Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

Draga Nicole, Ce bine ca esti pe aici! Si eu adorm cu capul pe birou si ma intreb ce o sa fie peste citeva luni... Partea neplacuta este ca nimeni la birou nu stie si toata lumea trage de mine, iar eu suport din ce in ce mai greu rautatile din jur. Uneori ma gindesc sa le spun, dar daca spun vor fii si mai rautaciosi si in plus imi taie prima de sfirsit de an si gata cu cadourile de anul nou! Pentru constipatie, daca nu-ti place ceaiul de musetel, maninca tarite. Vezi nu mai mult de o lingura in dimineata, ca daca nu dai in partea cealalta... Te pup. Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Ana, sint pe aici, dar sint adormita, chiar nu am nici un chef de munca iar seful tocmai ce a venit si mi-a zis ca imi da ceva de facut si e urgent. Numai pe DC nu ma plictisesc niciodata [:)]! Eu le-am spus ca o sa am un bebe a doua zi dupa ce am facut testul, oricum toate lumea ma batea la cap sa fac si eu un bebe, asa ca au sarit in sus de bucurie, si o sa iau si prima, adica nu s-a schimbat nimic, doar ca sint si mai draguti ca inainte. Eu sint omul de baza pe aici, si eu alerg cel mai mult, dar acum am lasat-o mai moale si nu comenteaza nimeni. Eu zic ca ar fi bine sa le spui, in felul asta poate te mai lasa in pace si nu mai lucrezi asa mult. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi Iulia si Anemona. Anemona, noi ne cunoastem eu am fost mereu cu gandul la voi si ma bucur nespus ca ai reusit. Anemona, ai intrebat de vitamine care nu contin vitamina A. Eu iau AZINC pentru sarcina, nu contine vitamina A, sunt frantuzesti. La noi in Oradea se gasesc la farmaccii cred ca sunt cam vreo 400 de mii. Eu le-am luat din Franta. Nicole, bucura-te ca esti bine si nu ai greturi. Eu ma simt ca si Mitzura, mi-e foame de mor dar, mi-e greata de tot ceea ce inseamnba mancare. Dar ma straduiesc sa mamanc totusi ca stiu ca nu e bine daca nu mamanci. Cu constipatia eu nu am probleme. Nici cu insomniile. Melanie, ma bucur ca ai niste analize bune. Ana, sper ca nu mai plangi, acum????? sa il super pe bebic? Fetele care iau utrogestan voi cate mg pe zi luatui? Eu iau 200 mg dimineata si 200mg seara intravaginal. Va pup, Marcela [gravi] 6 -7 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca au mai venit si alte [gravi]- viitoare mamici, le-am adaugat la vechea lista si uite ce a iesit ! Daca am gresit datele, numele va rog sa-mi spuneti, sint tare imprastiata astazi ...doar e luni si sint somnoroasa. Mitzura - 7 sau 9 iulie Butterfly - 1 iulie Cristalina Marcelle – 14 iulie Rain – 24-26 iulie Fabya Vanesa - 5 iulie Melanie Anas34 - 23 iulie Piti - 18 iulie Briseis Adonia – 25 iulie Miguelle – 1 august Anemona – 18 iulie Ulic – 3 iulie nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am adaugat si la tine Briseis, dar o sa apara numele tau si cu data cand o sa mai postez lista, asta dupa ce mai apar si alte mamici, ca sa nu umplem aici pagina numai cu listuta. Oricum datele probabil ca se vor schimba, asa ca am lista la indemana si cum apare o modificare, operez imediat. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Da, Marcela, ne cunoastem si ma bucur ca suntem iarasi impreuna, iar in legatura cu vitaminele, multumesc mult pt informatie. Chiar o sa incep sa caut si sper sa gasesc. Utrogestan iau exact cum am luat si dupa ET, adica 3 pastile oral si 9 vaginal (cate 3x3/zi), deci in total 12. Dar nu trebuie sa te ghidezi dupa mine, cred ca daca era o sarcina naturala nu aveam de ce sa iau atat de mult. Pupici! Anemona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Marcelle, Esti o scumpa. O sa caut si eu AZINC, ca mie doctorul mi-a dat altceva si-mi face cam rau la stomac. In rest sa stii ca devin mai inteleapta, n-am mai plins de citeva zile. Am cam inteles de unde venea "jalea", si am inteles si marea schimbare din viata noastra: ce a fost in copilaria noastra nu mai conteaza, acum conteaza ce suntem pe cale sa construim, adica bebita din burtica, si el va fii marea noastra bucurie de acum inainte. Te pup, Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana imi pare tare bine ca nu mai plangi, bebe chiar daca e mic mic cred ca e tare suparat cand plangi tu. Trebuie sa fim optimiste si sa ne bucuram de ceea ce vom avea. Un copil ne va schimba foarte mult viata, dar schimbarea va fi in bine, viata va fi mult mai frumoasa. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...