Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu hraniti troll-ii!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by cataghe
Mie mi se pare ca nu numai dorinta de scandal ii caracterizeaza pe trollii astia, ci mai ales dorinta de a cobori nivelul discutiilor de pe forum, si in privinta asta sint de acord cu ce zicea cineva despre unele din povestile de la "in unul sau in doi...". Cred ca ei fac pur si simplu bascalie de membrii bine intentionati care sar sa ajute cu ceva, si pentru asta posteaza povesti ieftine si din cite am vazut pina acum caracterizate printr-un anumit gen de limbaj mai "de cartier" ca sa zic asa, iar apoi se amuza de cei de buna credinta care irosesc timp si neuroni ca sa le raspunda. In final insa, cum zice si articolul, tot acolo se ajunge pentru ca pina la urma cineva sesizeaza ca povestea e trasa de par si atunci incepe scandalul, unii pro, altii contra... Sa fie oare si asta o forma de "concurenta" - am retinut ca s-a scris la un moment dat despre niste personaje din astea ca ar fi "plecat" suparate pe la alte forumuri, si atunci se explica faptul ca vor sa faca rau celor de pe acest forum si sa scada prestigiul forumului. Oricum, e mare pacat, si e o atitudine tipica gen "sa moara capra vecinului" - bun, nu-ti place pe forumul asta, pleci pe altele, ca sint destule pe net, dar sa te mai si intorci dupa aceea sa pui bete in roate e de prost gust! Din nefericire, nu e un fenomen de neglijat, pentru ca are efecte: creeaza suspiciuni printre membrii, ba la un moment dat ajungi sa te temi sa nu fii tu insuti suspectat!! Nu stiu exact care e solutia, pentru ca, chiar daca eu cu deshtutzele mele am scris undeva ca cel mai bine e sa ii ignori, cind sint descoperiti la cite un subiect zau ca nu ma pot abtine sa zic si eu vreo doua vorbe mai aspre, pentru ca mie imi place foarte mult forumul asta pentru ca are si suflet, si creier, iar cind una din astea doua incepe sa lipseasca pentru ca cineva e rau intentionat, nu pot sa nu ma enervez!!! Sper sa avem intelepciunea sa abordam cit mai adecvat aceste probleme (asta va zic si voua, dar imi zic mai ales mie, care ma stiu asa, mai colerica!!) Pupici, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Puiule, cand nu stii despre ce vorbesti..... mai bine te abtii! Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat. Lidia mama de Dan Andrei (7 ani) si mitzi mic pe drum - 26 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:-)))][:-)))] Stati asa, stati asa ca acuma ma maninca degetele, auuuu!!! Numai ce-am iesit de pe subiectul asta si dau peste ala cu "cum pot sa devin moderator" la DC!! Apoi, auziti si voi ce "texte", nou venit, 1 posts, asta e primul subiect pe care il posteaza: cum poate deveni hapt taman moderator!!! Si dupa aceea se intervine si "membrul nou" e somat sa se hotarasca asupra unuia din cele 3-4 nick-uri pe care le are!! Ma gindesc eu asa ca poate unii oameni nu au o viata a lor si atunci incearca sa-si faca una din bucati din vietile altora, nu au gindurile lor si atunci si le cirpesc din gindurile altora, si tot asa. Si probabil in scopul asta le place sa puna in scena tot felul de chestii, sa provoace in permanenta, sa vada ala ce zice, da' alalalt ce zice... Hihihi! - psihologia trollului! Da' asta cu cele 4 nick-uri a fost buna, eu zic sa incepem sa adaptam proverbe si zicatori pentru site. Eu o propun pe prima: "Vorbesti de troll si trollul... e pe subiectul urmator!"!!! Pupici! Acuma chiar ca am tacut! This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dede
Bey, ce aveti cu trolli ??? La jocu' meu, is niste personaje tare dragute si pasnice, aduc lemne si bolovani si aur ca sa-ti faci cladiri si sa te dezvolti - daca le dai o comanda, o executa fara cracnire si mai si te gratuleaza cu un "Yes,sir". E bine sa-ti faci cat mai multi trolli, ca sa adune mai multe resurse - da' trebuie sa le faci case, ca sa-i intretii - daca n-ai trolli, nu poti supravietui - deci, fiecare cu trolli lui - parerea mea [alcool].
Ala e elf dedeule!!!! Trolli-s mai pe dedesupt! A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca acest mesaj trebuia inchis imediat dupa postarea initiala a adminilor. Sincer eu nu vad rostul comentariilor si nici chiar a subiectului in sine atata timp cat mesajele acestor asa zisi "trolli" si ale "slugutelor" lor sunt inchise sau sterse fara drept de apel la scurt timp dupa ce sunt postate. Deci eu nu prea vad cum am putea sa-i hranim.[yum] Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lidia Puiule, cand nu stii despre ce vorbesti..... mai bine te abtii! Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat. Lidia mama de Dan Andrei (7 ani) si mitzi mic pe drum - 26 saptamani
Un comentariu mai tintit un pic, se poate? Nu de alta, dar chiar m-ai bagat in ceata... si acuma sint curioasa si eu unde am dat-o in bara chiar asa cu spor! Sincer te rog, spune-mi, am inteles gresit ceva? Multumesc, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca denumirea acestor persoane cu numele de "troli" este o jignire adusa TROLILOR ! Si cine a citit ceva din folclorul nordic stie asta... Aaa, sa nu uit: cataghe, sa nu te superi, dar proverbul corect in forma moderna este "sa moara vecinul ca sa-i iau capra !!!" DARAEL [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...