Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

România si occident !


Recommended Posts

Oz vezi ce scrii cä am întzeles cä dacä zici räu de românia nu esthi român! Asa cä io o las moartä pärerea mea e una ! " cum îi turcu asai pistolul " Stii ce imi pare rãu , tare rãu Vine crãciunul si mutzi dintre români si copii lor o sã stea în casele lor cã nu au ce îmbrca , ce sã mai spunem de banala bananã ! Asta e în românia ori ai ori nu ai (nu existã am ptzin) ! Traiu e sub orice criticã , dacã mergi cu o masinã în românia politzia te opreste sätzi zicä ce amendä potzi primi , si dupä spaga cerutä îtzice sä o parchezi într-o curte cã e pãcat de ea ... De mergi la restaurant si întârzii putzin când revii la masinã o gãsesthi spartä . (Dac nu crezi pune un numãr strãin si vezi ) Dar asta e eu sunt mândru cãsunt român si nu uit de unde am plecat dar niciodatã nu am sã uit sãrãcia ce domneste în românia si marii boshi fosti activisthi îsi fac de cap sub paravanul DEMOCRATZIEI si se vede treaba cã le merge plugu ! Oare de ce românu nu întzelege cã este rãu cum e acolo si nimenia nu face nimic sã fie mai bine ? Dacä zici ceva chiar si aici te încuie imediat cu tot felul ! Io cred c asa le place ! Cei care intrã aici au cât de cât o afacere sau un salar bunicel dacã nu o pozitzie socialã cât de cât bunã comparativ cu altzii de acceea nu îi intereseazã de cei lipitzi pãmântului si nu îi cred cred cã dacã ei au au totzi . Si acei sãraci au trudit si trudesc sã munceasã a moaca ! Pãcat cä nu au posibilitatea acei nevoiasi sä între pe net sã le zicä ceöor care mä pun mereu la punct cum e sã fi muritor de foame ! Eu nu am sthiut ce e aia dar am vãzut persoane cu studii si calitãtzi deosebite ajunsi la pensie si batjocoritzi în fel si chip ! oO viatzä au lucrat în BNR si ajunsi la pensie nu aveau bani nicimãcar de tzigãri fumau chistoacele ce le adunau din ce fumau tot ei ! Findcã nu au prins perioada bunã de pensionare spun ei ! Asta era la Cluj Sunt îngretzosat de cum rãspund uni si mã fac "oare esthi român" si deastea, da ei asa sunt obisnuitzi doar sä se plângä dar asteaptä încä un ungur sä le facä revolutzia ! Am prins revolutzia eram militar ciclul 2 eram într-o unitate la sportivi dar atunci te-a scos e stradä , eram la cluj gloante alea alea si am zis o sä fie bine Si tzara suferä mai mult ca atunci PÄCAT ! E ce sä mai zici ! Dragi mei care mä punetzi la punct , mie îmi merge si mî-a mers extraordinar de bine fiindcã sunt genul de om cãruia îi place frumosul si lucrurile clare ! Acum închei cã numa mã enervez dejaba , mai bine merg sã îi arãt fiului meu toatã dragostea din lume ! Vã pup . http://www.geocities.com/andreasnoel2002/andreasN.html AlexandruL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
AlexandruL, vad ca nu mai poti de admiratie fata de Occident, e clar ca asta simti tu fata de el; te-ai intrebat vreodata cu ce fel de ochi se uita acest Occident la tine? Ce crezi ca gandeste neamtul cand te aude vorbind cu accent? Sau poate tocmai asta o fi durerea ta... numai tu stii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

04. Incercati sa combateti idei, nu persoane Incercati sa combateti idei, nu persoane. In momentul in care un mesaj degaja un atac la persoana - mesajul va fi sters de catre moderatori si, in fuctie de gravitatea atacului, utilizatorul va fi sanctionat. Subiectul a fost eutanasiat! Dat fiind ca suntem in postul Craciunului nu atentionez userii pe nickul lor dar asta nu inseamna ca nu au depasit oarece limite. Daca vreti cearta musai va rog sa va mutati la zona zoster. Lasati "Calatoriile sufletului" sa fie un motiv de bucurie pt cititor. Sa nu acrim acest forum cu ironii, la urma urmei, inutile. Va multumesc frumos[flo] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...