Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Superstitii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu am auzit pana acum ca ar purta ghinion, eu mi-am cumparat singura rochia iar hainele sotului le-am cumparat impreuna, eu alta auzisem, sa nu te vada imbracata inainte de nunta in rochia de mireasa, sotul sau viitorul sot.Eu una nu cred in superstitii. Casa de piatra, sa fii iubita si petrecere frumoasa. lilib & daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in partea mea se obisnuieste ca fata sa cumpere tot pt baiat, iar baiatul tot pt fata, si sa nu vada rochia inainte de ziua cu pricina..de fapt, sunt mai multe obiceiuri, dar acestea sunt refertitoare la intrebarea ta. casa de piatra si fericire 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu, eu stiam ca viitorul sot nu trebuie sa te vada imbracata in rochia de mireasa pana in ziua nuntii. Tu in schimb ai voie sa-i vezi si chiar sa-l ajuti sa-si cumpere hainele de ginere. [:D] Stiu ca nasa trebuie sa te ajute in alegerea rochiei de mireasa si sa-ti cumpere voalul. Casa de piatra si te asteptam cu sfaturi si in rubrica destinata nuntilor! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati luat o piatra de pe inima. Sotul meu e deja plecat in Elvetia si m-a sunat sa ma duc cu rochia. Facem nunta in ianuarie acolo, iar in vara in Romania. Eu mi-am facut rochia, dar foarte multa lume mi-a spus ca poarta ghinion, pt ca el trebuia sa mi-o cumpere. Eram foarte trista, dar acum m-am linistit. Oricum sunt trista pentru ca maine 24.11 implinim 6 ani de cand ne cunoastem si nu suntem impreuna pt ca eu nu am primit viza. Asta e viata! [dual] Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...