Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Super-Lia revine!


Recommended Posts

SIMONABB a scris "Draga Lia Povestea ta seamana cu un basm frumos in care printul vine pe un cal alb, o ia pe fata frumoasa si trista si o duce departe in imparatia lui unde incep fericiti si indragostiti o viata noua, departe de tot ce fusese pina atunci. Vreau sa-ti spun ca recitesc povestea ta de cite ori am timp si de fiecare data ma emotionez. Ma intrebam zilele trecute o chestie: tu in Ro ai fost o femeie activa , tot timpul ocupata, mereu pe fuga ... cum te impaci acum cu monotonia care ti-o impune statul acasa cu un copilas ? Eu am un puiut de 3 luni si cu toate ca-l iubesc foarte mult simteam ca nu mai am rabdare sa stau numai in casa, sa schimb pemparsi, sa spal biberoane si sa ma uit la TV. Am stat pina la 2 luni si pe urma s-a mutat mama la mine ca sa pot eu sa vin la munca ca altfel cred ca o luam razna." Offf Simona.... la inceput a fost ok deoarece cand am ajuns aici in USA eram deja aproape de cinci luni si nu avea nici un rost sa ma angajez ... apoi am nascut si de comun acord cu sotul meu a fost sa stau acasa si sa cresc copii macar pana implinesc trei ani. Uneori m-i se ridica adrenalina si incep sa o iau razna . Duc foarte mult lipsa unei activitati care sa ma provoace , sa ma fascineze ... dar dupa cteva ore sau zile imi vin boii acasa si ma calmez. Consider ca Alexandru merita toata atentia mea. Incerc sa ma tin ocupata cu tot felul de maruntisuri dar care ma satisfac doar pe moment. Acum fiind iarasi insarcinata iti dai seama ca nici nu ma gandesc sa incep vreo afacere... dar copii merita sacrificiul ... iar eu nu o am pe mama langa mine (norocoaso!!!) asa ca planuri de vitor :Stat acasa , facut si crescut copii...[biz] mamica fericita a unui baietel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul răspuns
e nenorocire draga lia !!! la ora trei am musafiri la masa si nu ma pot dezlipi de computer. am citit prima parte a povestii tale; am plans si m-am simtit foarte aproape de tine, si ma bucur ca exista oameni care vad tot timpul partea frumoasa a lucrurilor. numai bine iti doresc in continuare; sper sa apuc sa pregatesc masa cu tot ce mi-am propus!? ____________________________________________________________________ un dans desavarsit e o improvizatie pe tema data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga super lia multumesc mult pentru sfaturile tale, o sa incerc sa ma folosesc de ele, tare mult imi doresc sa nu mai am sefi “ ceausisti” , care nu apreciaza adevaratele valori si ne desconsidera. te inteleg perfect ce te-a facut sa renunti la tot si sa pleci. Ma bucur ca ti-ai gasit omul protivit si sa o tii tot asa, sa fii optimista sa nu te paraseasaca curajul! Daca nu ar fi Dumnezeu , de mult as fi clacat; asa ma ajuta mult rugaciunile la EL. La noi omul este tratat mai rau decat un animal, nu ai voie sa spui nimic, sa nu ai vreo parere in contradictoriu. Nu stiu cum sa se imbogateasca mai mult prin furturi, fara acte pe care nu le poti demonstra.Numai Dumnezeu mai poate face ceva pentru noi! Daca te simti asa vlaguita, obosita, poate ai lipsa de vitamine? Incearca si bea sucuri naturale de morcov+mere, portocale,lamaie,acestea m-au ajutat in aceasta iarna sa evit si racelile si gripa. Ai grija de micutul tau si nu te suprasolicita, de starea ta de agitatie depinde starea de sanatate a viitorului copil. Sanatate multa la toata familia. Fii tare! Va pup vali,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...