Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu hraniti troll-ii!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da...ciudatä denumire. Aici ''troll''-ul este un fel de spiridus, personaj al basmelor, care de multe ori este reprezentat pe sau aläturi de o grämadä de aur; suedezii au chiar o expresie pe care o folosesc frecvent: ''bogat ca un troll''. Dar troll-ii internetului se pare cä sunt cu totul altceva...:-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi bine ca acesti indivizi sa fie nominalizati? am stii mai bine de cine sa ne ferim si cui sa nu dam curs discutiilor eu n-am prea sesizat chestii de astea dar acum voi deveni probabil mai suspicioasa si daca stau bine sa ma gindesc am primit pe privat citeva mesaje in legatura cu ce am raspuns la unele subiecte de la membrii noi si care nu au mai mult de 5,6 mesaje dar cu toate astea la profil pers. nu am gasit vreun subiect pe care ar fi postat vreun mesaj .chiar mi s-a parut ciudat URASC TROLII ! PINA LA URMA GASIM NOI VREUN DEZINFECTANT SA LE VENIM DE HAC:)) cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iris
dar totusi de ce le zice trolli? nu sint ceva personaje din povesti daneze, aia cu parul lung, zbirlit si colorat?; de fapt s-ar potrivi, si eu am breloc un troll d-asta... adelaaaaaaa, mai maninci oua de prepelita?! iris
doinitzaaa nu vorbi in metafore ca nu ma prind la ora asta (cat e ceasul?)[:D] ce-s alea oua de prepelita? [:D][cheers] cius ~~Adela & Julia 1 an si 5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela
quote:
Originally posted by iris
dar totusi de ce le zice trolli? nu sint ceva personaje din povesti daneze, aia cu parul lung, zbirlit si colorat?; de fapt s-ar potrivi, si eu am breloc un troll d-asta... adelaaaaaaa, mai maninci oua de prepelita?! iris
doinitzaaa nu vorbi in metafore ca nu ma prind la ora asta (cat e ceasul?)[:D] ce-s alea oua de prepelita? [:D][cheers] cius ~~Adela & Julia 1 an si 5 luni pai nu eram noi indemnate de o doamna sa mincam oua de prepelita, hai ma m-am ramolit, incurc borcanele, ...vezi dac a-am ascultat....
iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Motto: "Please don't feed the troll"
ADMIN, ca sa nu hranim trollii ar fi bine sa stim cine sunt acestia. Stii, nu de alta, dar sa nu cadem pe panta cealalta a paranoiei cand in fiecare nou-venit vedem un troll. Asa ca fara teama ar fi cazul sa dezvaluiti nickurile lor pe masura ce apar pe forum. SA stim si noi pe cine sa nu hranim, nu? NU vad de ce sa ii protejati pe ei iar noi,membrii "de baza" sa fim expusi actiunilor lor de prost gust. Daca nu veti face asta multi membri isi vor pierde increderea in forum, asa cred eu... Eu de ex. nu mai intru la "In unul sau in ... " nici picata cu ceara. A devenit ceea ce vor ei, " o cloaca" de minciuni si prefacatorii. Numai bine, Laura si iubirea mica din burtica (15 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"...Pentru un troll, cearta si zazania sunt ca un drog. El nu vine la un forum ca sa discute, sa schimbe idei. Nu. Asta cred doar naivii fara experienta. Trollul vine numai sa provoace, sa calomnieze, sa-si creeze astfel doza zilnica de drog. Este unicul lui scop. Pentru asta s-a inscris. Cand trolul este scos la lumina din ascunzisurile unde isi urzeste atacurile, si odata ce tacticile lui sint demascate, atunci T-U-R-B-E-A-Z-A!! Ca un drogat caruia i se refuza drogul. Ca orice dependent, pentru a-si obtine doza de care e lipsit, isi scoate armele. Injuriile. Balacareala. Stereotipurile stupide ca: "securistilor!", "legionarilor!", "jidanilor!', "comunistilor!". Calomniile aberante, in stilul "adminii va citesc mesajele private ma fraierilor", sau "adminii va viruseaza calculatorul de fiecare data cand va conectati la website". Arma lor preferata este insa placa cu "cenzura". Atunci cand sunt impiedicati sa troll-uiasca subiectele, racnesc cat ii tine tastatura: "cezura! sinteti un cuib de securisti! va credeti la Scanteia!". Pentru un troll, libertatea e sinonima cu libertatea de a balacari. Cand nu i se ofera ocazia de a manji pe ceilalti , atunci scoate din maneca placa cu "cenzura". Utilizatorii care ii sustin pe moderatori devin, in discursul trollului, "slugile moderatorilor". Veti auzi expresii ca "e cel mai cenzurat forum din cate am vazut", "haideti sa il boicotam!". Este trollul la apogeul tacticilor lui....." Nu intelegeti gresit!acesti trolli nu sunt neaparat cei "proaspeti" pe forum care vin si toarna povesti incredibile in scopuri...numai de ei stiute.Daca dati atentie putin amanuntelor din pasajul de mai sus s-ar putea sa va dati seama singuri despre ce fel de personaje e vorba si chiar cine sunt acestea. [gravi]Irina & Vevemica & margica(20) din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...