Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (16)


Reliana

Recommended Posts

Dragi mamici, Am dat-o din lac in put. Acum are si puiul meu febra, si cred ca are rubeola, ca o prietena de-a lui :))), a facut saptamana trecuta, si na ca acusi o patiram si noi. Asa ca oricum, schema cu plansul sare, ca ma hotarasem oricum sa renunt. devenise mai obositor si daramator, decat sa ma trezesc. Parpalak, mama, am incercat si cu suzi, si cu biberon cu ceiut. Cand il apuca nervii ca vede ca vreau sa il fraieresc, sa te tin cantec. Buseste din picioare, si nu vrea nimic. Deh, are personalitate ca mama:) In fine oi vedea eu. Ii dau cereale de la Nestle, diferite variatiuni, si ii dau pe la 8-9 seara ca sa ii tina dar tot degeaba. Cum spuneam, nu de foame se trezeste el, garantat. Am vazut si eu pozele cu Joshua si Paul. Unde erau in masinutele alea, la Toysrus? A, si cum nu te enervezi tu cand se manjeste assa Paul? Se vede ca stau cam prost cu nervii, ca eu ma supar din mai putin:))) Si aveti grija, tu si cu DanaMario, ca daca face unul ceva si va vedeti, hop si celalalt. Asa patisi si eu cu prietena lui fiu-miu. Alina, tare Dorian! M-ati dat gata. Pisi, nu m-am suparat, doar m-am simtit si mai vinovata. Oi scoate-o eu la capat. Hai sanatate tuturor! P.S.: Parpa, de unde ai luat cartea aia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai Aalina iti vine sa-l maninci pe piticu tau cind zimbeste. Bafta Ange iti “tinem pumni” sa termini cu bine si sa revi repede. Nici eu n-am vazut biberon cu lingurita nu ca mi s-ar parea ca ar fi foarte folositor dar imi place sa tot cumpar cind aud de cite ceva. Asa am facut si cu lingura cu termometru si cu multe altele si-I o prostie trebuie sa stai 5 min pina se inroseste sa vezi ca mincarea-I prea calda. Daiopri dar si Joshua se scoala daca-I dau cerealele pe la 8-9 incearca sa I le dai mai tirziu sau incearca inainte sa te culci sa-I dai prin somn un biberon de lapte eu asa fac daca cumva Joshua s-a culcat devreme (ca el de obicei se culca pe la 11-12) ii dau prin somn niste laptic. Tati al nostru tot incintat este sa stea cu Joshua , chiar vorbeste serios. Acum imi da el "instructiuni" pentru miine ce sa fac cu piticu. Lui Joshua a inceput sa-i placa rau sa mearga nu mai vrea sa stea in fundulet si eu nu stiu cum va descurcati ca eu mor de spate miine ma duc sa-i iau ham (nu stiu cum se numeste) ca de ciine poate o fi mai usor. Fetele din Canada voi pe unde ati vazut premergator tinind cont ca aici este interzis ca vreau sa-i iau si eu altu ca noi avem unul foarte urit si pe asta l-as lasa la babysitter si as vrea si eu unul mai frumos. Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...