Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tampoanele OB


alison7

Recommended Posts

Nu stiu daca s-a mai discutat, dar as vrea sa va intreb despre tampoanele ob, ce parere aveti despre ele cele care folositi. Eu le-am descoperit recent si sunt destul de incintata de ele, le gasesc f. utile mai ales in timpul noptii, cind nu mai patez cearceafurile :), sau in primele zile de ciclu mai abundente. O cunostinta a zis ca a patit o chestie de genul ca i s-a rupt ata si nu a mai putut sa-l scoata afara, ajungind in final la urgenta. Ati auzit despre alte astfel de neplaceri cu privire la ele? Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hm...vin si io cu ce simt io! Eu nu pot sa suport tampoanele OB. S-ar putea sa am acea boala de care se vorbeste in prospect. Dar efectiv vaginul meu le rejecteaza. Mai mult nici nu prea intra...decat cu greu. Asa ca merg in continuare cu tampoane clasice Libresse. Tare ma simt bine cu ele. poate sunt eu mai sensibila pentru ca nici Always nu suport. Deh...sunt mai putin norocoasa...[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am auzit niciodata de asa ceva si am folosit ob tot cam vreo 8 ani si multe dintre prietenele mele de asemenea. Cred ca trebuie sa fii atenta doar sa nu cumperi de la vreo firma "no name". Firmele OB si Kotex mi se par cele mai bune; Tampax, de exemplu nu-mi plac dar oricum nu se pune problema ruperii atei! Mult succes! Ioana[gravi] 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o vorba :cine a inventat OB-rile parca a facut-o pentru mine.Singura perioada cand nu le-am folosit a fost de cateva luni dupa ce am nascut.Apoi am revenit la ele super fericita ca am scapat de chinul folosirii tampoanelor externe.Le folosesc de 7 ani si nu am avut nici o problema in ciuda tuturor chestiilor pe care le-am mai auzit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si eu am folosit ob pana sa raman insarcinata si nu am avut nici un "eveniment negativ",de aceea dupa nastere si lauzie le voi folosi din nou.Mi se par in primul rand foarte sigure,mai ales la servici unde nu mai stai cu stres ca te patezi.Foloseste-le cu incredere. Pupici, Simoneta si bebe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...