Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Superstitii


Recommended Posts

Crinuta, sa iti spun cum e rochia: - corsetul e crem cu auriu - am o fusta crem, care impreuna cu corsetul formeaza dupa nunta o tinuta eleganta de petrecere - peste fusta crem am o alta detasabila din organza alba bordata cu auriu - voalul este tot din organza bordat cu auriu Rochia este pe crinolina, exact cum am visat-o eu. Fotografiile vor vorbi. Mie imi place tare mult. Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lulu m-ai facut curioasa tare ! As dori sa-ti vad si eu rochia de mireasa. Eu m-am casatorit in 15 sept 2001 , rochia a fost platita de socrii care si-au recuperat banii dupa nunta, sotul meu nu m-a vazut in rochie decat la biserica si ca sa respectam anumite traditii, eu am dormit la mami acasa inaintea nuntii desi locuiam impreuna de peste 8 ani ( hahaha ). Nu uita sa porti ceva vechi,ceva nou, ceva imprumutat si ceva albastru ! Casa De Piatra, Fericire, Sanatate si Mult Noroc ! aaaaaaaaaa si inca ceva - evita sa privesti la alte mirese la Sfat sau biserica ! Lela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lulu, este minunat ca ai putut sa-ti faci singura rochia asa cum ti-ai dorit si sa stii ca asta nu aduce ghinion si ti-o spun din experienta pentru ca si eu mi-am facut rochia singura si multumesc lui Dumnezeu avem deja 11 ani de casnicie si totul e OK, mai putin [copil],dar asta nu are nici o legatura. Iti doresc o casnicie fericita si sa ti se implineasca toate visele! Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca soacra iti spune ca daca iti cumpara rochia de mireasa, cadoul de nunta nu va mai fi la fel de substantial[zz]... ce faci? Nu te mai mariti? Asta mi-a spus mie, asa ca sotul mi-a dat bani pentru tot ce mi-a trebuit si nu am patit nimica. Nu iti mai face ganduri cu seperstitiile, mereu vei descoperii unele pe care nu le stiai [;)] Hai pupici si casa de piatra, fericire si mult noroc sa aveti impreuna, Katink
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt urari! Soacra sa-si tina banii ca acum daca tot mi-am facut-o singura, nu mai are sens sa mi-i dea. Sa fim noi fericiti!!! Ma uit la cutia in care e rochia( o am la capatul patului) si deabia astept sa o imbrac in ZIUA CEA MARE. Va pupicesc!!! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...