Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Alt sondaj...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia]Familia si cariera[:D] Ideal este la slujba sa te concentrezi asupra muncii,iar acasa sa nu te mai gandesti nici un minut la ce s-a intamplat la serviciu. Cam greu. Taman eu m-am gasit sa vorbesc, care de cand o am pe mandarina[copil] acasa ajung in fiecare zi cu intarziere la munca[zid][zz]. [pup]Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inima imi spune ca familia[mamica]. Ratiunea ca...trebuie sa ai si o cariera. Nu cred ca voi reusi sa le fac pe amandoua sa iasa super, dar macar sunt cu sufletul impacat ca incerc. Nu pot sa vorbesc inca despre satisfactiile pe care ti le poate da un copil, pentru ca nasc abia in mai anul viitor, dar imi aduc aminte din copilaria mea cum se lumina mama dintr-o data cand veneam acasa cu note maxime sau cand cineva ma lauda in fata ei[bis]. Pot in schimb sa spun ca de fiecare data cand imi iese ceva bine la servici sau cand cineva imi apreciaza munca, ma simt grozav. Este iarasi un sentiment care merita incercat (cu toate ca ce-i drept, ai parte destul de rar de el, pentru ca de obicei sefii nu prea se inghesuie sa te laude, ca sa nu-ti vina vreo idee de marire[drac]) Manu & burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi se pare ca termenul de cariera e folosit in mod nejustificat.Cariera inseamna ceva iesit din comun, femei directori de companii, artisti de renume macar national, mari profesoare universitare, sau medici deosebiti.Un loc de munca bine platit nu-i tot una cu o cariera! Acelea care au pe bune cariera ...se descurca f. greu cu familia.Nu se impaca decat cu mari eforturi.Asa ca...mai bine iti iubesti familia! Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...