Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Maternitate la Paris?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Te pup Mihaela, Sunt la Dr. Strouk, sage femme nu stiu inca. Ai auzit ceva de ei? Zici sa nu ratez sedintele de pregatire? Pe care anume, ca m-am pierdut in lista pe care mi-au dat-o? M-ai linistit cu ambulanta. Mie vecina mea imi spusese ca nu te duce la maternitatea ta. Ai nascut acasa a doua oara? Sunt prea curioasa? Te rog sa ma ierti daca te bat la cap cu intrebarile mele. Te pup, Ana P. S. Adreasa mea de email este anas34@hotmail.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! din cate stiu eu, Dr Strouk este seful clinicii. Deci esti pe maini bune. Despre a doua nastere a mea poti citi la http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512 Prima inca n-am scris-o... e surpriza pt fata mea, de ziua ei ;) Poti vizita siteul maternitatii: www;maternitedeslilas.com sa vezi care sunt sedintele de pregatire, sau mai bine dai telefon si te programezi din timp. sunt f f debordati. Trebuie sa-ti iei TOATE RDV-urile cu cel putin 2 luni inainte. Pupici, si continuam in particoler :) Adresa mea este ochisor@yahoo.com. Si nu ma deranjezi de loc cu intrebarile. Chiar imi face placere. Pupici pe burtici, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela, Sa stii ca am ris si am plins in acelasi timp citind extraordinara poveste a nasterii lui Anais. Ce lipsiti de cap sunt astia de pe aici cind nu intrii in "procedura"! Pari singura persoana normala, cu bun simt, intre nu stiu citi care sunt acolo ca sa te ajute si nu reusesc decit sa incurce! Inca o data, bravo! O sa-ti scriu miine lista de sedinte de pregatire, si poate imi spui care sunt importante si care nu. Iti multumesc dinainte. Te pupic, Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela, Ce mai faceti? Uite ca am reusit sa gasesc lista de sedinte de pregatire: --Gratuit Gym douce - 8 séances TP sage-femme TP allaitement Entretien sur la douleur et la péridurale -- Payant Yoga Chant Sophrologie Haptonomie Piscine La care ai fost? Ce e util si ce nu, dupa tine? Pupici tie si fetitelor. Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ana ,eu am fost la mai multe cursuri,la TP sage femme, TP allaitement ,entretien sur la douleur et la péridurale.Sigura chestie la care nu am fost ,a fost informarea despre cezariana,ma gindeam ca nu-mi trebuie,si pina la urma chiar asta mi-au facut! Mi-a fost util faptul ca am invata sa respir,am aflat exact cum se produce lactatia si ce inseamna alaptarea. Mai este si faptul ca intilnesti alte burtici cu care poti sa schimbi impresii. Pupici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Corina, esti foarte draguta. Vad ca nu scap de cursuri, ca si pe la facultate mai chiuleam, dar la maternitate ioc! Cunosti pe cineva care a utilizat haptonomie sau sophrologie? Folosesc intr-adevar in dureri sau o frectie de diana la picior de lemn? Pupici tie si Annei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am cu ce se maninca haptonomia sau sophrologia!!!!Dar daca nu sint gratuite,eu una nu m-as duce.Acum tu faci cum crezi ,dar cred ca sedintele de piscina te-ar relaxa mai mult.Parerea mea! Pupici pe burtici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...