Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de iulie-august 2004 (2)


vilma

Recommended Posts

Bine v-am gasit! Cu mare, mare bucurie ma inscriu si eu in randul vostru. Mda, sarcina este confirmata, o sa nasc pe 26 iulie sau ma rog, in jur de... Grozav ! Pentru mine este o bucurie teribila, numai cand ma gandesc imi dau lacrimile...Sa am deja stari depresive ?! cam devreme...Voi ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Greturi??? Ce greturi ? Trebuie sa recunosc ca deocamdata, nu stiu ce inseamna asta. Sper sa fiu unul din acele cazuri fericite... Va tin eu la curent cu modificarile, daca vor aparea, dar deocamdata in afara de mirosurile pestinentiale (pe care oricum nu le suportam)nu exista nimic sa-mi provoace greata. Liv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma laudam pana mai ieri ca nu am greturi, dar de ieri au inceput si la mine, e cam neplacut, dar asta e ...noi si bebeii sa fim sanatosi, ca restul se rezolva. Tu la ce spital o sa mergi? Pe aici se merge in grupa mare la Municipal, in afara de cele care nu sint din Bucuresti sau sint in alta tara. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincera, nu m-am decis inca. Am doua posibilitati Giulesti si Elias. Tind spre Elias, dar o sa mai vad. Ideea e ca pentru urmatoarele 2 luni intentionez sa merg la ambii medici, nu de alta dar oricum la unul dintre ei, cel ce lucreaza la Giulesti, beneficiez de monitorizarea gratuita a sarcinii, avand abonament platit de firma la clinica respectiva. Dupa ianuarie mai vad eu, o sa trebuiasca sa iau o decizie si probabil ca o sa fie Elias, 2 prietene foarte apropiate au nascut la Elias cu acelasi doctor si au fost fff multumite. Asa ca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit de Elias ca ar fi bine si acolo, eu nici nu stiu prin ce zona este. Nu stiu daca te-ai uitat pe ultimele pagini, am facut acolo o listuta, o sa te trec si pe tine maine si sper sa mai vina si alte [gravi], o sa-ti placa aici ... nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cit mi-as dori sa dorm mai mult dimineata dar uite cit e ceasul! Ma scol sa fac pipi si la revedere somn! Din cite stiu inimioara bate de prin sapt 6, eu am fost atunci cind m-a durut rau burtica si eram in sapt 7 (6sapt si 4 zile de la UM)si m-a pus la eco sa vada ce se intimpla. Se vedea ceva mic clipind pe monitor... m-am topit - cred ca atunci am constientizat cu adevarat ca in burtica mea creste un sufletel... Nu ar fi bine sa facem prea multe ecografii si mai ales daca nu sunt necesare. Am citit in revista Jama un articol care spunea ca au loc niste reactii in tesuturile supuse ultrasunetelor cu degajare de caldura si de radicali liberi. Mergeau mai departe spunind ca e mai nociv la sarcinile un pic mai mari, nu la cele f mici. Stiti cit dureaza o eco la dr. Iosup? 30 min. Si daca sunt probleme ajunge la o ora... sa fim seriosi pina la urma anomaliile care se descopera au rar tratament - cel mai frecvent sunt aiureli care dispar pina la ecografia viitoare dar te arunca pe culmile disperarii sau se soldeaza cu minunatul sfat de avort terapeutic in luna mare...kih! Bineinteles ca voi face acea eco de sapt 20 dar probabil la Giulesti unde sunt urmarita de dr. Ion si unde le face dr. Albu. Am vazut ca costa cam 1 milion deocamdata. Mai e pina atunci! Mitzura, eu nu am nici un fel de burtica in sapt 10! Daca stau pe spate si cobor mina usor de sub ombilic spre pubis simt suprapubian o discreta umflatura...foarte discreta! Ma duc sa mai dorm un pic poate mai creste! O monitorizez zilnic! O zi buna si fara probleme!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici bine ai venit Liv !!! mi-am baut cafeluta decofeinizata pentru ca asa mi-a recomandat doctorul. Decofeinizata este preferata cafelei normale (pe care el nu o interzice) insa spune ca doar persoanele care intr-adevar nu pot renunta la cafeaua normala pot bea o cescuta pe zi.Acelasi doctor insista sa evit fumul de tigara, sa nu stau deloc in incaperi in care se fumeaza. La fumat eu am renuntat usor chiar daca aveam la activ 5 ani de fumat. Briseis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la toate [gravi]! Si eu mi-as dori sa dorm dimineata mult mai mult, sa nu mai aud ceasul, imi vine sa-l arunc cand suna. Fetele, am stabilit la ce medic o sa merg, la dr. Badiu. Mai merge cineva dintre noi la el? Am programare martea viitoare. nicole [gravi] - 5 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici! Bine ai venit liv! Sarcina usoara si un bebe sanatos si voios! Somnolenta mare si noaptea ma foiesc in pat non stop. Nu mai inteleg nimic!...:) Si ma enerveaza vremea asta mohorata la maxim!...ih... Rain, mai bine sa nu fie cazul sa stai acasa si sa intri in concediu cand vrei. Am o verisoara care a intrat in concediu in luna a saptea, nu prea devreme, si zicea ca ii venea sa se suie pe pereti inainte sa nasca..:)...Dupa aia nu prea si-a dat seama ce se intampla cu ea cateva luni....hehehe La mine la servici toata lumea e superincantata...evident, pentru ca si eu sunt...:) Insa am mult de lucru la sfarsit de an si nu are cine sa faca treaba in afara de mine nici daca ar vrea, asa ca e putinel cam stresant. O zi excelenta si sanatate maxima! Monica [gravi] 6 saptamani si 5 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...