Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ceaiuri si plante medicinale


Recommended Posts

Nu stiu daca postez la rubrica potrivita, dar as avea nevoie de un sfat de la voi, fiindca eu nu prea ma pricep: ce fel de ceaiuri/plante medicinale sunt bune in cazul durerilor de ficat ? Daca stiti cumva, mi-ar fi de mare ajutor. Sau macar un site unde sa caut asa ceva, ca pana acum n-am gasit mare lucru. Va pup ![dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fata frumoasa, vrem mai multe detalii, caci prima lege a fitoterapiei este: “NU TE JUCA CU PLANTELE !!!”. Daca se poate, descrie putin durerea, sediul, iradierea, durata, cand apare, alte simptome (greturi, varsaturi, diaree, febra, etc.). Daca ti se pare o problema intima, trimite un mesaj privat si vedem daca gasim ceva. Nu promit nimic, dar daca este ceva la indemana... DARAEL [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mia stiu si ceaiul de rostopasca, care insa trebuie baut cu masura pentru ca e nociv in cantitati mari. in general sunt bune ceaiurile amare, iar cele de coada soricelului si de galbenele sunt, nu mia zic cel de rstopasca, pe care l-am testat personal, si care intradevar e minunat, dar nu la gust. eu am baut doar 1/2 canita si a fost de ajuns. foarte bune sunt si graef, suc sau efectiv mancate normal, fara zahar, si daca poti cu pielite cu tot. sanatate. eu m-am dus e curand si la medic pentru ca ma supara din ce in ce mai des ficatul si acum sunt in faza de analize si investigatii. sanatate maxima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...