Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

viza pentru Elvetia


Recommended Posts

Sotul meu este roman si este inscris de 1 luna la masterat la Universitatea din Laussanne. El este plecat acolo iar eu astept viza sa plec dar cei de la ambasada ma amana in fiecare saptamana spunand sa sun saptamana urmatoare. Nu mi se spune nici ca imi aproba viza nici ca mi-o resping. Nu este vorba de viza turistica ci de o viza care sa imi permita ca acolo sa imi depun actele pentru permis de sedere. Vrem sa ne stabilim In Elvetia in cantonul Vaud. Poate cineva a mai trecut prin situatia acesta sau are ceva amanunte sa imi spuna si mie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, eu locuiesc la Fribourg, si cand am venit in Elvetia sotul meu era de o saptamana, asa ca am solicitat sejur pentru intregirea familiei.Viza era obisnuita, turistica adica, mi-a fost data in 24 de ore si cand am ajuns aici s-au facut demersurile necesare la canton pentru un permis de sedere.Din cate stiu , chiar sotul tau trebuie sa ceara initial acest lucru si sa depuna garantiile necesare, apoi sa redacteze o simpla scrisoare de invitatie cu care tu te prezinti la ambasada. Mult succes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea e in al doilea an de sedere, iar sotul ei a asteptat vreo doua luni de la plecarea ei( auzeam la el acelasi lucru-ca asteapta din zi in zi sa plece).Nu pot sa-ti dau detalii, dar cert este ca acum sunt impreuna la Lausanne. ina C Milena, ce mai face micutul tau?Am pierdut legatura o vreme cu DC si cu tine, implicit.Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by lorelei_19
Nu stiu ce sa-ti spun, legile difera pur si simplu de la canton la canton. Dar ce fel de viza ai solicitat? Pentru viza de turims e nevoie in general de 24 de ore. Iti doresc mlt succes! Am solicitat viza pentru reintregirea familiei. Cantonul este Vaud. Multumesc pentru mesaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...