Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Super-Lia revine!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 108
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga Lia,ori esti nepoata lui Creanga ori vara buna cu Caragiale[:D]ca,uite,azi am intrat la calatoriile sufletului si vad un topic cu super-lia..zic eu cine o fi fatuca asta frate ca fain nick si.a tras[:D]si ...dupa primele raspunsuri vad link-ul si ..mi.am pus baiatul la somn,a dormit doua ceasuri,.s.a trezit de un ceas si eu tot nu ma.m ridicat de la calc decat sa pun cupilu' in premergator,mama denaturata ce sunt[box] abia astept sa mai scrii,ai un stil care merge la inima si faza cu publicitatea a fost de-a dreptul criminala[:D],bine ca am descoperit topicul abia acum ca te bombardam cu mesaje[^] ti.am vazut si poza,esti faina tare...numai ca te rog io..pune o poza si cu cracii aia fenomenali cu care te.ai laudat asa de mult[pofta] si.ai rupt gaturile barbatilor de pe mapamond[:D][^][ispita][olala][zz] te pup,pe micul alexandru si sa auzim muuulte despre voi! cu prietenie Anca si bebelusul Marc(1 an - 1 dec) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lia..stii cata bataie de cap mi.au dat povestile tale???sa-ti spun de ce....cu o ureche il auzeam pe fi.meu cel poznas bolborosind plin de importanta prin casa,ca din (ne)fericire isi cauta si.si gaseste de treaba de ma dor salele cat strang dupa el...ei si cand ma ridic sa vad ce trasnai a mai facut acu..m.am ingalbenit!! mi.a scos chilotii din dulap si i.a insirat in drum spre baie ca tot ce prinde arunca in cada,la fel cu hainele lui,cu cartile din biblioteca si apoi a descoperit pachetul cu hartie igienica si a maruntit doua suluri in toata casa[bang]si acum cotrobaia fericit prin cosul de gunoi[alcool]...si toate astea(la prima aruncatura de oki)[wow]intr.o jumate de ceas[soc][soc][soc] [pup][pup][pup] anca si Marc,iepuras-poznas de un anisor http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost plecata pentru cateva zile ... dar acum promit ca in 12 ore imi fac timp sa va scriu. Sunteti tare dragute si amuzante ... dar va rog frumos aveti grija de copii ca altfel va adunati chiloteii de prin sufragerie :))).... la poze merge pusa doar una singura???? mamica fericita a unui baietel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"""""no ,Lia , acus am citit toata povestea ta...cap coada.. ti-am vazut si poza ...o femeie frumoasa...si puternica ..si fericita...brava tie! asteptam sa ne spui cum afost in Romania..am inteles ca ati plecat pe 9 sept.presupun ca v-ati intors...noi aici am ramas...cum ai regasit tara la un an de la plecat?...pupici multi Laura"""" Raspund aici... Am regasit-o la fel cum am lasat-o... nu sau schimbat prea multe intr-un an de zile. Revederea cu ai mei a fost emotionanta mai ales ca aduceam cu mine un nou membru al familie. Vremea cand am ajuns era destul de placuta ,pentru mine,- asa ca puiul meu era imbracat ca de obicei intr-un tricou si o pereche de pantaloni fara caciula , ilic si sosete in picioare. In cateva secunde puiul meu avea atasat la costumatie toate obiectele lipsa. Eu ii luam caciula din cap mama peste cateva secunde i-o punea inapoi ... pana sa lamurit ca baiatul nu o sa pateasca nimic ca asa este el invatat ... asa ca sa mai domolit putin ... Prima zi a fost ziua de acomodare cu bunicii. Diferenta de flux orar si-a spus cuvantul si cand imi era somnul mai dulce Alex al meu era plin de energie si cu chef de joaca. Am incercat eu sa-l calmez da de unde asa ca l-am pus intr-o paturica groasa si l-am luat la o plimbare pe shosea. Linistea satului era ireala... pe ici pe colo mai maraia cate un caine la care Alex ridica capul si spunea "aaa" "aaa"....Am privit casele pe rand si mi-am adus aminte de multe clipe frumoase din copilaria mea. Dupa jumatate de ora ne-am intors in casa si in cateva minute Alex a adormit. A doua zi le-a aratat bunicilor tot ce stie sa faca si sa spuna... nu prea multe daca tinem cont ca mai avea cateva zile si implinea opt luni... dar cred si numai daca clipea din ochi bunicii considerau ca nepotul lor e cel mai destept ca doar vorba aia stie sa clipeasca ... ha ha ha.. Ei bine mi-am revazut prietenele , am fost la magazinele mele preferate unde ma cunosteau fetele si stiau ce preferinte am , am fost la piata si mi-am infipt nasul in verdeturile proaspete -leustean , marar, patrunjel, telina - de au crezut babele ca sunt putin plecata de-acasa, m-am imbracat cu fuste scurte si bluze deasupra buricului -lucru pe care aici nu il pot face- iar sotul meu a decretat ca daca ma voi imbraca asa ne vom muta in Romania-, am fost la restaurante si am mancat ciorba de burta , tochitura, sarmalute si toate mancarurile pe care eu nu le gatesc deoarece mi-ar lua prea mult timp , mi-am vizitat familia, am botezat baiatul si sotul , am facut cununia religioasa si am facut o petrecere pe cinste. Am inchiriat un apartament cu patru camere foarte misto si utilat cu de toate mai putin cu paturi confortabile.... va spun ca le-am incercat pe toate si in fiecare seara cand ma culcam ma gandeam la patul meu de aici. Dar a fost bine . AAA alt incovenient cu care ne-am obisnuit a fost ca era la etajul trei ... si m-am abisnuit asa de bine incat de cateva ori m-am trezit ca urcasem pana la etajul patru fara sa-mi dau seama... am facut muschi la picioare... Obositor.... foarte obositor mai ales ca il alaptam pe Alex si nu am putut sa-l las in grija mamei si eu sa plec ... ca daca se scula vroia titi si eu trebuia sa fiu prezenta ca titi lu mamaia nu producea nimic... Bineinteles ca am fost surprinsa de mizerie si saracie desi stiam ca exista dar parca in visurile si dorurile noastre uitam de aceasta parte negativa. Taxiurile sunt foarte ieftine si convenabile si le-am folosit din plin ... dar foarte rar am intalnit taximetristi amabili. Cand am plecat am avut bineinteles foarte multe bagaje. Am chemat doua taxiuri si va spun sincer ca soferii sau purtat ca doua cucoane carora le era jena sa ne ajute sa punem bagajele in masina ... si tot sau ratoit si strambat din nas ca nu au unde pune carutul ca nu care cumva sa se murdareasca masina... aveam niste nervi de numai puteam... din Bucuresti (am stat o seara la hotel) am luat un alt taxiu pentru Otopeni. Negociez pretul cu el si tipul imi pune ceasul care se invartea de nici nu puteam citi cifrele. Sotul meu care statea in fata imi spune ca desi abia plecasem din gara deja ceasul arat vreo 150 de mii...A inceput tipul sa imi explice cat este de greu , ca sariile sunt mici si sa se vaicareasca pana i-am spus ca stiu cum este si ca nu-i nevoie sa-mi explice ... a mai incercat el sa-mi spuna ca pretul pe care l-am discutat la plecare este prea mic dar i-am spus ca nu-i dau mai mult si nu tin cont de cat arata ceasul... Imi venea sa-l strang de gat ... asta e lucrul care ma enerveaza cel mai mult la oameni... sa spuna una si sa faca alta ... sa incerce sa ma insele ... pana aici ... aici m-i se pune pata si cand vad negru in fata ochilor fac urat... dar cred ca am fost destul de convigatoare ca nu a comentat nimic cand i-am dat pretul negociat plus ciubucul de rigoare... Avionul a plecat cu o intarziere de 6 (SASE) ore si nu s-au deranjat sa ne dea macar un pahar cu apa ba din contra unul din servitorii de la bord a spus sa fim multumiti cu ce ne dau in avion...remarca care mi-a adus aminte de un politist de la pasapoarte care a spus " Sa spuneti merci ca aveti dreptul de a sta la coada" ... dar asta este incercam sa trecem peste fazele neplacute... Acum suntem acasa ... sanatosi si fericiti! ********************************************************************* Am observat ca s-au facut comentarii la un alt subiect despre aceasta tendinta a membrilor de a publica pe forum diferite fragmente literare .... ma pus pe ganduri ... asa ca intreb administratia care este opinia ei in aceasta problema. Deocamdata am sa ma opresc aici cu scrierile mele (probabil unii respira usurati... hi hi hi... am glumit) pana la o instiintare de la admin ca pot srie fara probleme subiecte care nu au legatura cu cresterea copiilor. mamica fericita a unui baietel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, asta-i buna, tu pune mina si scrie, nu mai cauta motive ca sa n-o faci. E subiectul tau, poti pune ce vrei si fiecare are la indemina alegerea: il citesc sau nu-l citesc. Daca nu vrei sa mai scrii aici, iti dau adresa mea de e-mail si cind vrei si ai chef de scris... eu te ascult, adica citesc. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citez: desprecopii Administrator Netherlands 646 Posts Trimis la - 26/11/2003 : 14:00:01 --------------------------------------------------------------------- Pe acest forum invitam membrii comunitatii sa isi puna aripi sufletului. Cu cit mai maiestre si mai bine lipite - cu atit mai inalt zborul. Calatorii, vise, amintiri din trecut sau din viitor. ----------- Asta e sticky-ul de la inceputul paginii "Calatoriile sufletului",asa ca te rog sa te conformezi [:D] si sa nu ne lasi cu ochii in soare [:D] Iren&Bogdanelu Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...