Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

Cristalina, eu pot sa zic invers? Adica FOAME SI SOMN, am ajuns sa nu ma recunosc, eu care reuseam sa nu mananc si o zi intreaga, acum simt care e senzatia de a-ti fi foame cumplita, si e cam aiurea, cand mi-e foame trebuie sa mananc neaparat, altfel e de rau, nu mai pot sa fac nimic. Iar SOMN ...nu stiu daca si voi simtiti la fel, dar eu din cauza somnului care ma bantuie toate ziua, nu ma pot concentra de nici un fel, parca plutesc, mi-e si lene sa vorbesc si merg pe strada asa agale, abia ma misc ...dar vine el weekendul, am ajuns obsedata de venirea weekendului [:)] Ana, trebuie sa mananci, nu ca mine bineinteles[;)], dar trebuiesc 3 mese pe zi, chiar usoare sa fie (iaurt, fructe) daca nu poti altceva, dar trebuie sa mananci. Si pentru ca tot vorbim de mancare, ma duc sa gatesc ...si imi e asa somn, nu am chef de bucatarie[q]! Pupici nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Abia ce m-am linistit acum doua zile ca l-am vazut pe bebe la ecograf, ca acuma sunt din nou stresata. Nu ma slabesc petele astea maro nicicum. Azi a fost nasol (una mare de tot), incat chiar m-am speriat, am lasat totul balta la servici si am plecat acasa si m-am pus in pat. Mi-e foarte frica sa nu se intample ceva. Deocamdata totusi zic ca e bine ca nu ma doare burta. Dar oricum, sunt speriata si nu stiu ce sa fac. Si culmea ca parca nu mai am nici greturi. Tineti-mi pumnii sa fie bine si va mai tin la curent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzura, draga mea, nu te mai speria. Nu iti faci bine nici tie (psihic) si nici bebeului, eu te cred ca esti foarte ingrijorata, dar daca in urma cu cateva zile tu ai auzit inimioara puiului tau la ecograf, doctora ta ti-a spus ca nu sint probleme, eu zic sa te linistesti si sa te odihnesti. Trebuie sa stai cumintica in pat, si maine poate mergi iarasi la doctora ta, sa te linisteasca, ce zici? Te pupik si sint sigura ca te impacientezi degeaba. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzura, As dori tare mult sa te imbratisez si sa te incurajez, te rog nu te mai gindi la rau, gindeste-te la bebita care se joaca deja in baita. Stiu ca gindul cel mai negru al fiecareia este de a pierde comoara, dar bebitii nostri se joaca veseli in baita lor in timp ce noi ne coborim in infern numai gindindu-ne ce ar putea sa se intimple. Sunt alaturi de tine. Cu mult drag, Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru incurajari. Mi-e cam greu acum sa fiu optimista, dar incerc. La doctorita nu mai indraznesc sa merg iarasi, oricum nu ar avea ce sa-mi faca, si nici nu stiu daca e bine sa tot fac atatea ecografii, numai ca sa ma linistesc eu (desi mi-ar prinde bine pentru psihic). Ma duc sa stau in pat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[blue]Mitzura draga, se pare ca toate mamicile ne alarmam mai mult decat e cazul, mai ales cele care suntem la primul [copil], eu cel putzin, inca incerc sa ma lamuresc cum trebuie sa se comporte o gravidutza si am stari tare ciudate, intre bucurie si teama maxima. Incearca sa fi mai putzin agitata ca BB e bine acolo in burtica. Iti recomand o carte care sa te binedispuna, in caz ca nu ai citit-o: "Cel mai simpatic ghid de sarcina" - Vicki Iovine, sigur iti va place (sotzul meu a citit-o inaintea mea [:-)))]). E valabila si pentru restul burticilor, chiar merita. Pupicei Alexa [gravi] - 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la toate [gravi]! Cum va mai simtiti astazi? Ati dormit bine? Eu se pare ca noaptea trecuta am scapat de insomnii, ma intreb daca are vreo legatura cu faptul ca am gatit, sa fie asta solutia [:)]? Si ma simt mai bine, am scapat si de constipatie, nu mai sint balonata, iar ceea ce e ma uimeste e ca ...am chef de munca, astazi, ca maine nu garantez. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burtici! Eu sunt ingrozita astazi pentru ca aseara m-a durut burta rau de tot, ca niste intepaturi si azi dimineata iar a inceput... Am ca o presiune dureroasa in abdomen...Sunt speriata la maxim, maine ma duc la doctor dar... Poate si pentru ca am fost extrem de stresata ultimele doua zile, nu am reusit sa ma relaxez deloc!... Alexa, bine ai venit! Sarcina usoara si un bebe sanatos si voios... De unde ai cumparat cartea?!... O zi excelenta sa aveti! Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...