Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

Buna dimineata la burtici! Anemona si ulic bine ati venit! Sarcina frumoasa si bebici sanatosi si voiosi! La mine merge calculatorul prost si e tare frustrant cand nu poti sa zici nimic!...:)....Am tot incercat sa postez de vineri si pana la urma sper sa reusesc azi...:) Am si eu o intrebare...voua vi se pare ca unele mancaruri au alt gust?!...pentru ca mie mi se pare ca toate au alt gust!...grrr Nu pot sa vad carne in fata ochilor, mi-e scarba numai cand ma gandesc la mancare si, paradoxal, mi-e o foame de lup...:) Asa ca bag fructe pana nu mai pot si paine prajita!...:) Si eu care ma plangeam ca nu am simptome....hehehe Mi se face pofta de chestii, ma duc cumpar sau pregatesc (salivand abundent in tot acest timp) si cand sa mananc mi se face greata!....ih...noroc ca nu ne tine mult...:) Mie personal (ca am vazut ca a venit vorba) imi face o deosebita placere sa gatesc de sarbatori...daca nu simt miros de mancare gatita parca nu e sarbatoare....:)...Sau cand am ceva de sarbatorit...In rest, nu pot spune ca e locul meu favorit din casa dar gatesc pentru ca omu meu nu e acasa sa faca mancare (lui chiar ii place!...paradoxal)...:) Eu pentru ca sunt singura l-am intrebat pe nenea doctorul ce si cum cu treburile prin casa...mi-a zis ca atata timp cat nu mut mobila prin casa si fac cate putin cu pauze dese de odihna, nu e problema...:)...Cred ca daca fac numai pauze nu se supara!...:)))) Rain, eu cred ca o sa fiu in jur de 20 iulie la mine...joia viitoare mergem la doctor sa ne faca poze si mai vedem atunci...:) O zi excelenta tuturor si fara greturi, dureri sau pete!...:) Monica [gravi] 6 saptamani si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am notat Cristalina - 20 iulie Ne-am laudat amandoua ca nu avem nimic si se pare ca nu scapam de greturi, dar culmea e ca la mine nu se manifesta dimineata ci dupa amiaza sau seara, ceea ce ma enerveaza, pentru ca exact atunci ma simt si eu mai bine, stau acasa la caldurica si nu-mi place disconfortul creat de greturi. Vroiam sa va intreb, voi mai beti cafea? Eu de exemplu beau o cafea dimineata, una mica mica (3 inghitituri) ca sa ma trezesc, altfel nu pot sa deschid bine ochii si nu stiu daca e prea indicat. De fumat m-am lasat brusc in momentul in care am facut testul si a iesit pozitiv, voi mai fumati(daca sinteti pe aici fumatoare)? nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca tot a venit vorba de peste....:) Vineri spre pranz ma surprind gandindu-ma cu jind la peste prajit. Asa ca am plecat ceva mai devreme de la servici si m-am oprit sa cumpar peste...Unul mare de 1 kg...pe care l-am prajit pe tot si l-am mancat pe tot...si uite asa m-am lecuit de mancat peshte!...:) E ciudat, pentru ca mie nu imi placea pestele inainte!...Nici mirosul nici nimic...e adevarat ca asa de repede cum am poftit asa mi s-a luat...:) Ieri mi s-a facut pofta de parizer, eu care nu mananc asa ceva...ce sa fac, ca mezelurile nu sunt bune?!...Am plecat iar devreme...am alergat efectiv la magazin si mi-am cumparat de doua feluri ...am fugit acasa si am bagat repede la microunde...:) Si uite asa m-am lecuit si de astea...Ca nu mi-au placut e putin spus... Daca o tin in ritmul asta o sa ajung sa mananc numai paine!...:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am lasat de fumat pe 1 ianuarie,....Inainte de a ramane insarcinata mi se parea cea mai mare realizare a mea...hehehe Eu cafea am baut de doua ori de cand a iesit primul testul pozitiv, respectiv am gustat, ca bautul din cescutele alea de papusi de la serviciile de cafea de portelan asa se cheama, gustat!....hehehe Cred ca 3 guri de cafea nu fac rau...banuiesc ca si la tine e numai de pofta, ca 3 guri nici cat o cescuta mai maricica nu sunt (pentru ca in cescutele pe care le-am baut eu chiar nu incapeau 3 guri...hehehe)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzura, am 5 saptamani si 2 zile de la UM. Mai trebuie sa astept ceva pana o sa-i aud si eu inimioara puiutului meu. Mi-ati facut pofta de peste[pofta]! Eu as manca peste in fiecare zi, atat de mult imi place. Nu imi place fumul si mirosul care se face in casa si din cauza asta nu prea cumpar, daca mi-ar aduce cineva gata facut, serios ca as manca in fiecare zi. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rain, lasa ca o sa-ti treaca si tie pofta de peste cum ne-a trecut si noua. Mai ales daca o sa gatesti la tine acasa sa se simta mirosul vreo cateva zile. La mine asa s-a intamplat. Si-mi placea pestele foarte mult inainte. Daca esti numai in 5 saptamani mai stai putin. Asa-i ca trece greu timpul? Eu de fumat nu fumez, iar cafea am baut tot asa de vreo doua ori de cand am aflat, desi si asta era printre preferatele mele. Daca puteti sa o beti diluata cu lapte, daca va place, ar fi mai bine. Prin carti scrie ca o ceasca de cafea pe zi n-are cum sa strice, dar mie mi se pare totusi mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trece greu timpul ...cand e vorba de bebe. Inainte parca zbura, nici nu-mi dadeam seama cum trece o saptamana, iar de cand am aflat ca o sa am un bebe, trec zilele atat de greu sau poate doar ni se pare noua. Eu cafeaua o beau si cu lapte acasa, dar la serviciu nu am, asa ca o beau fara si foarte slaba, cat sa aiba gust de cafea, as mai avea o solutie, sa beau decofeinizata, cred ca aia e inofensiva. Nici nu mai stiu ce sa beau, ce sa mananc, nu e prea placut, eu inainte nu eram mofturoasa la mancare, de exemplu ficateii, eu sint lesinata dupa ficatei, iar acum am inteles ca nu prea avem voie, pai e corect? nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...