Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Michael Jackson ARESTAT !?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma bag si eu in discutie - din pacate se pare ca e adevarat pentru ca eu am vazut documentarul despre el si cred ca saracu' nu e prea intreg la minte si a recunoscut ca el doarme cu baietei in pat si a spus ca el e Petre Pan si ca daca nu ar exista copii el s-ar sinucide. Partea proasta pentru el este ca e aproape falit, deci nu prea mai are nici bani cu care sa inchida gura parintilor copiilor, pe care nu ii pot intelege de ce accepta sa-si lase copiii in preajma lui cind insul e suspect de astfel de chestiuni. Dar ce nu fac anumiti oameni pentru bani...Cert este ca Jackson e un individ bolnav psihic, un om normal nu ar face ce a facut el. Nu am decit compatimire pentru un astfel de om. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va mai amintzitzi ,,scena balconului?" ce om este acela care isi balangane bebelusul la balcon, in vazul lumii? vroia sa ne convinga ca e un om normal care a procreat si iata, dovada ?ce tata este acela care se poarta asa cu propriul copil, poate fi numit tata? acest obsedat care isi ascunde fatza sub masti si voaluri,care isi metamorfozeaza chipul in cautarea perfectziunii poate fi considerat om normal atunci cind abuzeaza sexual de un pusti dupa ce l-a sedat????? pt circotasi: nu am fost de fatza cind au facut ce-au facut dar caut sa-mi explic de ce ar fi platit un om nevinovat o cautziune uriasa?????????de ce? de ce????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by melina34 pt circotasi: nu am fost de fatza cind au facut ce-au facut dar caut sa-mi explic de ce ar fi platit un om nevinovat o cautziune uriasa?????????de ce? de ce????
Suma cautiunii este stabilita de judecator. Nu stiu cum or fi legile Californiei dar stiu ca banii aceia se recupereaza si trebuie platiti in termen de doua saptamani, altfel pana la data in care incepe procesul se plateste nu stiu cat in plus in fiecare zi. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca este vinovat. Am vazut si eu acel interviu in care a recunoscut ca doarme in pat cu copii, dar daca ati fost atente la toate stirile despre el ati fi vazut ca el a fost melestat de tatal lui cand a fost un copil. Sincer nu cred ca ar face aceeasi gresala ca si tatal lui... tinand cont cat a suferit, el nu vrea copii sa sufere... ii ajuta cat poate de mult. Cat despre acel copil care sustine ca a fost molestat de M. J. este un supravietuitor de cancer, care intradevar a stat in casa lui M. J. si tot prea bunul M. J. i-a platit toate bilurile medicale bietului copil. Voi ati vazut vreodata un copil bolnav de cancer care face chimo-terapie? Voi crede-ti ca ar putea sa profite de el vazandul tot distrus... fara par, cu cearcane adanci in jurul ochilor si fara nici o speranta de a trai? Cate dintre noi ar face asa ceva pentru un copil necunoscut (ma refer sa ii plateasca tot tratamentul). Cat despre predarea lui M. J. ... s-a intors din Las Vegas unde era la filmarea unor scene pentru ultimul lui album, s-a predat, a fost arestat, a platit cautiunea, i s-a luat amprentele, i sa facut pozele "de criminal" si i-au dat drumul iara-si. Acuma este in Las Vegas sa contiunie cu munca lui. In California toti oameni sunt nevinovati pana la demonstrarea vinovatiei lor. Eu cred ca este NEVINOVAT. Copii lui nu vor fi luati din custodia lui numai daca va fi gasit vinovat de ceva. Sper sa se lamureasca totul si sa il lase in pace ca oricum este el cum este. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca bietul Michael e destul de batut de soarta ca e asa cum e, adica o chestie. Baiatul asta zdravan sigur nu e, dar nici parintii care-i lasa pe copiii lor peste noapte cu el nu-s mai breji, mai ales ca s-a tot facut valva pe subiectul acesta. Fie la ei! Trisha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Gabbriela
Eu nu cred ca este vinovat. Am vazut si eu acel interviu in care a recunoscut ca doarme in pat cu copii, dar daca ati fost atente la toate stirile despre el ati fi vazut ca el a fost melestat de tatal lui cand a fost un copil. Sincer nu cred ca ar face aceeasi gresala ca si tatal lui... tinand cont cat a suferit, el nu vrea copii sa sufere... ii ajuta cat poate de mult. Cat despre acel copil care sustine ca a fost molestat de M. J. este un supravietuitor de cancer, care intradevar a stat in casa lui M. J. si tot prea bunul M. J. i-a platit toate bilurile medicale bietului copil. Voi ati vazut vreodata un copil bolnav de cancer care face chimo-terapie? Voi crede-ti ca ar putea sa profite de el vazandul tot distrus... fara par, cu cearcane adanci in jurul ochilor si fara nici o speranta de a trai? Cate dintre noi ar face asa ceva pentru un copil necunoscut (ma refer sa ii plateasca tot tratamentul).
Pai asta-i cel mai groaznic lucru. Ca poate de aia i-a platit tratamentul ca sa-l abuzeze dupa. Altfel de ce l-a invitat la Neverland? Si de ce trebuie sa doarma in pat cu el? Sint multe organizatii si individuali care fac acte de caritate fara sa ceara sa imparta patul cu obiectul filantropiei lor. Va aduceti aminte ca primul pusti stia si detalii despre anatomia intima a lui Michael (dupa care au settle parintii pe o suma de bani). Mie mi se pare totul destul de clar... Asta era intrebarea zilei la CNN, ce suma de bani iti trebuie ca sa scapi de asemenea acuzatii? A PS: Citi dintre noi ar face asta? Pai o gramada cel putin dintre cei de pe site. Sa nu uitam ca pentru el costul tratamentului e cam cit ar fi un covrig la salariul mediu in Romania. Ca sa nu mai vorbim ca dpdv material el cistiga de fapt din toate donatiile astea (tax deductible) etc. Nu e Iancu Jianu!!!!! Cit despre faptul ca nu ar fi profitat de un copil si asa batut de soarta, eu nu cred ca indivizii de genul asta au notiuni de etica, morala, estetica etc. Iar el a fost abuzat de tatal lui nu molestat. Ceea ce e cu totul altceva stiind ce poate insemna abuzat in conotatia americana. Cu alte cuvinte o gramada de indivizi din lumea intreaga au fost batuti de tatal lor sau n-au avut intimitate la virsta adolescentii si sint perfect normali. Sorry in chestii de genul asta sint enervant de serioasa... L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vazut ultimile anunturi facute de politie asta la TV legat de cazul lui M. J. Imi pare sincer rau ca am raspun asa de repede si l-am considerat nevinovat. Imi cer scuze pentru cele scrise de mine mai devreme. Am vazut cu mare tristete astazi ca au fost gasite la el in locuinta casete cu poilul acela... acum sunt 100% convinsa ca este VINOVAT, si totusi nu pot sa cred ca un om poate sa fie asa de nepasator cu viata unui copil si asa de pervers incat sa mai si nege acuzatiile aduse la adresa lui. Acum sunt de parere ca ar trebui sa ii ia si copii si sa ii dea la cineva care poate sa ii creasca... si sa nu aiba bieti copilashi nici macar 1% sansa sa pateasca ce au patit alti copii in preasma lui M. J. Sorry in ca o data pentru cele spuse de mine inainte. Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...Au ajuns la arestarea lui tocmai pt. ca au destule dovezi; spun cei in cauza. Pacat de el, dar dupa copilaria care a avut-o...ce sa mai spunem ...nu-i de mirare ca a ajuns asa cum a ajuns din mai multe puncte de vedere. Banii nu-ti aduc in mod automat fericire, iti pot oferi doar tot ce vrei material. Ma intreb ce se va intimpla cu copii lui daca va trebui sa faca inchisoare!?! Am si eu nevoie de ajutor...cum fac sa folosesc in text smilies?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...