Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna la toate viitoarelor mamicutze si urari de bine venit celor mai noi mamicutze si bebei sanatosi tun.[copil] Fetelor cred ca mor nu stiu ce e ,ori sunt eu proasta ori medicul meu ,dar baga de fiecare data cite o frica in mine ca simt ca noaptea am cosmaruri de atita teamä .Dupa calcult sunt in luna-2 mai presic azi as avea 6 saptamani si 5 zile,si din saptamana a-4 pina azi am facut de treiori ecografie ultra-vaginala si nu -l vede pe bebica de fel.Asta ma inspaimntä cel mai tare unde e [copil]?am facut de 3 ori HCG si a iesit bine a crescut de fiecare data ,azi mia luat iar singe pentru HCG si mäine voi stii daca e bun (in crestere) päna mäine stau parca ca pe acee ,cuie.....[q] Nu stiu ce sa cred medicul mia zis ca trebuia sa-l vada ca in saptamana asta normal ar avea si puls(batai de inima) In fine cred ca am inceput sa incäruntzesc de atita grija,asta pentru ca eu v-am scris ca am mai perdut de citeva ori dar atunci am avut probleme de la inceput cu usoare singerari. In rest ma bucur ca suntetzi bine si o ducetzi bine. hai ca va las va pupic si multa,multa sanatate ca asta e mai de pretz acum ca toate. Fabya si i-al pe [copil] de unde nu e.[gravi] Fabya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Flaviutza, deci se pare ca-i normal, o sa-l asaltez eu pe doctor cu intrebari, dar pana atunci e bine ca sinteti aici si ca putem discuta despre ceea ce ni se intimpla. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos. Fabya, eu ma gandesc ca poate ecograful ala nu e destul de performant, ca altceva nu stiu ce ar putea sa fie, asa ca nu te mai alarma si stresa, o sa-i auzi inimioara lui bebe in curand, sint sigura de asta. Eu o sa iau scobutil pentru durerile pe care le simt atunci cand fac un efort mai maricel, dar numai daca imi recomanda dr. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele[flo] Tot caut scobutil supozitoare dar nu stiu cum ii zice in germana. Am vb cu dr si a spus sa pun doar un Utrogest pe zi si ca durerile sunt normale. Nu mi-a recomandat nimic dar pt ca am senzatia ca nu m-a inteles exact (nu are o engleza superba iar germana mea e egala cu 0) o sa iau cu de la mine putere scobutil supozitoare. Va pup si va urez sarcina usoara*** Multumesc Came :-) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcela, fetelor, sunt putzin bulversata.... Am fost la ecografie saptamana trecuta cand eram [gravi] in 5 saptamani si 4 zile si [copil]avea 14 mm (, acuma cand vad ca tu Marcela spui ca BB-ul tau are 6mm la 6 sapt si un pic....incep sa ma gandesc oare la mine nu or fi gemeni?? Trebuie sa vorbesc cu doctorul....sa vad ce zice de dimensiuni. Oricum vestea buna era ca sarcina arata foarte bine..[cool]. Pupici Alexa [gravi] - 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...