Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004(18)


Reliana

Recommended Posts

Neata fetelor Adlemi sa-ti traisca baietelul!!! Sa fie sanatos si nu-ti face griji daca este mai micut un pic, mai are timp suficient sa creasca. Lia ai grija de tine puiule, nu mai face efort. Stai in pat si odihneste-te. Fetelor, azi noapte m-a trezit bb din somn, asa de tare s-a agitat. Mi-am schimbat pozitia pe dreapta si imediat s-a calmat. Mama, dar ce m-am speriat!! Asa ca bebe se poate zabntui si in ultimul trimestru, chiar daca nu are loc. Va pupez si mai vorbim!! Diana si bebe zbuciumat de 35 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Carmena, cum poti sa spui ca esti ca un elefant in poze? Imparte la 2 spatiul pe care il ocupi, sa vezi ce subtirica devii. Lasa kilogramele, cum vin, asa pleaca! Lavv, ASLO este testul pentru streptococ gr B (hemolitic). Eu am facut asta in luna a 3a, e bine sa-l faci. Cum adica ti-au iesit analizele cam urate? Layla, cred ca nu ai inteles (nici tu, nici Andruska). BB-ii vostri participau la actiunea din film. Crezi ca nu pot sa urmareasca un film ca lumea? [:D][:D]Glumeam, cred ca i-a deranjat zgomotul prea mare (sonorul la Mall e infiorator). Dienuca, de ce dormi cand BB vrea sa se joace? Mama, scoala, ca am pofta de tumbe! [hop]Nu mai ai mult si trezirile nocturne vor deveni obisnuinta. Dar e frumos, nu? Eu m-am plictisit la servici, VREAU ACASA. Va pup, Adina+BB26W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, mi-au iesit frecvente leucocite, frecvent urat amorf,frecventa flora etc.- astea toate duc la o infectie urinara si de-asta mi-a cerut iara sa repet si sa fac in plus urocultura pt a vede cu ce e infectia. Sper sa nu fie ceva rau caci am inteles ca infectiile astea sunt frecvente la gravide. Lavv si burtica Alex (sapt 33-a) PS: interesante marturii la fetele ce au nascut acum (mamici nov-dec)- eu mai trag cu ochiul, mai ales la cele cu cezariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, draga, trezirile nocturne sunt deja frecvente, mai ales in jurl orei de 2:00 dimineata, dar azi-noapte a fost a doua oara cand ma trezea in suturi, literalmente. De-aia m-am speriat ca nu a mai facut asa. Cred ca dormeam pe el, scumpul mic. Da, este frumos. Sa speram ca va fi ok cu nasterea. Eu am emotii!!! Voi nu aveti? Diana si bebe care s-a trezit si vrea PAPA (35 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavv, sper sa-ti iasa bine analizele! Eu nu am avut infectie urinara, dar am auzit si eu ca sunt frecvente in perioada asta. E bine sa stii despre ce e vorba si sa tratezi. Dienuca...macar nu o sa-ti fie greu cand o sa auzi oa, oa! Ai sa fii obisnuita cu trezirile nocturne. Vine el, dulceata lui mama! Fug si eu unde a zis Lavv sa vad cum au nascut fetele. Pupici, Adina+BB26W PS: Am vazut ca m-au decorat cu o steluta! Probabil ca din cauza celor 50 msg pe care le-am trimis pana acum. Sunt membru! Ar fi trebuit sa-mi pun si steagul, dar acum nu mai stiu cum sa intru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, dragelor! Nu mai pot, sunt rupta de picioare[V]. Am fost la Targul de Carte "Gaudeamus" (la Romexpo)si m-am preumblat pe la toate standurile de am si uitat cand a trecut timpul. Am obosit f. tare si mai ales a contat faptul ca nici la dus, nici la intors nu mi-a dat cineva locul in tramvaiul 41[q]. Ca o proasta, nu am ascultat-o pe Ramona si nu am cerut locul nimanui... Oricum targul are o oferta f. diversificata si merita sa-l vedeti. Se fac reduceri la preturi (la Editura Dacia de ex. reducerea era de 33%). Am vazut f.f.f. multe carti pentru copii extrem de colorate si interesante, carti pentru parinti, legate de sarcina, de educatia copiilor, etc., plus carti de specialitate pentru toate domeniile. Am fost surprinsa sa constat ca intrarea este libera!!! Acum sa revin la ale noastre. Mai am doar ziua de maine de mers la servici si nici nu va imaginati cat de fericita pot fi. Cosmin de asemenea este f. bucuros ca nu se va mai trezi cu noaptea in cap sa ma duca pe mine la servici la 7.30, el incepand tocmai la 9. Va dati seama ce sotior am, cat se sacrifica el pentru mine!!! Adlemi, bine ai revenit! Si mie mi-a placut f. mult de dr. Iosup, dar am zis sa trec si pe la Pop, asa ca ultima eco 3D o s-o fac la Diagnosis. Sper sa fie si el OK si sa nu-mi para rau. Vad ca si tu ai baietel! Ce ne facem noi cu atatia baieti si doar cateva fetite, pai cu cine ii insuram[bang]??? Trebuie sa ne punem bine cu mamicile de martie, aprilie, etc., poate la ele sunt mai multe fetite [:D]!!! Lia, ai mare grija de voi. Nu mai umbla pe jos distante lungi si nu te mai ingrijora ca nu-ti revii dupa nastere. Andruska a stat cu primul bb numai in pat de la 3 luni, altfel pierdea sarcina, iar apoi si-a revenit fara probleme. Asa ca nu mai asculta ce-ti spun altii si nu forta daca tu nu mai poti face efort! Daaaaaaaaaaaa? Promiti??? Diana, da-ne neaparat reteta de ciorbita de sfecla rosie! Eu nu am mancat pana acum asa ceva si sunt tare curioasa. Carmena, am vazut ca la voi dispare cate o mamica, pentru ca apoi sa apara si sa povesteasca cum a nascut. Tu cand ar trebui sa nasti? O sa vezi ca totul va fi bine! Am citit ca toate au nascut fara probleme si au copilasi f. mari si sanatosi. Sa le traiasca! Andra, ce faci, tot cu multa treaba pe cap? Cum vom mai lua legatura cu tine dupa ce intri in concediu??? Poate reusesti sa vii si tu la vreo intalnire de-a noastra. Gata, am fugit in pat! Va pup. Adriana [gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, Ca sa-ti adaugi informatii in profilul personal (cum este tara, steagul adica) trebuie sa te duci pe PROFIL PERSONAL(vezi ca-l gasesti in susul paginii), sa-ti scrii parola si apoi te va trimite la profilul tau unde poti alege tara. O sa vezi mai exact acolo cum se poate proceda. Daca nu te descurci pot reveni cu o mana de ajutor[:D]! Adriana[gravi]in 30 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gravidutzelor (sa ne bucuram cat mai putem de "titlul" acesta), Eu am avut un program incarcat azi. Sunt in plin sezon video sa zic asa. Am luat la rand toate casetele (al meu le cumpara, le vede, dar eu nu eram asa pasionata); am ajuns la Nasul si-am vazut ieri pI si dimineata pII. Urmeaza III-ul imediat. Apoi a venit o tanti (23ani) coafeza (gravidutza in 3 luni)si m-a tuns un pic si mi-a vopsit (idea mea) varfurile rosii rosii (eu sunt saten inchis si f creatza). Maine sper ca vine manichiurista. N-am mai incercat niciodata pana acum modalitatea asta de "infrumusetare" acasa dat data fiind situatia.... Arturicii sunt tare sportivi. Despre infectia urinara, mie analizele nu mi-au iesit curate curate niciodata in sarcina. Dar dr (Ancar) mi-a zis ca pana nu am simptome specifice nu iau nimic dar sa am antibioticul la indemana. Dar simptome n-am avut asa ca n-am luat nimic pana acum si nici n-o sa iau cred. Fetelor ce pofta mi-ati facut cu filmul la Mall! Inainte dea a ma priponi in pat mergeam cel putin o data pe sapt la film. Era o placere. Dar cred ca o perioada luuunga d'aci inainte bu mai pup eu Mall. In legatura cu miscarea in sarcina. Tin sa va spun ca dupa excursia mea de marti (Medsana si dr) AM FEBRA MUSCULARA TARE TARE!!!!! E groaznic, ma atrofiez de tot! Nu stiu cum o sa fie dupa ce nasc dar nu-i arata prea roz situatia. Sa fiti sanatoase si voi si bbii! Ioana si "Arturicii - sapt 31" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, e tot cu munca de dimineata ma lupt, abia am apucat sa va mai citesc printre randuri. Offf, sa vina concediul ala odata!!!!!!!! Adriana,si eu sper ca la urmatoarea intalnire sa ajung, dar oricum, eu ma pot conecta la Net si de acasa prin dial-up, asa ca macar seara (sau noaptea) tot am sa va citesc si-am sa va scriu in fiecare zi. Acum va pup si fug iar la munca, Andra- [gravi]in sapt 32 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti voi, burticute? Am citit ce ati scris, dar cred ca la noapte am sa va scriu la fiecare in parte cate ceva. Oricum, felicitari pt. bebeii frumosi si sanatosi! Acum am intrat si eu un pic sa ma mai destind. Abia imi revenisem, ca am si intrat in alta belea. Sunt cu moralul la pamant si nici nu-mi vine sa cred ca am trecut prin asta. M-am trezit cu soacra-mea la usa (eu singura fiind acasa) si a inceput un show-pui de scandal de cred ca m-au auzit si vecinii. Nu-mi vine sa cred ca, stiindu-ma in situatia asta, a inceput sa-mi toarne la reprosuri cu nemiluita. Nu cred ca are sens acum sa va mai dau amanunte. Oricum a reiesit ca eu il stresez pe baiatul ei si il incarc cu probleme, ca acum mai sunt si gravida si ma mai si laud la toata lumea(!). Mi s-a intarit burtica instantaneu cand am auzit. Nu m-am opus prostiei ei, dar am jurat ca la ea nu mai calc si nici telefon nu mai dau. Nasol, ca la tigani. Am bocit un pic dupa ce a plecat si puiul meu cred ca simtit. Dar acum mi-am revenit. Nu stiu ce mare rau am facut si cui. Am luat imediat un Scobutil si am intrat sa vorbesc cu voi. Iertati-ma, nu vreau sa va stric ziua, dar in clipa asta sunteti singura mea solutie ca sa nu plang. Nu stiu de ce deranjez asa de tare ca astept un pui. Care e al meu si e dorit mult si care va fi iubit peste masura. Va pup, inca o data va cer iertare si sa aveti o zi buna in continuare. Mai intru mai tarziu. Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...