Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prima cezariana, la cate saptamani?


dpintilie

Recommended Posts

Mie mi-au facut cezariana la cerere in saptamana 40. Aici in Viena asa se face daca totul e OK pana atunci. In Romania stiu ca in general medicii programeaza cezariana in sapt. 38, dar totusi difera de la medic la medic, stii ca fiecare e cu ideile lui. Dupa saptamana 37 oricum nasterea e la termen, dar e bine sa se astepte (daca totul e in regula cu sarcina) cat mai mult, pana aproape de termen, pentru ca bebe sa fie cat mai bine dezvoltat. Tu vezi ce-ti zice medicul tau, ca oricum el decide (impreuna cu tine, bineinteles). Iti doresc o nastere usoara, sa ai un [bb] sanatos, mancacios, frumos si destept si care sa te lase sa dormi noptile! Te pupam! [pup] Amelia si Ana Maria (1 an si 2 luni). [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut! Va multumesc, fetelor, pentru raspunsuri si pentru urari. Va doresc si eu numai bine voua si puiutzilor vostri. Motivul pentru care am intrebat e ca DPN-ul meu e in 21 decembrie si parca nu as vrea sa stau de Craciun cu puiutzul in spital. De aceea m-am gandit ca poate o sa-mi faca cezariana mai repede un pic. Bineinteles ca in final voi face cum e mai bine pentru bebe, el sa fie sanatos si puternic. Saptamana viitoare voi merge la control si poate ating si subiectul asta. [pup][pup],Dana Si inca o data, multumesc pentru raspunsuri. http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Am facut cezariana la cerere si medicul a preferat sa fie cat mai aproape de DPN. Practic DPN era 24 mai si am nascut pe 22 mai (asta pentru ca fiind fetita am vrut sa fie geamana, pentru ca medicul prefera data de 21 mai). A fost interesant iar Ozi a mea a iesit tare frumusica, fara nici o pata. Succese! Gratiela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...