Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce parere aveti despre "mama purtatoare"?


lili

Recommended Posts

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga Gabi, am tot asteptat sa revii [flo] Stiam ca la un moment dat o sa o faci si o sa ceri scuze pentru afirmatia cu fata de 17 ani. Ce as vrea sa spun fetelor care au postat dupa subiectul Gabrielei si au certat-o cu vorbe foarte aspre. Si eu eram la primele postari asa intransigenta si sigura pe mine. Aveam acelasi orgoliu dat de "EU STIU". Am inceput apoi sa cunosc fetele, sa le vad zi de zi langa familie, copii, ajutandu-se cu sfaturi, cu un umar pentru lacrimi. Si nu numai. Fiecareia dintre noi ii mai "scapa glezna". Ar fi corect sa nu ramanem doar cu aceasta postare a Gabrielei in minte. D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred totusi ca solutia cu mama purtatoare este mai buna decat adoptia. Si cred ca o sa se iveasca o mama purtatoare potrivita, vorba fetelor, din cercul tau de cunoscuti, ca altfel pot aparea surprize. Multa multa bafta si sper numai la vesti ffff bune!! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mult curaj Lili ! Mama mea s-a chinuit 10 ani si apierdut 9 sarcini pana a reusit sa ma aiba pe mine....si asta se intampla prin 75'!!!! Te rog mult mai incearca sa gasesti o posibilitate de a tine tu sarcina. Daca nu se poate, eu nu as risca sa tin copilul pana la o anumita varsta in uter si apoi sa incer sa-l cresc in incubator de la asa o varsta frageda. Acest lucru poate avea repercusiuni.... Daca nu se poate astfel, eu una te sfatuiesc sa cauti o mama purtatoare. Eu asa as face, te inteleg perfect ca vrei copilul tau. Eu am fost o norocoasa si am ramas insarcinata exact cand am dorit, nu am avut nici o problema in sarcina si nastere si am o fetita super, dar daca toate acestea nu ar fi fost posibile, as fi incercat sa fac ce vrei si tu in acest moment. Ai banii necesari ? Gandeste-te bine inainte sa alegi o mama purtatoare, pentru ca acesta trebuie sa fie sanatoasa, sa se comporte responsabil pe parcursul sarcinii, sa nu bea, sa nu fumeze, sa nu care....Cred ca cea mai potrivita ar fi o tanara pana la 35 ani somera, familista care are cel putin un copil si care are deja instinct matern, pentru ca numai asa cred ca se va comporta corespunzator. Daca nu vei gasi asa ceva, ceea ce mi separe greu de crezut, apeleaza totusi, daca nu excluzi din start - ideea unei adoptii: sunt multi copii minunati abandonati. Eu as lua si un caine de pe strada, daramite un copilas frumos si singur... Sa te ajute Dumnezeu!!!!![flo] Melania si Anna Luciana melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...