Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (16)


Reliana

Recommended Posts

Lumy, ai mare grija cu sanul, doar compresele si antibioticele (care nu prea se dau preventiv) nu rezolva problema - incearca sa-l golesti cat poti de mult, dupa ce-l masezi usor de la periferie spre areola. Poti lua, pentru durere sau febra, algocalmin sau paracetamol. Si pune-o pe Francesca intai la sanul acela, cat mai des... Imi aduc aminte cat am patimit eu din cauza asta... Noroc cu colegul (vorba lui Ange), ca mi-a dat - la propriu - o mana de ajutor... Sper sa treaca repede... http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetelor! Imi pare rau ca aveti probleme...Alycia, insanatosire grabnica lui Mircea! Ce sa-i faci, cu vremea asta rece si umeda[bang]... Lumy, sper sa se rezolve problema...Asa cum zicea si Danv, goleste sanul, cat mai des... Noi suntem maraite rau, de-aia nici n-am prea intrat in ultimul timp...Ni se vad dintii prin gingie, roadem cu ciuda tot ce prindem, salivam si iar salivam...Ii dau cu Calgel pe gingie, insa nu vad sa aiba vreun efect[bang]...Se trezeste noaptea de vreo 3 ori[bang], o pun la san si adoarme la loc...Se trezeste plangand, insa nu cred ca de foame, tot dintii sunt problema...Nu-i mai ies odata!! Mancam mai bine, asta e o veste buna!!!![bis] Nu-mi vine sa cred, fetelor, ca Emma mea deschide gura cand ma vede cu castronelul si lingurita!! Ea, care pana mai deunazi isi inclesta falcile de cum ma vedea apropiindu-ma cu ...obiectele de tortura!!! Prefera borcanelele, ce-i fac eu nu o prea incanta...Va dati seama, ii cumpar borcanele, sunt fericita ca mananca, nu ma mai gandesc la bani... I-am cumparat azi un biberon cu lingurita, de la Chicco...Stiti de care? E un biberon care, in loc de tetina, are o lingurita si curge mancarea in lingurita...Am aflat si eu de el de curand...I-am dat cu el cereale, insa nu a prea mancat...Sa vedem maine... Va pupam, [pis]_Ella & [copil]Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dimineata, pe la ora 0500, fomista asta mica a reusit ceea ce nu am reusit singura: mi-a desfundat sinul [:D][:D][:D] De masat am tot masat, insa degeaba... Nu am reusit decit sa-mi iau un rind de piele, atita tot. Sa va spun ce senzatie de fericire am avut cind am simtit ca partea umflata si dureroasa a sinului a-nceput sa se desumfle ? Offff... Bine ca a trecut si asta. AM vorbit de dimineata cu doctorita si mi-a spus ca ar fi bine sa iau si astazi Oxacilina. In schimbm am terminat-o cu impachetarile cu gheata. Brrrr.... Problemele cu dintii nu au inceput inca. Probabil ca vor apare si astea, deocamdata ne-am antrenat cu impachetarile cu gheata si mulsul [:D] De ceva vreme am observat ca Francescai ii plac pufuletii. Se serveste singurica deja (am pus citeva pozici pe album) [alcool] [:D][:D] Pupici ! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Lumy,eu am facut ceva similar la san cam la 2 sapt de la nastere.dar cred ca mult mai grav decat tine.aveam sanul drept rosu ca focul,tare si plini de noduri.Si faceam 39,8 temperatura.iti dai seama.Pt asta am pus comprese de la congelator nonstop cam 3 zile.A fost foarte naspa.Noroc ca afara erau 30 grade Am facut injectii cu antibiotice din 6 in 6 ore(nu mai stiu cum se chemau,dar erau foarte puternice si dureau cumplit..imi dadeau lacrimile de cate ori dadea drumul la ser ),am luat si oral oxacilina. Am tras si cu pompa..a fost un chin.Doctorul a spus ca daca nu ma fac bine,ma interneaza in spital cu tot cu bb ..asa ca m-am muls cat am putut..eram disperata..numai sa nu ajung iarasi in spital. Eu..acum..sunt rupta de oboseala dupa zilele galatiului.Am mers pe jos de am facut febra musculara...duminca m-am inundat..adeca mi=-a scos masina de spalat apa in casa..era ca in delta.Noroc ca am smuls covoarele in fuga din hol,dinbucatarie...si am facut cu ocazia asta curatenie si in camari..ca si acolo era apa din belsug...asa ca m-am scos cu curatenia de craciun... Apoi ieri a fost ziua mamei mele.a facut 54 ani.Am facut tortulet. Tot ieri am vopsit ceva prin bucatarie. Acu..vreau doar sa stau cu picerele in sus..cu telecomanda pe burta..si sa nu mai stiu de nik... Hai v-am pupat KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Korinna, am citit mesajul tau de SF Andrei - ziua Galatiului si mi-a placut tare mult. Mai ales ca mi-am adus aminte cu nostalgie de anii liceului (am terminat liceul Sanitar din Galati)... Cit despre umflarea sinului, imi dau seama ca tu ai avut o faza mult mai avansata decit cea prin care-am trecut eu. Poate doar sperietura a fost la fel de mare... Sa-ti spun ca deja ma vedeam la chirurgie, pacienta la drenarea sinului ? Brrrrrr. Si-am incercat cu tot felul de pompite, si manuale, si elecrice, degeaba. Doar "pompita" Francesca si-a facut datoria. Probabil si compresele cu gheata. Poate asa ma voi obisnui si eu cu frigul.... Asa glumea sotul cu mine, cica sa mai spun ca in Canada e frig, dupa ce m-am antrenat cu sloiurile de gheata [:)] [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor Am un pitic de aproape o luna si de vreo 4 zile are un testicul umflat. L-am dus la doctor, mi s-a spus ca are hidrocel. Din ce-am gasit eu pe net am inteles ca e ceva normal care face parte din criza genitala. Va rog frumos daca cineva are un baietel care a avut la fel sa-mi spuna si mie cum a rezolvat, pt ca daca nu se retrage, cica se face operatie. multumesc frumos SIMONA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit cu vesti mai bunicele despre noi! Mircea e mai bine nu mai avem febra si am inceput sa fim din nou veseli! Uff, cat mi-a lipsit zambetul asta! Mai fetelor nu stiu ca sa fac ca asta micu face diaree de la iaurt si sana mai nou. Nu-i dau prea mult doar 40 ml amestecat cu biscuite si mar.Branza de vaci nu o prea agreeaza si am incercat cu astea, plus ca iaurtul e indicat in curele cu antibiotice la copii pentru ca reface flora intestinala. Oare ce supliment lactat as putea sa-i mai dau caci la capitolul lapte stam cam nasol...cam 300ml/zi. Calciu nu pot sa-i dau pentru ca e cam mica fontanela asa ca...ramane doar Ca ce-l ia din alimentatie.Astept sugestii! SimonaBB bine ai venit printre noi, imi pare rau pt bb tau dar si eu stiu la fel ca hidrocelul doar prin operatie se rezolva! Cine stie poate cazurile mai usoare sa se rezolve altfel...mai intreaba si alti doctori...cei de la chirurgie pediatrica! Va pup...mai ales pe bebei. Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ieri seara Paul s-a ridicat in genunchi, eu tocmai ii faceam un filmulet, ca asta fac de duminica - cind ne-am luat o camera foto noua. Iar azi la prinz s-a ridicat in picioare sprijinindu-se de marginea patutului! Sint asa de emotionata de nici nu pot sa va povestesc... Multa sanatate si aveti grija de voi si de bebei. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi in sfarsit la vaccin. N-a prea plans cand i l-a facut, a plans mai mult dupa, de foame. Au si cantarit-o si are acum 8 kg. Se pare ca bubitele ei au fost pur si simplu sudamina. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...