Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (16)


Reliana

Recommended Posts

ma bucur ca bebeii bolnaviori sunt mai bine.eu am intrat in categoria mame defecte,si sper sa raman singura in domeniu,dupa raceala peste raceala, viroza intestinala acu m-am intepenit rau de spate.problema vertebrelor mele tasate a revenit in forta,dupa ce in sarcina a fost ok, si ma simt oribil plus ca am chemat mamicile sa stea cu Thea ca eu nu ma pot nici da jos din pat dar sa o ridic...si e crunt sa le explic lor cum sa-i faca papa, desi am super noroc ca le am in ajutor. am reusit sa ma ridic umpic in pat la laptop dar ma ia cu lesin[mariaj] kori, sa vad dupa amiaza cum sunt ca acu cred ca nu rezist mai mult de 10'.si Thea a trecut prin faza mersului inapoi, stai linistita, acuma patruleaza destul de bine , se mai arunca in fata pe burtica si tot asa. asta mica s-a foit azi noapte conform programului de la 12 la 2...azi a fost super vesela si mamoasa m-a pupat non stop vazandu-ma bolnava si-a descoperit tipatul si tipa toata ziua de bucurie ca se aude. ce biscuiti le dati cu mar? danv, si eu as putea sta acasa doi ani dar nu stiu daca o voi face, depinde de multi factori.dar un an stau sigur. Alina , ma bucur ca Dori e mai bine, noi cred ca pe saptamana viitoare ne vaccinam. cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ma bucur ca bebeii bolnaviori sunt mai bine.eu am intrat in categoria mame defecte,si sper sa raman singura in domeniu,dupa raceala peste raceala, viroza intestinala acu m-am intepenit rau de spate.problema vertebrelor mele tasate a revenit in forta,dupa ce in sarcina a fost ok, si ma simt oribil plus ca am chemat mamicile sa stea cu Thea ca eu nu ma pot nici da jos din pat dar sa o ridic...si e crunt sa le explic lor cum sa-i faca papa, desi am super noroc ca le am in ajutor. am reusit sa ma ridic umpic in pat la laptop dar ma ia cu lesin[mariaj] kori, sa vad dupa amiaza cum sunt ca acu cred ca nu rezist mai mult de 10'.si Thea a trecut prin faza mersului inapoi, stai linistita, acuma patruleaza destul de bine , se mai arunca in fata pe burtica si tot asa. asta mica s-a foit azi noapte conform programului de la 12 la 2...azi a fost super vesela si mamoasa m-a pupat non stop vazandu-ma bolnava si-a descoperit tipatul si tipa toata ziua de bucurie ca se aude. ce biscuiti le dati cu mar? danv, si eu as putea sta acasa doi ani dar nu stiu daca o voi face, depinde de multi factori.dar un an stau sigur. Alina , ma bucur ca Dori e mai bine, noi cred ca pe saptamana viitoare ne vaccinam. cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor!!! Maine e mare mare sarbatoare!!! Anaïs-pis-pis, zisa si Anaïsu'-Tiramisu implineste 6 luni!!! Tot maine, mamica si taticu' lu' pisu'-pisu'-tiramisu' serbeaza 4 ani de casnicie!!! Imi iau liber maine si petrecem ziua la un parc acvatic. Abia astept ca pe frigul asta sa ma simt ca la mare! Pisu-pisu-tiramisu si sor-sa raman acasica, si continuam petrecerea seara impreuna cu ele! MAMAAAA!!! ce zi faina va fi maine!!! V-am pupic, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Carrie, draga de tine, ce sa facem noi ca sa te simti si tu un pic mai bine ? Asta era ultimul lucru care ar trebui sa i se intample unei mamici ce are un odor de luat in brate... Pe odorul meu de 9 kg eu nu-l pot tine decat foarte putin la piept,in pozitie verticala... Numai de-un dans, cat sa-i intre ritmul in sange, daca nu cumva o semana cu taica-su... In rest, doar in pat, sprijinita (eu) de perna, cu ea lipita de burta, sau cu spatele pe genunchii mei... In pozitia asta ne privim, ne vorbim, ne zambim, pana cand una dintre noi da semne de nu mai vreau... Ma bucur ca nu plecati in grup... Sa recapitulam, vor ramane acasa in 2004 : Adita(care-i secretul ca sa nu te urci pe pereti?), Aalina, Lumy (si pe mine tot asta ma tine), Carrie (daca nu se razgandeste)si eu... Lista e deschisa... Olo, Tiramisu ala mic al tau e tare dulce. Cred ca o sa fie o distractie pe cinste. La Multi Ani si sa aveti parte de o viata minunata impreuna ! alina v. http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, bebei cuminti, sa fiti bine si sa nu va mai imbolnaviti! Rramona, asistenta nu mai voia sa-i dea lapte pentru ca bebeul e asa greu. Nu cred ca e vreo forma de diabet infantil unde sa nu i se recomande laptele sugarului. Noi am reusit sa ne dam peste cap complet programul de masa. Aseara n-a vrut cu nici un chip sa se trezeasca sa manince, i-am dat eu citeva lingurite de cereale si citiva stropi de lapte, iar la 4 dimineata ia ghiciti voi cine era flamind rupt? Masa de dimineata s-a dus la 8 jumate si abia daca a bagat 60 de ml.. Sper ca de la fructe incolo sa ne revenim. Ieri iar a fost cu obrajii rosii, ca atare iar trecem pe borcanele.. oLo, distractie placuta!!! Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olo felicitari pentru maine si la multi ani la frumusetea mica. Distracrie placuta! Carrie multa sanatate!!! Parpalak noi nu ne-am schimbat programul de masa in schimb azi am redus la jumatate cantitatile [bang] Sper sa fie de la vaccin si sa treaca. Pofta mare la Paul si spor la borcanele. Pana la urma descoperi tu ce nu ii prieste. Danv mie imi e teama ca degaba m-as duce acum la munca, ca tot pe DC as sta. Asa ca mai bine stau acasa decat sa ma trimita aia acasa [:D]Ca io nu imi imaginez cum ar fi fara voi toata ziua. Ca sa nu mai zic fara bebe. http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stau acasa 2 ani..sau cat mi8-amai ramas..ca am asigurare suplimentara si iau cam 9 mil pe luna..si altfel nu as fi pupat atatia bani..salariul meu era undeva intre 5-6 mil. Am facut vaccinul.a plans un pik atunci..dar ne-a trecut...acum vad ca e inca ok...sa vedem la NOOAPTE..MI-E ASA O FRICA...DE MOR. dar daca nu erati voi cre ca m-as fi impuscat demult...ca o sa o iau razna solo in casa..pardon cu cupii... olo....la multi ani fericiti impreuna cu sotzu tau si la fetite pupici multi KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olo...la multi ani fericiti si in continuare casa de piatra. sa creasca mare pitica si sa fie sanatoasa ca sa se bucure mami si tati de ea. astazi am baut si noi apa din canuta si ne-a placut tere mult, nu mai vreoiam sa-i dam drumul la cana. zicem tata intr-o veselie si ce bine ii pare lui mami[bang][bang][bang], si ne place sa stam in genunchi seara cand spune mami Tatal nostru. pentru ca nu ne plac fructele, cerealele sau piureul am trecut direct la ciorba din oala mare pentru adulti...nu i-am dat decat 5-7 lingurite si cred ca am fac separat cu mai putin ulei si sare...la asta deschide o gurã mare... tipam cat este ziua de mare si speriem baietii...vem un vecin mai mare cu 3 zile decat noi si de cate ori vine pe la noi incepe sa planga cand se joaca Alexia cu el... si mami are de gand sa stea acasa cu piti 2 ani si daca s-ar putea si mai mult...[il][il][il]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...