Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tampoanele OB


alison7

Recommended Posts

Eu am inceput sa folosesc OB-urile de curand, si asta pentru ca aveam o lunga obisnuita cu celelalte, externe. Totusi am observat, la al 2-lea ciclu, cum ca ma tine mai mult, si in ultimele zile am o scurgere neagra [8][8][8], si apoi tot gasesc pete negre pe chilot (dupa ce termin cu OB-urile). Cred ca nu se face curatirea complet cand am OB-ul. In rest e super, scap si de miros si de mizerie, il pot strecura si usor, ca sa scap de colegii indiscreti de la serviciu. Asa ca am hotarat sa le folosesc mai mut vara (deh, transparenta de vara) si mai mult cand nu sunt acasa! Melina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da si eu folosesc OB-urile, de multa vreme, si sunt tare multumita de ele. Nu am avut incidente cu ele de nici un fel. Le-am mai recomadat unei colege de servici care era innebunita ca pleca la mare (dupa ce-si dorise f. mult sa mearga) si tocmai era la ciclu in acea perioada, si se cam necajea ca nu poate sta mult la plaja, nu prea poate intra in apa si de mers la piscina la innot nici vorba.I-am zis sa incerce OB-urile si tare a mai fost bucuroasa cand nu a mai avut vacanta compromisa din cauza tampoanelor. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Traiasca OB-urile! Folosesc si eu de cativa ani si nu imi inchipui cum as putea fara ele. Cu tampoane externe ma simt ca si cum as fi facut ceva in chilotzi [:D] Prima oara cand mi-am pus a fost oribil ca nu l-am bagat de tot si am lasat cam 0,5 cm afara. Normal ca ma simteam ca si cu un batz in... Daca il introduci ca lumea nici nu il sim´ti. Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (16 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prin clasa a 9-a mi le-a recomandat o colega de liceu si am incercat, desi eram virgina si imi era putin frica sa nu care cumva sa se rupa "chestia" dar n-au fost probleme. Si pana sa raman insarcinata am folosit NUMAI OB-uri (vreo 10 ani). Dupa ce am nascut mi-a fost putin teama sa ma intorc la ele. Am zis sa mai treaca putin si sa se refaca toate pe acolo. Dar de la al treilea ciclu, de luna trecuta, le-am aruncat la gunoi pe cele externe si m-am reintors la mult apreciatele OB-uri (zi si noapte). Pot spune ca ma simt excelent cu ele (conditia e sa il impingi pana unde trebuie). Lumi si [copil]Denisa http://community.webshots.com/user/denisadinescu (poze noi) http://community.webshots.com/user/lumiyd http://community.webshots.com/user/bbdemai2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc tampoane interne. A mai spus cineva ca are probleme cu introducerea lor acolo unde trebuie. Ei bine si eu am. Primele tampoane interne pe care le-am folosit erau Helen Harper si apoi Tampax si asta pentru ca aveau aplicator. OB-urile ma enerveaza la culme si nu pot folosi decat pe cele mai mici. Dupa ce cu chiu cu vai reusesc sa le pun unde trebuie, nu mai am nici-o problema. Depinde mult de organism, eu cunosc multe tipe care le folosesc, dar la fel de multe si care nu le suporta. Oricum, sunt excelente ziua si mai ales vara, cand absorbantele externe sunt tare incomode. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit o data de mult si au fost bune. Acum nu mai folosesc pentru ca sunt foarte sensibila si fac candida sau pur si simplu ma irit in acea zona (desi cred ca e cea mai bine ingrijita parte a corpului) si mi-e frica sa nu-mi amplific problemele. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...