Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai multe lamuriri despre sterilet...


oana_noemi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
CEL MAI BINE ESTE SA INTREBI DR. CARE TE ARE IN EVIDENTA. DACA NU ESTI MULTUMITA, POTI SA IEI CONTACT CU UN CENTRU DE PLANIFICARE FAMILIALA... SUNT O GRAMADA ACUM SI FAC PARTE DINTR-UN PROGRAM NATIONAL. DARAEL [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut sterilet dupa prima nastere.Mi l-a dat doctrita, dar cum era prietena de familie nu l-am platit, oricum asta a fost acum 7 ani asa ca pretul nu ar fi relevant. Se introduce in prima sau a doua zi a ciclului, nu mai stiu exact. Sangerari mai mari au fost in primele luni, apoi nu, iar jena nu am simtit decat cand au trecut 5 ani si a trebuit sa-l scot, trecuse deja termenul "de valabilitate". In rest nu m-a deranjat cu nimic si acum abia astept sa pot sa-l pun pe urmatorul.Mi se pare metoda de contraceptie cea mai comoda. pupicei. Mihaela, Diana si [bibe] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Dupa ce am nascut mi l-a recomandat medicul meu pentru ca alaptam. Montarea a durat foarte putin si nu a durut. Discpozitivul il avea medicul si l-am platit impreuna cu interventia. Nu am avut nici un fel de reactie, mi-a fost prescris un tratament de 3 zile pentru a preveni respingerea lui si a fost ok. Singurul lucru care l-am observat este ca menstruatia este ceva mai abundenta decat inainte. Eu acum dupa 6 luni sunt foarte multumita. [*] Sarbatori fericite!!! http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma declar multumita de sterilet! La controlul de 6 saptamini de la nastere, mi la "montat" ginecologul. Am avut o usoara hemoragie de la el, dar s-a rezolvat si aia. Acum e intradevar un ciclu mai abundent, dar nu pot stii daca e de la sterilet sau nu. Inainte de sarcina luam anticonceptionale, dar acum nu mi le-a mai recomandat doctorul (alaptam, predispozitie la ingrasat). Salutari. Ana-Maria si Rares( 7 luni jumate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multumita! Eu am deja de peste 1 an.Luna trecuta am fost la control ginecologic. Totul este ok. Intradevar in primele luni ciclul a fost mult mai abundent si a tinut mai multe zile. Acum in schimb abia simt ca sint la ciclu...nu am dureri si tine foarte putin. Nu am simtit nici o schimbare...nu m-am ingrasat, nu am probleme cu libidoul,nu am probleme cu dureri de cap sau dureri de burta...intr-un cuvint nici nu prea stiu cind sint la ciclu. "Un sfirsit e un inceput..." ella& com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...