Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (16)


Reliana

Recommended Posts

kori draga, eu ti-am zis ca i-am dat o cura de calciu si Mg ptr prevenire spasmofilie, juma tableta de Ca lactic pe zi seara si 2x2,5 ml Magne B6 lichid. nu mi-a zis nik de analize si a fost azi dr pe la noi ca inca ii supureaza vaccinul de la nastere:((.a zis ca poate pina la un an sa tot fie asa si ca e bine ca isi intareste sistemul imunitar...asa o fi?? a iesit dintisoru'? Lumy, exect ca tine a avut probleme cu copilu o prietena buna a mea.febra mare fara cauza.se pare ca a avut ceva viroza intestinala, n-ar fi rau un examen al scaunului sa-i faci scumpicei.pentru ca la micuti si pb intestinale dau febra mare.sanatate multa! mi-a zis dr sa in cerc s-o tot redresez noaptea pe spate cand se intoarce pe burtica si plange da urla si cand o intorc?accept orice idei daca aveti... alina am trimis pozicele cu burti a mea va pupam cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Korinna, noi o sa mergem maine, cu Ioana,la vaccin. Saptamana trecuta am fost la cantar si, printre alte sfaturi, doctorita ne-a recomandat sa-i dam Ca gluconic, 10 zile pe luna, incepand de acum si pana la 1 an, chiar daca nu sunt deloc semne de rahitism. Nu ma grabesc deocamdata, vreau sa ma mai informez... In legatura cu fierul, ne-a spus ca se prescrie in urma analizei de sange, numai daca are anemie, ceea ce ar justifica intr-adevar tratamentul. Deci, maine o sa ii ia si ei putin sange... http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi trebuia sa mergem de aproape o luna cu Elena la analize, dar n-am ajuns.Poate maine reusim. Astazi a facut si fata mea caca la olita. Multa sanatate pentru Remus si Francesca. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt ceva mai ocupata cu scoala mea,inca o luna si stau aici cu voi non stop pana voi merge la job.saper sa nu fie cat de curand[:D] Lumy,imi pare rau sa aud ca Francesca e bolnavioara.Tinem pumnii si tu mamica curajoasa,capul sus ca nu te doboara pe tine o febra mai ridicata!!! Te asteptam cu noutati si pupicei dulci Francescai. Dana ,calc. Maiei l-am luat de la Toys'R.Alte doua le-a primit la ziua ei.Toate sunt barby,toate roz(are un fix cu rozul) si toate de fetite.Ale Maiei sunt la 4 la 7 ani.Sunt tare educative.Calculat. astea ma salveaza pe mine.Invata singura de acolo ceea ce trebuia sa o invat eu...Costa in jur de 80$.Mergi la Toys si ai sa gasesti n. uh tocmai urla Robi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate puiutilor bolnavi. Am venit si noi de la vaccin. Am fost un adevarat cavaler si am plans doar cand ne-a bagat acul. Dupa aceea am stropit-o pe asistenta cu ploicica si ne-am uitat urat la ea de suparare. Acum dormim linistiti. In restul zilei Dorian ma termina. Nu mai sta o clipa locului si oriunde l-as aseza o ia taras de trebuie sa stau numai dupa el. Asistenta a zis ca o sa primim fier dar intai o sa merg sa il vada doctorita duminica pentru ca azi era mare balamuc. Insa nimic de analize. Pana la urma probabil ca o sa merg la un cabinet particular ca sa ii faca un consult general, nu pentru ca ar avea ceva ci pentru a scapa eu de paranoia. Elena felicitari! Carrie am pus pozele. Lumy cum au iesit analizele? Dana_d si eu sunt dependenta de subiectul asta :)) DanaMario vrei sa il faci calculatorist? Eu legume si fructe ii dau lui Dori cumparate de la tarani si produse in gradina lor proprie. Le consider cele mai ecologice. Parpalak doar ti-am spus ca telecomanda e toata cheia vitezei in deplasare. Ia sa aplici tu si sa vezi dupa aia cum fugi dupa Paul. La mine legumele nu curg din lingurita nici fara cereale asa ca tre sa dezbatem subiectul :)) Si mi-ai trezit nostalgii cu decoratiunile de Craciun. Vreau sa il vad pe Paul in actiune :)) Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamicilor din Bucuresti:o intrebare la care astept raspuns cat se poate de urgent[:D] acele casete muzicale 1 si 2 unde se gasesc,la ce magazin,unde exact in Bucuresti? Sambata vin niste prieteni din Ro si vreau sa-mi aduca pt. Maia casetele astea.Trebuie sa stiu exact de unde le poate procura.Timpul lor este limitat in Ro si nu-mi permit sa-i las sa colinde dupa "pasaricile" mele[:D][:D] Merci si astept raspuns. ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ange, casetele cu Cutiuta muzicala 1,2 si 3 sunt la Carrefour, sunt in pliant, si casete si CD. Cd-urile costa 78.900 lei bucata si casetele 39.900 lei buc. Aalina, de cand cu messengerul nu mai sunt dependenta de subiect, dar sunt dependenta de voi. La mine a mers foarte prost Dc in ultimele saptamani, nu stiu care este explicatia ca alte sit-uri mergeau, asa ca intram pe net si va pandeam pe messenger ca sa mai schimb si eu impresii despre copilasii nostri. Sa va mai spun cateva cuvinte despre Ilincuta sa nu o uiatati. Mananca foarte bine, orice, nu face nazuri. Inca nu merge in patru labute dar se leagana si incearca sa mute picioarele, se catara pe mine ca pisica in pom, se apuca temeinic de hainele mele si se ridica in picioare. In patut la ea se ridica numai in genunchi si bine face ca ar fi chiar periculos si nu as mai avea incredere sa o las nici acolo.In mergator ii place sa stea dar nu prea stie sa se deplaseze, parca mai mult ii place in jumper, topaie si tipa, si rade, rade mult doar daca te uiti la ea a si zambit. Pentru straini are un zambet discret, superior, ai impresia ca stie ea ceva ce noi nu stim, cam asta se citeste pe fata ei cand o persoana mai straina incearca sa-i intre-n voie. De cateva zile a reinceput sa se scoale noaptea, nu stiu pentru ce dar eu, adormita cum sunt, ii bag repede tzatza sau biberonul in gura sa taca si sa adoarma cat mai repede la loc. Mai am foarte putin lapte, dar sunt multumita ca am alaptat-o pana acum la aproape 7 luni, chiar daca am citit ca acum laptele meu nu mai e hranitor pentru ea, ii dau cat mai am in speranta ca mai pacalesc si rusii sa ma mai amane. http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ne-am plimbat cu Paul si Parpalak si eu care credeam ca am un baietel foarte cuminte mi-am schimbat parerea cind am vazut cit de cuminte e Paul. Ca sa nu mai spun ca era Paul intr-o masinuta si binenteles ca Joshua tot pe aia o vroia , mai vroia sa-l traga de par mi-am schimbat parerea de piticutu meu. Am pus ceva poze pe site-ul lui Joshua. Ce faci Lumy cum se mai simte Francesca? Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana_d,merci mult pt. info.am sa fac tot posibilul sa obtin cd. pt. Maia.I-as spune ca i le-a trimis Mosul din Ro[:D] parpalak,dana,superbi bebei aveti! si ce mari si grasani sunt!!! al meu e un pispirica amarat si bubos...de ieri si-au facut aparitia pe obrajori cateva bubite[q][q][q]nici nu vreau sa ma gandesc ca nu am dovedit eczema...pupa mama pe el ca nu ne dam noi batuti cu una cu doua! sanatate maxima bebeilor bolnaviori! ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...