse blocaj renal si accident cerebral. Sambata nopatea l-au resuscitat, dar a mai rezistat doar pana duminica seara. Sambata dupa amiaza a fost si dr. Goleanu (de la spit. Militar) pe la el (la Fundeni) si le-a spus parintilor ca nu mai are sanse. Cred ca s-a facut tot ce este omeneste posibil pentru a fi salvat. In numele parintilor as vrea sa va multumesc pentru tot ce ati facut pentru ei. Poate nici nu va dati seama ce sprijin ati fost ! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Si parintilor sa le dea putere sa mearga mai departe !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce veste trista...cuvintele sunt de prisos acum...[q][q][q][q][q]...multa forta si curaj parintilor sa treaca peste disparitia micului ingeras...chiar daca nu o sa uite niciodata... Eu am sperat si am stat cu sufletul la gura ca poate poate Dumnezeu o sa fac o minune.... Sunt alaturi de parintii care sufera acum cumplit... Multa sanatate adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...