Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

Nu e corect!...hehehe Eu zic sa incerci inimioare si pipote , la cuptor...sa aiba gust de pui dar sa nu fie ficatei...hehehe Si sunt si bune! Eu am citit pe site-urile alea americane ca "nu mai mult de 3 cani pe zi" de cafea...pai la 3 cani fac ca trenul!...hehehe Incearca decofeinizata...aia chiar nu face rau. Daca fac ecografia cand o sa fie 8 saptamani fara 1 zi am sanse sa aud inimioara?!...:)...ce mi-ar place!...:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
He he he duminica am facut inimioare si pipote, si vine sotul meu prin bucatarie, zice ca miroase bine, saliva, dar nu a intrebat ce gatesc, cand l-am chemat la masa si a vazut in farfurie inimioare a facut o fata [soc]...si acum imi vine sa rad. Pana duminica nu am gatit asa ceva, dar am avut pofta, iar lui ii era atat de foame, a zis ca nu poate sa manance inimi, ca doar nu e [vampir], norocul meu, mi-a ramas mancarea numai mie. Americanii au o cafea ciudata, adica e foarte slaba, in vara am fost in America la cumnata mea si ne-a rugat sa-i aducem de aici niste cafea, aia a lor poti sa bei 3 cani si parca bei apa chioara, daca mai adaugi si lapte, poti sa bei si o galeata[:)]. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor[hia] Si la mine este aceasi problema cu cafelutza[:p] ,dar eu tot mai beau cite una la doua zile cu cofeina,cel putzin asa ma gindes ca poate este buna pentru Wc. ca eu sunt tare constipata dar nu ma ajuta cu nimic[;)] Iar despre cafea decofeniizata ,eu am gasit pe un alt forum ca nu este prea buna ca trece prin foarte multe faze pentru ai scoate cofeina,stie dumezeu ce mai e buna ,ai nu,ai nu ... in schimb cu fumatul eu nu am probleme [detectiv]. Cristalina am vazut ca esti nerabdatoare sa-i ascultzi inima lui [copil] tau,la ecografie se poate vedea din saptamana a-7 mie asa mia zis saptamna trecuta doctorul meu ,eu acuma joi am termen la medic si a zis ca sigur trebuie sa se auda,dar din pacate nu eu o aud ci nea [medic]. Eu sunt bine nu am nici o pata maronie decit foarte putin o sercrezie culoarea untului care este foarte normala,si nu ma deranjeaza de fel,burtica mea se vede deja foarte bine,la voi ?[gravi] Stitzi voi ceva mie i-mi este tare foamea dar nu stiu ce sa mananc ca nu am pofta de nimic,ar fi bine sa am pofte ,da nu ma pilng ca si asa am luat citeva kg bunicele[:p] Pe joi va scriu vesti noi cum a decurs ecografia mea [medic] hai ca va las si va doresc o zi buna si usoara fara gretzuri incontinuarie[pup] paaaa Fabya in saptamana a-7 ( 3iulie 2004[copil]) Fabya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am notat Fabya - 3 iulie Asteptam vesti de la ecografie. Noi daca sintem mai micuti, sintem tare curiosi si abia asteptam sa ajungem si noi la ecograf, dar mai asteptam, pana atunci papam si dormim, dar...sintem si foarte cuminti, adica stam 8-9 ore la serviciu ! Eu va spun sincer ca abia astept astept sa-mi iau concediile prenatal, posnatal, de crestere, ca m-am saturat de munca asta, de 6 ani in acelasi loc, cat timp am facut facultatea am si lucrat, deci am avut niste ani grei, obositori, am si eu dreptul la odihna, sper sa am un bebe care sa doarma asa ca mine, adica mult. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Vad ca am trecut la discutii intense despre MINCARE. [pofta] Eu nu prea am pofta, dar imi dau seama ca greturile pe care le am sunt defapt rau de stomac de atita foame. Asa ca de 2 zile m-am pus pe mincare, fetelor! Merci pentru idei. In alta ordine de idei azi ma duc la prima ecografie si nu stiu daca o sa aud sau nu inimioara ( ma tem ca-i prea devreme), ca tare m-as bucura sa-l aud pe bebita! Asta-mi face cel mai bine la moral. Va spun miine ce si cum. Va pup, Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana si tu te duci la ecograf? Numai eu cred ca nu am fost deloc la medic pana acum. Oare e grav ca nu am fost pana acum? M-am gandit ca sintem prea mici, ce ar putea sa-mi spuna, iar eu ma simt bine, nu am probleme. Pupici nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Nicole, Stii ca am discutat noi de diverse calculatoare pt data nasterii. Am inteles ca in Franta data nasterii se calculeaza la 41 de saptamini si nu 40, de aici decalajul de 1 saptamina pe care nu-l intelegeam. Poate pt ca aici cind ai trecut termenul rar sa te mai lase o zi sau doua... In orice caz, te rog sa ma lasi pe 23 iulie pe lista ta, altfel ma incurc cu prea multe date... Vad ca si pt tine serviciul a devenit cam superflu, mie mi se pare ca sunt atit de departe de toate conflictele de putere, ala a zis, ala a facut... O sa am acum la 15:30 o sedinta sa ma cert cu unul, si totul mi se pare atit de stupid... Sper sa dau peste un dr. care da concedii de boala in timpul sarcinii, ca daca nu, nu vad cum o sa-i suport pe astia astea 8 luni. Cu drag, Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost prima data la ecografie ca sa imi confirme ca e okay la 5 saptamani si pe urma m-am dus la aproape 6 saptamani la nenea doctorul. Mi-a zis ca se fac ecografii la 8 saptamani ca sa ii vada inima cum bate, pe urma la 12 si pe urma la 14...si pe urma sunt de monitorizare asa...Majoritatea doctorilor o recomanda numai pe aia de la 12....cel putin eu asa am inteles, dar ce stiu eu...?!...:) rain, tu ai un doctor al tau?! Daca nu reusesc sa mai scriu, sa aveti o dupa amiaza placuta si o seara excelenta. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine la serviciu e super ok, ca sintem putini si toti sint mai in varsta, pe mine practic m-au crescut (aveam aproape 20 de ani cand m-am angajat), au copii mai mari ca mine, si trebuie sa recunosc ca sint rasfatata, mai ales acum cu bebe, dar eu m-am saturat de drumurile la serviciu in fiecare zi, de trezitul de dimineata, si cu toate acestea ...cred ca tare imi va fi dor de serviciu cand o sa stau acasa. Anul trecut, adica la 24 de ani am facut varicela [il], si am stat acasa 3 saptamani, imi venea sa ma urc pe pereti, le-am cerut sa-mi aduca acasa de lucru, imi era tare dor sa plec la serviciu. Cine sa ma mai inteleaga ... Nu am doctorul meu, inca, dar saptamana asta sigur voi avea, eu pana acum daca am avut ceva analize de facut, le faceam la Medsana, dar acum o sa merg la Municipal, sa vedem ce medic imi recomanda matusa mea care e si ea medic acolo si mai mult ca sigur la Municipal voi naste. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...