Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei ( XXX )


Recommended Posts

Laura eu ti-as propune sa plecati seara,ca sa va tihneasca drumul,noi asa am plecat,insa anul trecut la venit am plecat pe ziua si nu-ti zic ca Anei i-a fost rau cand am ajuns prin Bacau,de mi-a si vomat! La cresa e aprox ca la gradi,o pijama cu care sa doarma la amiaza,acolo treb schimbati in alte hainute dimineata,cat de cat comode,papucei cu scai,ca sa fie usor la incaltat,o sa va mai ceara un pachet de servetele,hartie igienica,sapun,o canita de plastic din care sa bea ei apa.. Nu stiu cum e cu pampersii! ------------------------------------- Dana,mami de Paul si Ana Maria -------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Carmenstefi, drum bun, vreme frumoasa si distractie pe cinste! Lora, plecam dupa-amiaza la 6. O sa ajungem cam tarziu in Buc. insa prefer sa plecam asa, ca sa doarma Lara in masina. Voi mai intra pe net din Bucuresti de acasa. Ana, chiar, povesteste-ne cum e sa nasti in apa - sau sunt asa detalii intime si nu pot fi spuse pe forum? Laura, drumul noapte e cam obositor, insa si eu cred ca e mai bine pt. copii, ca sa doarma si voi aveti liniste. Eu ma gandeam sa le facem o vizita scurta dim. acum, ce zici? Daca nu, poti urca tu repede, da numai daca vii pe la 5, ca o sa fim in stresul plecarii. Dana, merci! Mult succes azi la somaj si la interviu! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura - da mananca bine, desi nu are un program fix. Ii dau la cerere. O mai trezesc si eu sa-i dau sa manance ca doarme...are momente cand zici ca nu s-ar mai trezi. Voi cand plecati? Concediu placut! ca nu stiu daca mai apuc sa sciu. Adriana concediu placut! Sa va distrati la maxim. Nasterea in apa este intradevar o experienta unica. Da, in apa se mai atenueaza durerile, adica devin mai suportabile. Dupa ce m-a internat m-a verificat dr si mi-a rupt apa. Dupa asta cam in 15 min au inceput contractiiile. Cam dupa vreo ora au venit sa ma ia sa-mi faca epidurala, desi eu nu vroiam. Au zis ca ma auta si asta - probabil ca au vrut sa-si dea toata silinta ca vedeau ca ma incepusera sa doara destul de tare si ei m-au lasat mai mult un pic ca a intervenit o operatie de cezariana si dr a trebuit sa o faca. Pana mi-au facut ei epidurala si m-au mutata in camera de nasteri a mai trecut vreo jum de ora si cand m-a verificat dr m-a si bagat in jacuzi ca eram dilalata aproape 8 cm. Si aici am stat putin tare ca la a 2-a impingere a iesit Ecaterina. Dr a luat-o si mi-a puso pe piept ca o boscutza - nu am cuvinte sa va spun ce sentimente unice sunt. Efectiv nu stiam ce si cum sa simt prima data. Cum a scos-o din apa a si tipat, deci APGAR 10. A taiat cordonul si dr pediatru s-a ocupat de Ecaterina di pe mine m-a verificat pe masa si a trebuit sa ma coase de 3 ori ca m-am piscat putin. Nu apucasem sa ma dilat prea mult. Nici ei nu se asteptau sa nasc asa de repede. Epidurala nu a apucat sa-si faca prea mult efectul - probabil la 2 contractii[:D] Ce mi-a placut este ca urmatoarele zile mi-au facut tratament cu laser ca sa ma ajute sa ma vindec mai repede si culmea este ca efectul se simte imediat. M-am simtit extarordinar de bine la clinica asta. Esti tratat super bine. In camera ai tv si baie proprie(sa nu mai zic ca-i lux). Plus ca ai tel interior si nu trebuie sa te deplasezi sa ceri ceva. Sunt supermultumita.Poate apuc sa pun si ceva poze. V-am povestit.....de v-am plictisit[:D] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrina, copii sunt acasa, ca ploua si nu mai ies nicaieri. Daca vrei sa te duci la ei, ar avea o treaba sa se joace cu Lara. Vezi si tu cum ti se pare. Iti trimit pe PM nr. de tel al Dianei, daca vrei sa vorbesti cu ea, sa te indrume pe unde sa o iei. Presupun ca vii cu masina, daca ploua. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...