Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (16)


Reliana

Recommended Posts

Multumim de urari tuturor. Parpalak mama m-ai terminat cu pozele. Scumpul si iubitul mic ce se bucura el in Mos. Iar stau azi sa il admir pe fii-tu :))M-au incantat si cele cu decoratiile. DanaMario ce sapca smecehra aveti voi mai. Si ce boticcccc, offf. Tati e la fel de entuziasmat cu statul cu bb? Lumy nici eu nu am mai vazut borcanele de la Nestle. Sa fie o coincidenta? Lumi felicitari ca sunteti cuminti si ca vorbiti atat de mult. Daiopri nu cred ca tina faza cu lasatul sa planga. Oricum nu la foame. Dori si acum are nopri, e adevarat ca rar, in care e clar ca urla de foame si atunci ii dau sa manance. Cat despre treziri de astea scurte are si Dorian de m-a chiaunit. El se trezeste pentru suzeta [bang] Rramona si la mine poti trimite poze daca nu ai cum sa le pui in album. Pe aalina_us@yahoo.com Eu nu ii mai fac baita zilnic ci la cateva zile. Si in cada mare. Pentru ca in aia mica nu mai sta si ii place sa se balaceasca. E foarte incantat de eveniment. Nici noi nu stam bine la capitolul plete da asta e. Fetelor de luni o dau pe curatenie ca vine mama. Si va dati seama ca am un chef...nebun. Da macar sa incerc sa mut ce se poate din calea taifunului Dorian. Pupici [*] Sarbatori fericite!!! http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ieri am facut si noi vaccinul de 6 luni (cam cu intarziere, e drept) si pt prima data a facut febra. I-am pus trei supozitoare cu propifenazona dar n-a scazut nu stiu cat. Intrarectal a avut cel mai mult 38.4. Dimineata avea 38.1. Daca o fi cazul ii mai pun azi un supozitor novocalmin. Baita ii facem teoretic la 2-3 zile dar practic mai ajungem si la 4-5, mai ales cat a fost racita. In functie de timpul avut la dispozitie si de chef se balaceste in cada mare sau doar in caditza ei. Daiopri, sfatul meu este sa mai incerci sa-l dezveti de trezitul de noaptea, nu de alta dar eu am un exemplu in familie. Nepotica mea are acu 2 ani si o luna si inca se trezeste de 2 ori pe noapte pt lapte (pe la 1-2 si la 5-6). Tot din dragoste si devotament s-a trezit mamica ei si-i dadea lapticul cu mare drag dar crede-ma ca deja nu mai poate nici ea, dar acu nu prea mai are ce face; daca ii da ceai dupa juma de ora urla iar ca-n cutite "LAPTEEE" si n-o mai poate scoate la capat cu ea. Asa ca sfatul meu este sa mai insisti acuma cat e mic si-l mai poti prosti. Nervi de fier si gandeste-te ca o faci si pentru el. Doctorita noastra mi-a zis ca de la 3 luni e ok daca bb nu mai papa noaptea. Ii trebuie si stomacelului o pauza de cel putin 6 ore in care sa se goleasca complet. Lumi si [copil]Denisa [img]http://www.animatedgif.net/seasonal/xmas/wreath_e0.gif[/img] http://community.webshots.com/user/denisadinescu (poze noi) http://community.webshots.com/user/lumiyd http://community.webshots.com/user/bbdemai2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamicilor de mai,nu sunt suparat pe nici una dintre voi.ce sa am cu voi,vaiii ce va trece prin cap?!?! ce ma bucur ca nu ma uitati!dimineata am gasit pe messenger n mesaje de la voi.multumesc mult! saptamana asta am fost tareee ocupata si cu prietenii mei,noi veniti pe meleaguri canadiene si cu scoala mea cu care sunt pe ultima suta de metrii!!! o mie de scuze ca nu am raspuns la nici un mesaj... in seara asta am de sustinut proiectul final.nu va spun ce gol am in stomac la ora asta,nu va spun cate emotii ma incearca si inca este dimin.;abia peste vre-o 10 ore voi fi in fatza comisiei la prezentare.brrrrr...ce cacacioasa sunt! am nevoie de voi! daca stiu ca astazi, macar prin gand va trece numele meu,ma voi simti altfel,voi sti ca am atatea prietene inimoase cat nu am avut eu toata viatza mea[:D] hai ca o dau in lambada![:D][:D]probabil emotiile astea ma tzacanesc... va pupa fata si revin dupa ce-mi revin[:D][:D][:D] ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri nu-ti ramane decat sa perseverezi si sa ai nervi de otel...poate intr-un final se va hotara sa nu se mai scoale noapte...spinoasa problema! Aalina e un dulce Dorian cum apare el de dupa canapea cu fesul rosu in cap!De unde ai luat costumatia? Lumi doua zile a facut al meu febra 38,4 cu orice i-am dat...iar dupa alte doua zile mi-a trantit un frumusel rosu in gat cu 39 febra.Bine ca ati scapat si voi de vaccin restul se rezolva! Pisi-Ella cum i faceti baie in cada mare? Puneti apa numai putin sau cum?... ca taticul tremura de frig daca e baia umpluta numai pe sfert. Cu racitul speram si noi sa nu racim...al meu bea aproape zilnic suc de fructe...dar in cazul unui virus puternic nu prea cred ca-l ajuta prea mult la cat e de sensibil asta mik. Parpa e un scump Paul dar pe mine m-a topit poza unde doarme el pe burta pe care ai pus-o in album la bbdemai2003...e un[amoras]. LA multi ani spun si eu tuturor sarbatoritilor! Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alycia, nu tremura taticu' de frig, ca umplem cada ochi![:D] Pe Emma o tine pe pieptul lui, calare! Iar eu o spal! Eii, nu facem chestia asta in mod obisnuit, am incercat o data, asa, de curiozitate! De regula ii fac baie in cadita ei sau in lighean (tot al ei)!...Da, are si un lighean, e destul de mare...Sta in fundulet, iar eu, cu o mana o tin si cu cealalta o spal...In zilele cand nu o spal si pe cap, ii fac baie mai mult in lighean...E rosu si are desene si se pare ca-i place mai mult! Da din manute si plescaie apa, de sar stropi in toate partile![:D][bang] Cand ii fac baita in camera (ca mai mult ii fac la baie), intind sub ligheam o folie mare de plastic, ca sa nu ude covorul(prea tare[:D]) Ange, bafta multa!!! Suntem alaturi de tine! [pis]_Ella & [copil]Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am fost la vaccin am intrebat si de antigripal pentru Antim,ma ales.Doctorita ne-a zis ca nu il recomanda la copii asa mici(deci nici la 2 ani, cu atat mai putin la 6-7 luni), cu exceptia celor care stau in colectivitati. Am mai auzit si de niste pastilute naturiste, cu echinaceea, care ar avea acelasi efect cu vaccinul, dar nu sunt recomandate copiilor sub 3 ani. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange bafta!!! Lumi cum se mai simte Deni? Cum mai stati cu febra? Alycia si noi ii facem baie in cada mare, cu multa apa. Unul din noi intra cu el si il tine sa nu cada. Si Dorian e super incantat. Numai cand vede ca dau drumul la apa incepe sa se agite si sa rada. Noi cred ca vom renunta la cadita lui pentru ca stropeste tot in jur si nici nu prea mai vrea sa stea acolo. Hainutele sunt un costumas normal iar fesul il aveam eu de anii trecuti cand o faceam pe Craciunita[:D] Pupici [*] Sarbatori fericite!!! http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Aalina, numa' la Nadia Comaneci am mai vazut asa echer perfect! :) Cind a luat ea nota 10 care s-a afisat 1.0, ca n-avea displayul decit o cifra pentru nota! :) Pupicei lu' gimnastu' mic si haios, cu caciula aia de mos in cap. Mai ramine numa' pe tati sa-l pozezi cu caciula aia, el sa n-aiba poza? :) Si sa stii c-am facut cum mi-ai zis, pina n-a urlat, nu i-am dat sa manince :) Da' i se facuse si somn intre timp, asa ca ii dadeam, inghitea, biz-biz, iar ii dadeam , iar inghitea, iar biz-biz. Pe la jumatea mesei a inchis ochisorii, si n-a mai biziit, da' gura tot o casca :) Pina la urma cred ca-i dau cu lingura mare, ca asta mica n-are capacitate cit ii trebuie lui. Ca m-am uitat si eu dupa biberon cu lingurita in loc de tetina, da' n-am vazut asa ceva. Daiopri, tot pediatrul mi-a zis sa incerc sa-l "fraieresc" cu suzeta noaptea, si daca tot nu merge, sa-i dau sa manince, in ideea ca in citeva nopti o sa se plictiseasca sa se scoale numai pentru suzeta. Ce cereale ii dai? Mai fetelor cu bebei cu febra, citeam pe la Parintii intreaba o solutie foarte interesanta contra febrei: sucul de morcovi. Incercati si voi, poate merge. Multa sanatate. adita, dar laptele formula pe care i-l dai Elenei nu e imbogatit cu fier? ange, bafta multa si dupa aia hai repede pe forum! :) Lasa musafirii.. :) Da' de geaca de rocker a lui Joshua ce ziceti? :) Rramona, sigur, am uitat sa-ti zic adresa :)) parpalack@yahoo.ca Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...