Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004(6)


Reliana

Recommended Posts

Flora, stai calma, o sa miste..eu ma miram ca al meu misca prea devreme..tu , vezi ca ceea ce tu ai putea crede ca sunt gaze in burta s-ar putea sa fie musiu cel mic:)...mie mi s-a intamplat chiar pe masa la ecograf sa ma intrebe daca nu simt niste "gaze"..el de fapt se agita in butika.. apropo si eu termin acum cele 17 sapt.. si si eu am placenta exact acolo unde o sai tu..si mie mi-a spus ca o sa am sangerari si nu am mai avut, in schimb am avut menstruatie normala in primele 3 luni din acest motiv, adica din cauza placentei situata jos...cica nu e motiv de ingrijorare! zi-mi si mie daca se poa' vedea la eco daca e baiat sau fetita...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si apropo de miscatul asta..sa sti ca el se misca si cat e micut micut, isi schimba pozitia, numai ca e prea mik sa simti tu asta...mie mi-a zis doctorul ca poate sa miste si la 16 si la 20..adica sa percepi tu miscarile..iarasi am inteles ca fetele misca mai devreme, in cazul asta e clar la mine e fata..eu sincera sa fiu am simtit bolboroseli din astea din luna 3..acum simt perfect cand misca..mai ales cand pune tati mana pe burta parca e discoteca la mine in burta, nu alta..ciudat, oare isi simte tatal? la mine nu misca frate cand il mangai,nici la atingerea altei persoane, insa tac'su are un stil de a-l mangaia si a vorbi cu el de zici ca a fost special facut pt asta...cum pune mana efectiv se vede cum tresare burta...am aratat la toata familia si toti au ramas masca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onlyme, sper sa ai cat mai curand un bebitz...insa te rog, nu te agita , fara stres, fara nik pt ca scad sansele.. sa iti spun cum banuiesc eu ca am ramas, desi am un ovar nefunctional ...ca io nu am vrut sa raman si a fost un sok pt mine asta e alta poveste...dar acum ma bucur! cat timp am fost super stresata, aveam un serviciu extrem de obositor, plus scoala, nu mi s-a intamplat minunea...o singura data am facut prostioare cand eram in concediu, nici scoala nu aveam ca era vara, nici macar nu am facut prostioarele in per fertila, dupa aia pauza 2 luni de prostioare , menstruatie normala, toate bune si apoi...buuuuum..aflu ca sunt in doua luni jumate! de ce nu am rams pana atunci, ca, recunosc nu am fost prea grijulii..ca aveam luni cand ne zbenguiam de numai...si am ramas cand am facut-o , doar o data in luna aia " de liniste?"...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc draga Eugenia ca mi-ai raspuns. problema este ca nu ma pot calma, am incercat tot ceea ce credeam ca ma relaxaseaza pe mine si degeaba. Da, sunt contabil si am atatea de facut pana vineri, de simt ca innebunesc....Nu mai fac fata deja... Asta este, poate sapt. viitoare o sa-mi fie mai bine. Flaviutza, tie ti-a miscat bebe tot la 16 sapt.? Ca eu imi faceam griji ca mi-a miscat tot la 16 sapt. si 5 zile.. Ce ti-a zis medicul tau referitor la acest aspect? ca eu nu am ajuns sa-l intreb pe al meu.. Hai va pupic si mai vorbim ! Cris-19 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc draga Eugenia ca mi-ai raspuns. problema este ca nu ma pot calma, am incercat tot ceea ce credeam ca ma relaxaseaza pe mine si degeaba. Da, sunt contabil si am atatea de facut pana vineri, de simt ca innebunesc....Nu mai fac fata deja... Asta este, poate sapt. viitoare o sa-mi fie mai bine. Flaviutza, tie ti-a miscat bebe tot la 16 sapt.? Ca eu imi faceam griji ca mi-a miscat tot la 16 sapt. si 5 zile.. Ce ti-a zis medicul tau referitor la acest aspect? ca eu nu am ajuns sa-l intreb pe al meu.. Hai va pupic si mai vorbim ! Cris-19 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor! IEri am fost la control, sunt in saptamana 17. I-am zis doctorului sa nu-mi spuna sexul si a zis ca foarte bine ca l-am atentionat si sa o fac de fiecare data. A zis ca bebele meu s-a intors cu capul in jos. Atunci i-am zis ca l-am simtit miscand, chiar o miscare de intoarcere am simtit la inceput. A zis ca cam devreme sa simt dar e posibil mai ales ca sunt doar piele pe burta. L-am intrebat ce inseaman " prea devreme" , e ceva rau ? A zis ca nu, nici vorba, e ok, doar ca majoritatea femeilor simt la 20 saptam. Deci nu va mai ingrijorati dragelor ca vine. A zis ca in pozitia in care e copilul, este mai usor sa-l simt decat daca ar sta in "leagan" ca pana acum. Acum e cu capul in jos, cu picioarele in sus si cu mainile spre buricul meu [biz] . In rest nimic nou. Flaviuta sa-ti zic si eu "Bine ai venit" ca nu am apucat. Imi pare rau ca ai fost tratata asa prost la spital mie nu mi s-a intamplat niciodata. Slava Domnului, ca eu sunt mai nevricoasa si odata sar la gatul lor. Laura [img]http://www.desprecopii.com/forum/gravida.gif [/img] (17 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Falviutza, ce nesimtite asistentele alea. Dar am auzit ca asa-s majoritatea, mai ales daca tipi la nastere. Ce daca esti tanara? E superb. Eu desi am 29 de ani arat a pustoaica, de ma fluiera baietii de liceu. Si-mi pare rau ca nu mi-am gasit perechea decat acum si ma consider o mamica batrana. Eu de cand ma stiu am suferit ca am un tata batran. Am reusit cu vreo 15 ani mai repede decat tata dar tot simt ca nu mai e ca la 20 de ani. Si ce daca nu esti inca casatorita, urasc mentalitatile astea. Importanta e dragostea nu actul. Mi-a spus o prietena buna, ca mama ei primul lucru dupa ce a aflat ca sunt [gravi] a inceput sa socoteasca daca l-am conceput inaninte sau dupa nunta.[haibat] Of, gura asta a lumii spurcata mai e. Va pup fetelor, Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris,mie mi-a zis ca nu e problema caa miscat asa devreme,si am inteles ca il simti miscand mai devreme daca esti mai slabutza si iar mi-a mai zis din exp lui personala ca fetitele ar misca mai repede, baietii sunt mai lenesi..:) Andra, slava domnului, nu or sa zica nik asistentele alea la nastere , pot sa tip cat vreau, cred eu,doar voi naste cu directoru' spitalului...n-au ele tupeu sa comenteze! la partea cu gura lumii...asta e decan lumea mai ales intr-un oras mai mic cum e al meu..darce nu inteleg eu e ca daca esti mai pustoaica asa, la 20 ani e e de comentat,dar daca mamica se hotaraste sa faca un copil nefiind casatorita la 35 ani, tot o doamna este..asta ca sa nu mai spun ca mi-au mai ajuns la urechi faze de genu" a ramas gravida ca sa o ia de nevasta" si altele asemenea..asta la mama la lucru...ce-si aude saraca pe acolo nici macar nu imi spune tot, ca sa nu ma supere...de parca idioatele alea au fost cu noi in mom in care am hotarat sa il facem..in nici un caz nu l-as fi lasat daca el nu ar fi fost de acord..doar e si dreptul lui ca tata sa decida, nu? tot din acelasi motiv, ca sa nu dam motive de barfa,fam lui e cunoscuta prin city, rapid nunta :)in mijocul iernii, dar ,mai conteaza? va invit pe toate (virtual) pe 24 ianuarie 2004! breeeee....ce sut mi-a tras mogaldeata in burtika exact in mom asta...eu ma gandesc sa nu aiba ceva,poate nu ii convine acolo, de misca asa des, de vreo cateva ori/zi spontan si instantaneu daca pune taticul mana..eu il simt mai mult in partea de jos a burtii.. maine imi iau viitorul sotior si gata, vedem ce este, ca singura azi nu am avut tupeu sa primesc vestea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...