Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (16)


Reliana

Recommended Posts

Ange eu ii dau supica mai mult lichida si maninca cam 120-140 ml. Dar de ce vrei cd-urile le poti gasi pe internet si zici ca ti le-a trimis si Korina si exista programe de transformat din mp3 in cd-uri audio normale. Daca vrei iti pot da detalii. Korina noi am fost astazi la vaccin si am intrebat si doctora de analize si a zis ca nu se recomanda la virsta asta sa se faca analize numai daca are ceva probleme atunci se fac analize. Asa ca stai linistita ca bebelusul tau se dezvolta destul de bine nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme. Va pupici Dana si Joshua http://members.rogers.com/joshuas/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dorian si-a revenit. A fost o reactie mai grava la vaccin da io am zis ca imi iau campii. Ieri a stat numai in pat fara sa se agite, de am vazut si eu cum e sa nu fug dupa el. Insa am vazut si cum e sa urle si sa nu ai ce sa ii faci. Fetelor a caror bebei au avut colici eu nu stiu cum ati rezistat. Noi am reinceput sa ne fugarim prin casa asa ca totul e in regula. Nici febra nu mai are slava domnului. Noua asistenta ne-a spus ca Dori o sa primeasca fier, da fara analize...probabil dupa ureche. Duminica o sa merg la doctorita si o sa o intreb in amananunt ce si cum. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine e Rramona...dar oricum mi se pare o aberatie sa infometezi un bb sugar.Dar el nu pare gras.Pentru ca are si 72 cm..in loc de 68..asa ca totul e dispus uniform...si se vede clar ca e foarte osos..e mare..nu stiu cum sa ma explic...e mare el..in oase..lung...un cupil mare.Eu zic ca este o mostenire de la rtatal lui...care era si mai mare la varsta asta....daca s-a nascut cu 5,500..va dati seama cum era la 6 luni.Fainos nu-i mai dau nici in lapte...doar putin in supica..ca altfel curge din gura. Ieri am tras o sperietura..mama-mama...l-am lasat cu Mihai in pat in dormitor..Mihai cu ochii la desene..si s-a auzit odata..zup....cand ma duc Stefu pe jos in toata marimea lui.Urla de te lua capul.Cica e ok ca urla...naspa e cand lesina.si nu plange.Cica daca nu plange are pierderi de memmorie Acu...jur ca nu-l mai las decat in patut la el..sau direct pe jos..ca nu mai stiu...imediat se intoarce pe burta si zvacneste de cateva ori din picioare si gata..s-a si uschit. Mai ..nu stiu cum merg ai vostrii..dar al meu merge ca racul...adeca..inapoi.Impinge de maini..si da din picioare pe burta si se duce in urma....asta..poate inca nu stie care-i directia demers...??? Cristiana..astept apelul tau..si te astept in piata. Ange..daca mai vrei melodii..no problem mai trimite fata..ca eu nu am limita la net .Nu mai fii disperata fata mosului ca vine fata personal si-ti aduce muzica..da cum sa te las asa! parpa..inca odata te rog sa ma scuzi ca te-am luat asa la fix cu tortu..am savad cum e ala cu frisca si gelatina...si ca sa nu te superi...iti trimit si tie..o poza.[cina2] fetelor..am fost in supermarket si erau de toate pt craciun...globuri...dulciuri...beteala....abea astept sa iau banii si sa-i sparg pe acolo!!![*][*][*][*][*] Numai ca la mine sunt cam 16 grade si e cald..nu prea miroase a iarna! saptamana asta este Sarbatoarea Galatiului.deja orasul e impodobit cu mii de lumini,chiosculete cu tuica,vin fiert,mici...masti..ma rog ca la carnacval...Aalina tu stii fata mosului! Duminca ma duc si eu noaptea ca sunt concerte pe faleza...in centru..si cam peste tot cu trupe renumite. Noroc ca anul asta e cald..ca altadata era un ger de inghetai instantaneu..adeca vreo -15 grade....[s][s] KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

orice viroza, resp.,digestiva...nu se trateaza cu antib. mai mult ca sigur nu a avut viroza, in trecut mureau bb-i pe capete cand erau diagnosticati cu viroze pentruca bagau antib. cu sacul in ei , ei nu aveau nevoie si le scadeau imunitatea, un antib. care sa nu fie tintit pe ceva nu face nimic bun in organism. iar despre diab.infantil, voi cauta si va voi da site-ul unde sa cititi dovezile med. moderne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna vigantol trebuie sa iti dea gratuit, iar daca nu are iti face reteta gratuita ca sa il iei de la farmacie. Carrie si la noi a fost ceata si oribila vremea. Acum insa e un soare...de imi vine sa ma arunc de pe geam direct. Adita pana la urma cum mai e cu bubitele? De acum tre sa stai cu ochii pe ea. Iti doresc spor la fugarit cat de repede. Stiu io ce zic din experienta [bang] Lumy sanatate la iubita mica. Eu pana la urma tot strang de gat cate o persoana de asta racita si inconstienta care vine in vizita. Bebelusa spor la lucru si nu mai plange. O sa vezi ca incet incet o sa ti se para ca toate sunt bune, chiar daca esti departe de bebe mic. Poate asa scapi de paranoia pe care o avem noi cele ce stam acasa. Parpalak si eu votez pentru Paul cuminte-foc! Nu ca Dori care acum recupereaza ziua de ieri cand a stat locului. Pisi felicitari pentru vorbulite si speram sa iasa dintii fara dureri mari. Carrie noi avem la 6 luni legume, fructe, cereale, branzica,biscuiti, carnita si ou. Pana la 7 nu mai primeste altceva al meu. Zen felicitari pentru canita. Daca bb sta in fund poti sa incerci cu olita. Desi la varsta asta nu constientizeaza ce se intampla. Eu am incercat dar ratam ora de kk asa ca am renuntat deocamdata. Biscuiti eu ii dau cu mere. Maaammma ange ce bine te simti ca si gospodina nu? :)) Pofta mare la mancaciosul mic! Eu ii dau piureut si zeama o folosesc la preparera formulei. Korina de acum intri si tu in randul mamelor ce fug dupa bebei [:D] M-ai terminat cu sarbatorile Galatiului. Vai cat imi vor lipsi, mai ales ca aici astia inca nu au de gand sa impodobeasca orasul. Imi e dorrrr [q][q] http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, mamica de Dorian, pune si tu bebelusul la vedere ! In legatura cu analizele, copilul poate sa arate si sa se simta bine, dar pe hemograma sa iasa o usoara/moderata anemie (daca ar fi severa, s-ar vedea), fapt care implica initierea unui tratament cu fier - nu se prescrie la intamplare... Putin sange din deget,nu e mare lucru... Noua nu ne-a luat,ca deocamdata nu aveau flacon... Habar n-aveam ca Vigantolul se da gratuit... Ce mai conteaza,i-am mai cumparat o sticluta... Lumy,tu ai gasit orez Nestle in Constanta ? Sanatate bebelusilor de mai si liniste mamicilor ! Cine mai sta 2 ani acasa ? Ca sa stiu si eu... http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna distractie placuta acolo la Galati! Eu cunosc foarte bine Galatiul ..Am facut patru ani liceul Sanitar pe vremea lui Ceausescu si tare mult mi-a placut ca oras! Francesca e bine ...Doarme bine , maninca si nu mai face temperatura! Ange daca vei mai avea nevoie de ceva poti sa apelezi cu incredere ...Miine pleaca catre Montreal niste prieteni foarte buni si daca mai ai nevoie de ceva poti sa ma soliciti! Iar pe 15 decembrie am o alta cunostinta care va ajunge in Montreal! Anuntul e pentru toate fetele din Canada! DAca vreti de asemenea sa trimiteti ceva in Romania poate sotul sa va aduca pachetele fara nici o problema . Sotul mai are de stat vreo 3 zile in Montreal! DAnv am luat orez de la Nestle de la alimentara care este deschisa non-stop de la Balada -CAsa de cultura! Daca vrei sa mai discutam poti sa ma suni la 514472 sau 0723218096! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danv, eu una o sa stau acasa doi ani, bineinteles daca nu se intampla ceva neprevazut. Eu am trecut din concediul de ingrijire al lui Antim in cel al Elenei, asa caam cam uitat cum e la servici. Ma gandesc cu groaza ca o sa trebuiasca sa ma intorc, dupa o pauza de 4 ani. Eu as prefera sa stau acasa, eventual sa lucrez ceva la domiciliu, daca o sa gasesc ceva. O enervez la culme pe mama cu chestia asta. Imi zice mereu; de ce te-ai mai chinuit sa faci o facultate ca sa stai acum acasa? Cu bubitele e mai bine Elena, au trecut aproape de tot. Eu inclin totusi sa cred ca au fost de la caldura, ca erau mai ales prin zone unde transpira mai mult, sau unde se freaca piele de piele( la subrat, sub gat) Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...