Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

Cristalina, mi-ai adus aminte cu foiala in pat non-stop, e tare neplacut, aseara m-am foit pana am obosit, nu-mi convenea nimic, sanii dintr-o data au inceput sa ma doara cam tare, si eu am o mare problema, nu pot sa dorm decat pe burta, iar aseara imi era imposibil, cred ca am inceput sa bazai putin. Nu stiu ce ma voi face eu cand o sa fie imposibil sa dorm pe burta, probabil ca noptile vor fi numai nopti albe. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hehehe...am aceeasi problema. O sa te obisnuiesti sa dormi pe o parte...:) Verisoara mea avea aceeasi chestie, dormea pe burta...La cateva seri dupa ce a nascut mi-a dat telefon si mi-a zis ..."uitasem ce bine e sa dormi pe burta!"...hehehe Ea a dormit iepureste tot timpul, chiar ma intrebam cum se odihneste. A zis ca s-a obisnuit, probabil asa cum o sa ne obisnuim si noi...:) O zi excelenta...:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la mamici, Numele meu e Alexandra si mi-ar place tare mult sa intru in cercul vostru [:D]...Eu sunt [gravi] de 6 saptamani si 3 zile (de la UM) dar nu as putea spune exact data nasterii [copil], intr-o carte arata 19 Iulie, in alta 22 Iulie. Poate aveti voi un calendar mai bun (UM a fost pe 12 Octombrie). In rest...voi cum stati cu greutatea fetelor, eu am o mare groaza sa nu ajung ca un elefantzel [grasa], desi momentan nu am luat decat 1 kg... Pupicei la burtici Alexa [gravi] - 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti burtici? Toata lumea e bine? Eu l-am vazut pe prichindel ieri la ecografie! Daca va spun ca e frumos! Si inimioara ii bate repede-repede la 132 batai/minut. Sta intr-o cavitate de aprox 2 cm, dar el are doar 6 mm. Dr. mi-a spus ca la urmatoarea ecografie peste 6 saptamini o sa fie de 10 ori mai mare. Abia astept sa-i vad fetisoara. Va pup si va doresc o zi buna cu bucurii in inima. Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Alexa ! Eu ma bucur asa mult cand mai vine o [gravi] printre noi, o sa fim mai multe si o sa avem o gramada de povestit in urmatoarele luni. Ana, cred ca te simti minunat cand auzi inimioara bebeului, si eu abia astept. Pentru ca am luat o pauza, uite ca am refacut lista ... Melanie - ? Iulie Butterfly - 1 Iulie Fabya - 3 Iulie Ulic - 3 Iulie Vanesa - 5 Iulie Mitzura - 7-9 Iulie Marcelle - 14 Iulie Piti - 18 Iulie Anemona - 18 Iulie Alexa - 19 Iulie Cristalina - 20 Iulie Anas34 - 23 Iulie Nicole - 25 Iulie Briseis - 25 Iulie Adonia - 25 Iulie Liv29 - 26 Iulie Miguelle - 1 August Ce ziceti? Am gresit ceva? Nu m-ar mira, la cat sint de adormita [|)]... nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa mai scriu eu dar am asa de multa treaba acum incat nici nu am apucat sa mananc ceva pana acum. Eu nu am anuntat inca la servici pentru ca in august a nascut o colega si imi amintesc reactiile rautacioase ale sefului, ale colegilor si n-as prea vrea sa mi se intample si mie acelasi lucru. Stiu ca nu pot evita la nesfarsit subiectul, insa... Suntem putini in firma si este mult de lucru insa reactia lor a fost exagerata. Sotul meu, pe de alta parte ma copleseste cu atentii, parca sunt un portelan. Si ce-mi mai place [pup] Cu voi cum se poarta cei din jur? Va pup Briseis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somn si foame!...:)))...asta e ce simt...o fi de bine?!..:))) Briseis, eu am spus la toata lumea care se poarta foarte normal cu mine...atenti, dar nu exagerat...Adica, tot eu trebuie sa-mi fac treaba la servici (ih...:)))) E destul de complicat sa te ia lumea de proaspata si sa trebuiasca sa alergi de colo colo cand tie nu iti vine decat sa te asezi intr-un colt si sa dormi!..:) Asa ca am spus ca sa evit orice problema. Gata pe ziua de azi. O seara placuta va doresc si un somn cat mai linistit la noapte...:)) Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Mie nu mi-e foame mai mult decit de obicei, ce ziceti, ar trebui sa insist un pic? Seara cind ajung acasa sunt prea obosita ca sa maninc o masa serioasa, dimineata prea grabita, doar la prinz ce maninc, dar o juma' de portie, ca stomacul e deja plin. Am slabit 2 kg in 2 sapt, nu e grav cica, dar nu vreau sa continui in ritmul asta... Voi cind mincati? Cum faceti? Pupici, Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...