Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Se intimpla in Romania!!!!


acvi

Recommended Posts

Hm...pentru cei din tara: asta facem zilnic! ne indignam sau dam din umeri, ne strange in spate dar...atat! Ne simtim mici si neajutorati dar uitam ca noi cei multi avem puterea. Din cauza noastra ajung unii sau altii sa detina artificial o putere. Balcanismul ne stigmatizeaza vesnic. Sa ne ajute Dumnezeu sa ne trezim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din pacate cazul de la Miercurea Ciuc nu-i nici pe departe singular, si in Bucuresti functioneaza aceasi mafie (dar la nivel mult mai inalt)! Si din nefericire, indirect am asistat si eu acum vreo 2 ani la unul din cazuri. Dar n-o sa intru in amanunte....singurul lucru pe care-l pot spune ca un prieten de-al meu a fost implicat fara sa vrea intr-un accident de masina cu un cap al lumii interlope din bucuresti. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce a trecut el atunci (mai avea putin si renunta si la facultate, si isi schimba si locuintza, desi era convins ca recuperatorii il vor gasi si in gura de sarpe) dar din fericire a avut noroc (pentru ca si sefii astia au toane, hobby-uri neintelese de noi, muritorii de rand, si o sa fi surprins cate fapte bune poate face unul din ei cand cainele lui favorit ii castiga o lupta!!). Asa ca cel mai bine e sa stai cat mai departe de ei, iar daca cumva ii intalnesti fie si intamplator in cale, cea mai buna solutie e sa faci ce zic ei. Revolta nu foloseste nimanui la nimic, n-o sa te ajute nimeni, ba din contra o sa fi surpins de atitudinea pe care o are politia romana in astfel de cazuri!! Si eu nu cred sa fie cineva printre noi care sa aiba indeajuns de multi bani si relatii incat sa se poata pune cu vreunul din ei. Mickyyy [gravi] 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motivul pt care sint asa furioasa este ca ,intimplator zilele acestea cineva apropiat trece printr-o astfel de situatie,sigur nu la nivel asa inalt,dar fara sa vrea a suparat pe cineva care are impresia ca face legea cu pumnul si l-a amenintat urit de tot, la genul ca-l va face sa plece din oras!!Persoana in cauza este ca si noi o pers linistita care are o facultate, bun simt, care nu are nici puterea, nici cunostintele, nici banii necesari sa inceapa o lupta care e din start pierduta,si il exaspereaza gindul ca nu poate face nimic,toti l-au sfatuit sa stea linistit doar ,doar se calmeaza bruta(care are 8-10 clase ,recuperator si are la activ si alte victime)! A sunat la politie si a intrebat ce poate face in asemenea situatie,iar cel cu care a vorbit i-a dat de inteles ca …nu se rezolva nimic!! Stau si ma intreb politia cum ajuta cetateanul de rind pe care ar trebui sa-l protejeze??E prima oara cind ma gindesc serios daca asta e tara in care vreau sa-mi cresc copilul??As fi curioasa sa aflu de la fetele din afara cum se procedeaza acolo in asfel de situatii??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu se întâmpã astfel de chesthii aici lumea cu bani îsi vede de treabã ca si lumea fãrã bani ! Dacã ai posibilitatea sã mergi la mai bine de ce nu o faci , numai pãcat cã în România nu se poate sã mergi la mai bine , pentru asta trebuie sã alegi o altã tzarã ! pãcat . Tot rãul spre un bine ! AlexandruL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...