Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Superstitii


Recommended Posts

quote:
Originally posted by roandre
Lulu, eu stiam ca viitorul sot nu trebuie sa te vada imbracata in rochia de mireasa pana in ziua nuntii. Tu in schimb ai voie sa-i vezi si chiar sa-l ajuti sa-si cumpere hainele de ginere. [:D] Stiu ca nasa trebuie sa te ajute in alegerea rochiei de mireasa si sa-ti cumpere voalul. Casa de piatra si te asteptam cu sfaturi si in rubrica destinata nuntilor! [pup]
La mine a fost chiar imperios necesar sa-l ajut in alegerea hainelor de nunta[:D] In ce priveste superstitiile, iubita, nu-ti face tu probleme si nu mai asculta prostiile cum ca nu stiu ce aduce ghinion. Nu de alta dar pe linga tine vor fi intotdeauna mai multe persoane care sa te invete intr-un fel sau altul. Daca ii asculti pe toti vorbesti singura pe strada[alcool]. Nu zic sa faci nici ca mine ca eu nu am lasat pe nimeni sa se bage, nici pe mama nici pe ai lui ca sa fiu sigura ca iese asa cum vreau eu, si mi-au iesit ochii din cap muncind la organizarea nuntii mele, si tot nu mi-au iesit chiar toate brici. Dar nici nu mai apleca urechea la toate alea. Ca nu trebuie sa fii tu trista pentru nimic.[flo] Asa ca eu iti doresc o nunta de vis, casa de piatra si sa fiti sanatosi si fericiti impreuna! Pupici[pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nu e legat de rochie, de asta am auzit si eu de chestia sa nu te vada inainte de nunta cu ea..., o alta superstitie, care pe mine tare m-a amuzat, cand iesiti de la starea civila / si biserica, sa il calci asa "neintentionat", (asta in ochii lui), pe picior, cica l-ai tine tu pe el sub papuc! [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lulu,cred ca ai auzit destule pareri legate de problema ta.Eu am avut nunta acum o luna si jumatate,iar rochia mi-a cumparat-o soacra mea.Eu nu sunt o fire superstitoasa,dar in acele clipe tindeam sa cred orice auzeam legat de acest eveniment si asa am incercat sa respect cat mai multe din "obiceiuri".Astfel,am aflat ca soacra iti cumpara rochia,nasa voalul,mirele ia buchetele,nasii lumanarile s.a.Iti spun din propria experienta ca este o intreaga tevatura,dar in acelasi timp nimic nu se compara cu ziua nuntii. Eu iti doresc spor la pregatiri,mult calm(vei avea nevoie,ai sa vezi!)si toate cele bune!Casa de piatra![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...